Американски фудбал - NFL лига

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Neno-WH, 24 септември 2008.

 1. Shashe

  Shashe

  Член од:
  31 октомври 2017
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  39
  Брис останува во Саинтс 2 години 50 милки 27 гарантирани
   
 2. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.606
  Допаѓања:
  920
  Казнс во Минесота, 3 години 86 милиони загарантирани :eek:
  Да видиме како ќе се покаже во солидна франшиза братот, праел серијал за периодов кога е слободен агент слично како Брејди.
   
 3. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.749
  Допаѓања:
  51.069
  Многумина спортисти имале такви моменти по кои ќе се „паметат“ иако биле одлични. Така и батево. :D Све дур нема playmaking момент за победа, ќе го паметат по ова.

  Минесота ги сфаќам зошто не ги потпишаа Бриџвотер и Кинам. Првиов ваљда увиделе дека нема да се врати на врвно ниво после повредата. За вториов тешко да повтори таква сезона, пошто момакот е веројатно просечен и не вреди за голем договор.

  Ама според мене Бретфорд е подобар квотер од најпреценетиов Казнс, да немаа толку талент во тимот ќе уплатев дека ќе завршат задњи у дивизијата, вака ќе си бидат трети.
   
  На Nikac_Aerodrom му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.782
  Допаѓања:
  66.232
  Тоа што Минесота го земаа Казнс ми е една од најретардираните одлуки во последниве неколку години што екипа има направено....премногу премногу ретардирано...
   
  На BilboBaggins му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Prime

  Prime Оптимус

  Член од:
  4 јули 2010
  Мислења:
  4.950
  Допаѓања:
  5.622
  Од сите можности за минесота најдобра опција е Казанс, кога веќе нели имаше шпекулации дека можат Брис да го лапнат ама ништо од тоа. Бретфорд ми е најголем пацер мене ич не го поштовам.
   
 6. TripleG

  TripleG

  Член од:
  25 мај 2016
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  296
  Бредфорд во Аризона (20 мил./1 година), Бриџвотер најверојатно во Њу Јорк.
   
 7. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.606
  Допаѓања:
  920
  Џими Граам од Сиетл во Пакерс, Џорди Нелсон катнат :O
  Дани Амендола во мајами, 12м/2г, постојат некој сумљиви шпекулации дека Амендола е пуштен да оди за да се обиде НЕ да го земе Сух, што мене ми делува нелогично зашто се трејдаа за играч на негова позиција, а имаат други дупки во дефанзивната линија и лајнбекерите.
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Shashe

  Shashe

  Член од:
  31 октомври 2017
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  39
  Многу трејда денес се издесија неможи чоек да допрати :busi:
   
  На Iceboy и ElNinho им се допаѓа ова.
 9. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.782
  Допаѓања:
  66.232
  Греем во Пакерс...греота ми е за Керол бе :( Дајте му бољи тим не заслужува да танка ваков тренер : (
  --- Споено дупло мислење, 14 март 2018 ---
  Вајкингс се ненормални
  --- Споено дупло мислење, 14 март 2018 ---
  Кирк го земаа бе..леле сами во колено си пукаат..
   
 10. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.749
  Допаѓања:
  51.069
  Амендола и Брејди, Нелсон и Роџерс, раскинување на две ремаркбл дуа...

  Шо ќе прави плејоф Дени у Мајами коа нема шанси да стигнат у плејоф? :icon_lol:

  ГБП после договорот на Адамс беше очекувано дека ќе катнат некој од Џорди или Коб.
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Near

  Near Рандом лик од соседството

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  3.759
  Допаѓања:
  4.853
  Солдер у Џајантс

  Џејмс Вајт и Малколм Батлер пред потпис со Тенеси
   
 12. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.606
  Допаѓања:
  920
  Џејмс Вајт има договор уште неколку сезони, Дион Луис оди во Тенеси.
  Преголеми договори добија сите играчи што си отидоа од НЕ, Солдер најплатен на позицијата, Луис мислам топ5 рб договор доби, Батлер исто 12+ милиони по сезона, претходно Амендола 6 милиони по сезона, за WR3 во НЕ премногу.
  Има шпекулации за АЏ Мекарон како бекап QB, нема премногу заинтересирани за него и веруваат дека ќе биде доволно евтин, Буркхед се врати, неколку играчи клучни за специјалните тимови исто ќе се вратат, но секако ќе биде една од потешките офсезони за НЕ, голем дел од клучните стартери си отидоа, дефанзивниот координатор исто, немаат преголем број на пикови и немаат премногу пари за да играат во овој период.
   
  На Near му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.263
  Допаѓања:
  11.791
  На TripleG, dragonsky и Huddle им се допаѓа ова.
 14. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.782
  Допаѓања:
  66.232
  Кејс Кинам во Денвер...хмммм

  Интересно. Ептен ми се тапа некако Денвер така да ова е перфектно за Кинам да докаже каков КБ е навистина.

  Или е добар или е срање.

  Ај баш да видиме...
   
 15. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.606
  Допаѓања:
  920

  Си прават беља НФЛ, што место да го појаснат дополнително го усложнуваат правилото за фаќање. Што е тоа мало движење, пак судиите ќе го јадат кога ќе дозволат/поништат ТД заради тоа движење...
  Всушност лигата функционира во 4 чекори:
  1. Донеси ново правило
  2. Се случува некоја глупост каде правилото е правилно искористено и почнуваат да се бунат фанови дали судијата е во право
  3. Лигата реагира ко да е крај на светот тоа што се бунат фанови на твитер и ги пцујат сите поврзани и го ревидираат правилото
  4.Чекорот под 1.
   

Сподели преку: