Американски фудбал - NFL лига

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Neno-WH, 24 септември 2008.

 1. Shashe

  Shashe

  Член од:
  31 октомври 2017
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  64
  Играме ама сега е при крај на сезона во фантази плеј оф играме (не јас) :) од година можи да ни се придружиш
   
  На Makaron му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.896
  Допаѓања:
  7.333
  Сан Франциско се појаки. Ќе се изнагледа плејоф секоја сезона.
   
 3. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  8.729
  Допаѓања:
  9.315
 4. wiksa

  wiksa

  Член од:
  11 април 2012
  Мислења:
  2.540
  Допаѓања:
  2.346
  Биди тврдокорен патриот бе зашто да не. Иначе они во никој случај неможе да се Барса јер барса го има Реал за ривал овие нивна група се загарантирано први незнам ни зашто играат за џабе ко италијанско или германско да гледаш :)
   
  На Makaron му/ѝ се допаѓа ова.
 5. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  8.729
  Допаѓања:
  9.315
  На TripleG и beneamata им се допаѓа ова.
 6. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  28.308
  Допаѓања:
  32.270
  Јас гледам репризи у главно, така кога нема што да правам и начекам на ТВ. :D У живо многу ретко, предолго траат мечевите, евентуално последна четвртина да начекам на некоја утакмица што уште не е решена. Не сум кој знае колку навлезен да знам ѕвезди, позиции, најдобар играч на одредена позиција, да пратам одреден тим и слично, ама онака за тепање време у реду е.
   
 7. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.251
  Допаѓања:
  66.904
  Реално најчесто ги даваат екипите што имаат редовни настапи во плејоф, исто ко и во остали спортови.

  На пример во Премиер Лига најчесто ти гидаваат Јунајтед,Челзи,Ливерпул,Сити,Арсенал...так и овде, најчесто ги даваат најјаките/најредовните

  За навивање..не знам, изгледај ја сезонава до крај, разгледувај и претходна сезона и слично..


  Не знам кои се Јувентус на НФЛ :D

  Питсбург Стилерс се екипа што редовно игра Плејоф, има микс од млади и ветерани, ама никако да стигне до финале.

  Далас се чудна екипа, имаат голем media coverage во САД, ама не се екипа што има било каква шанса за титула, плеј оф им е сосема ок.

  Пакерс имаат еден од најдобрите квотербекови во лигата ама остатокот е тапа... демек исто ко Јуве да го има Роналдо и се останато да ви е просек :D

  Пејтриотс се повеќе Реал/Барса пошто досадни се више со титуливе/финалињава
   
  На Makaron му/ѝ се допаѓа ова.
 8. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  8.729
  Допаѓања:
  9.315
  Auu kakov TD od 99 jardi za Tajtans.
   
 9. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.556
  Допаѓања:
  12.267
  Смешка од екипа се Џегс, не ми се верува какви све играчи изнаглеав годинава на квотер, а сите се тврдоглави у случајот со Кап, копилиња амерички.

  Само нека седи мирен до крај Фурнет, пошто прајм го има у тим против мене, и нека кршат глава :)
  Ја имам одбраната на Џегс, само прошло коло ги немав активни и се рушија со Колтс, денес пак катастрофа
   
  На BorriGol22 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  8.729
  Допаѓања:
  9.315
  Henri 11 nosenja, 4 TD, 220 jardi... Gi pomocha.
   
 11. Shashe

  Shashe

  Член од:
  31 октомври 2017
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  64
  garison buldogs koj e na klupa henri so go cuva da spie so 45 poeni
   
  На Iceboy и ElNinho им се допаѓа ова.
 12. TripleG

  TripleG

  Член од:
  25 мај 2016
  Мислења:
  279
  Допаѓања:
  416
  Само што се будам и гледам 45те поени на Хенри на клупава моја. Ми доаѓа никогаш повеќе фантази да не играм :place::place::place::place:

  Го нема никаде цела факинг сезона, само три пати над 10 поени има идено и баш за плеј оф... уште не можам да поверувам...

   
  Последно уредено: 7 декември 2018
  На dragonsky и beneamata им се допаѓа ова.
 13. Iceboy

  Iceboy Porque somos LOS MEJORES

  Член од:
  23 октомври 2008
  Мислења:
  17.197
  Допаѓања:
  17.792
  Заборавив да си го средам тимот за плејофов, Јелдон ми остана у прв тим, ќе се убијам....
   
 14. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.121
  Допаѓања:
  10.216
  Ништо оваа сезона ќе ги пратам на СК, не планирам да учам играчи и такви работи пошо многу ми се гледаат.

  Имам еден другар тој гледат редовно него ќе го замарам, колку што го сватив не се играат премногу утакмици и за брзо ќе има Супер Бол, после тоа ќе се фатам посериозно пошо јако ми изгледа.

  Досега не ги гледав пошо не ни знаев дека ги даваат на телевизија.

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
 15. BorriGol22

  BorriGol22

  Член од:
  23 февруари 2015
  Мислења:
  657
  Допаѓања:
  729
  Emanel Sanders vcera na trening ja skinal ahilovata tetiva, za nego e sezonata zavrsena. Ne mi se veruva taman imase Denver winning streak. cccc strasno
   

Сподели преку: