Американски фудбал - NFL лига

Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Уште една работа.

Играте фантзи и дали можам да почнам и јас сега ?
Играме ама сега е при крај на сезона во фантази плеј оф играме (не јас) :) од година можи да ни се придружиш
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Барав кои се Јувентус на НФЛ, овие Инглнд ме потсеќаат на Барса
Биди тврдокорен патриот бе зашто да не. Иначе они во никој случај неможе да се Барса јер барса го има Реал за ривал овие нивна група се загарантирано први незнам ни зашто играат за џабе ко италијанско или германско да гледаш :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Јас гледам репризи у главно, така кога нема што да правам и начекам на ТВ. :D У живо многу ретко, предолго траат мечевите, евентуално последна четвртина да начекам на некоја утакмица што уште не е решена. Не сум кој знае колку навлезен да знам ѕвезди, позиции, најдобар играч на одредена позиција, да пратам одреден тим и слично, ама онака за тепање време у реду е.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Гледав пред некој ден Викингс-Патриотс баш на СК.

Поентата на играва ја сваќам само не ми беше јасно што се дешава, те знамиња, те марами, еден ко со летало стоеше крај линија. :D

Кои екипи најчесто ги даваат на СК, или се сите еднакво застапени?

За да знам за кого да навивам.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Реално најчесто ги даваат екипите што имаат редовни настапи во плејоф, исто ко и во остали спортови.

На пример во Премиер Лига најчесто ти гидаваат Јунајтед,Челзи,Ливерпул,Сити,Арсенал...так и овде, најчесто ги даваат најјаките/најредовните

За навивање..не знам, изгледај ја сезонава до крај, разгледувај и претходна сезона и слично..


Не знам кои се Јувентус на НФЛ :D

Питсбург Стилерс се екипа што редовно игра Плејоф, има микс од млади и ветерани, ама никако да стигне до финале.

Далас се чудна екипа, имаат голем media coverage во САД, ама не се екипа што има било каква шанса за титула, плеј оф им е сосема ок.

Пакерс имаат еден од најдобрите квотербекови во лигата ама остатокот е тапа... демек исто ко Јуве да го има Роналдо и се останато да ви е просек :D

Пејтриотс се повеќе Реал/Барса пошто досадни се више со титуливе/финалињава
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Смешка од екипа се Џегс, не ми се верува какви све играчи изнаглеав годинава на квотер, а сите се тврдоглави у случајот со Кап, копилиња амерички.

Само нека седи мирен до крај Фурнет, пошто прајм го има у тим против мене, и нека кршат глава :)
Ја имам одбраната на Џегс, само прошло коло ги немав активни и се рушија со Колтс, денес пак катастрофа
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Само што се будам и гледам 45те поени на Хенри на клупава моја. Ми доаѓа никогаш повеќе фантази да не играм :place::place::place::place:

Го нема никаде цела факинг сезона, само три пати над 10 поени има идено и баш за плеј оф... уште не можам да поверувам...

 
Последно уредено:

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Заборавив да си го средам тимот за плејофов, Јелдон ми остана у прв тим, ќе се убијам....
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Реално најчесто ги даваат екипите што имаат редовни настапи во плејоф, исто ко и во остали спортови.

На пример во Премиер Лига најчесто ти гидаваат Јунајтед,Челзи,Ливерпул,Сити,Арсенал...так и овде, најчесто ги даваат најјаките/најредовните

За навивање..не знам, изгледај ја сезонава до крај, разгледувај и претходна сезона и слично..


Не знам кои се Јувентус на НФЛ :D

Питсбург Стилерс се екипа што редовно игра Плејоф, има микс од млади и ветерани, ама никако да стигне до финале.

Далас се чудна екипа, имаат голем media coverage во САД, ама не се екипа што има било каква шанса за титула, плеј оф им е сосема ок.

Пакерс имаат еден од најдобрите квотербекови во лигата ама остатокот е тапа... демек исто ко Јуве да го има Роналдо и се останато да ви е просек :D

Пејтриотс се повеќе Реал/Барса пошто досадни се више со титуливе/финалињава
Ништо оваа сезона ќе ги пратам на СК, не планирам да учам играчи и такви работи пошо многу ми се гледаат.

Имам еден другар тој гледат редовно него ќе го замарам, колку што го сватив не се играат премногу утакмици и за брзо ќе има Супер Бол, после тоа ќе се фатам посериозно пошо јако ми изгледа.

Досега не ги гледав пошо не ни знаев дека ги даваат на телевизија.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 февруари 2015
Мислења
1.119
Поени од реакции
2.020
Emanel Sanders vcera na trening ja skinal ahilovata tetiva, za nego e sezonata zavrsena. Ne mi se veruva taman imase Denver winning streak. cccc strasno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom