Американски фудбал - NFL лига

Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Само што се будам и гледам 45те поени на Хенри на клупава моја. Ми доаѓа никогаш повеќе фантази да не играм :place::place::place::place:

Го нема никаде цела факинг сезона, само три пати над 10 поени има идено и баш за плеј оф... уште не можам да поверувам...

Играм премиер лига фантази јас не и ова, од 15-16 кола до сега само еднаш капитенот ми донесе повеќе од 4 поени, последни 4 кола сите четири кола капитените што ги ставав не играа, еднаш вице капитенот не играше исто така, и еднаш вториот влезе у 86 минута и заради тоа не ми влезе од клупа играч со 12 поени без да ги дуплираат па сега ти види за еднаш што се жалиш
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ништо оваа сезона ќе ги пратам на СК, не планирам да учам играчи и такви работи пошо многу ми се гледаат.

Имам еден другар тој гледат редовно него ќе го замарам, колку што го сватив не се играат премногу утакмици и за брзо ќе има Супер Бол, после тоа ќе се фатам посериозно пошо јако ми изгледа.

Досега не ги гледав пошо не ни знаев дека ги даваат на телевизија.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Не ги бирај Питсбург, имаат тапа тренер и се лузери, нешто као Интер.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Ништо оваа сезона ќе ги пратам на СК, не планирам да учам играчи и такви работи пошо многу ми се гледаат.

Имам еден другар тој гледат редовно него ќе го замарам, колку што го сватив не се играат премногу утакмици и за брзо ќе има Супер Бол, после тоа ќе се фатам посериозно пошо јако ми изгледа.

Досега не ги гледав пошо не ни знаев дека ги даваат на телевизија.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Има уште 4-5 недели негде од регуларна сезона и после уште 3 недели плејоф. Првиот викенд во февруари е СуперБоул-от
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Утакмичиште испадна Рејвенс-Чифс

Штета за рејвенс како успеаа ова да го изгубат* :(

* = Многу веројатно[DOUBLEPOST=1544389745][/DOUBLEPOST]Како и да е..утакмичиште
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
НЕЕЕЕЕ; КАКО?!?!?!

Не ми е јасно како Гронк го ставаш како сејфти кога противникот стартува од 31 и тешко дека ќе стигне воопшто хери мејлот...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Катастрофа играа во одбрана денес, премногу меко. Гостковски исто заеба 4 поени, не смееа да дозволат ваква шанса да пропуштат. Како и да е, мора Беличек да ги стегне за последниот дел од сезоната и мора да тепаат се до крај за да се надеваат за топ2 место и слободна недела.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Мислам дека ова е првиот латерал тачдаун што го гледам во мојата неколкугодишна НФЛ пратечка кариера :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Ау следно коло ќе биде јако Стилерс-Пејтриотс
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
И конечно оваа преварава од квотер Ламар Џексон го нема по хедлајните на америчкиве страни, откако направи фамбл, му ебам тркачот. :icon_lol:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Каква меме дивизија е ова...не ми се верува..

Штета за Смит, иначе лагано ќе освоеја прво место тука..

Ама вака..кој од кој е полош..

Буквално четириве екипи се очај.......и на крај пак ќе успеат да изненадат некој у вајлд кард :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom