Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
АААААААА ЛЕЛЕ АКО СЕ ВРАТАТ ААААААА[DOUBLEPOST=1515965087][/DOUBLEPOST]....ок дали сериозно заборавив дека дадоа ФГ овие...што ми е :(

Не можеа да се вратат секако :D[DOUBLEPOST=1515965154][/DOUBLEPOST]Ако може Бортлс да дојде до АФЦ финале можете и вие да си ги следите соништата.

Не дремете на Кајгана, земете направете нешто што од секогаш сте посакувале! <3

П.С. Некој да не ја гледа The Good Place серијата? :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
@dragonsky Томлин е во топ 3 најпреценети тренери.

Бил добар претходно, океј, толку.

Задњиве години заради него не успеваат да стигнат до СБ. Има ужасна спрема, ужасен гејм менаџмент, ужасно све. А го има убедливо најјакиот напад индивидуално, и добра одбрана.

Само за коментирање му е местото а сумњам дека и за тоа го бива.

Офанзивнава линија на Џегси е MVP-то на сезонава :cuc:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
@dragonsky Томлин е во топ 3 најпреценети тренери.

Бил добар претходно, океј, толку.

Задњиве години заради него не успеваат да стигнат до СБ. Има ужасна спрема, ужасен гејм менаџмент, ужасно све. А го има убедливо најјакиот напад индивидуално, и добра одбрана.

Само за коментирање му е местото а сумњам дека и за тоа го бива.

Офанзивнава линија на Џегси е MVP-то на сезонава :cuc:
Агри ту дисагри :D

Еве и годинава е во топ4 екипи во лига, и веќе сврза серии од пар години по ред со таков успех :D

Додека има какви резултати не може да е преценет
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Толку антипатични екипи останаа, сега навивам за Фолс - Бортлс Супербол и да се сруши интернетот од мемиња.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Топ утакмица, сосема заслужено за Џегс. Сега и Брис добива на гости, не ми се верува дека Кинум може да добие плејоф утакмица посебно ако треба да постигни 20+ поени.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Агри ту дисагри :D

Еве и годинава е во топ4 екипи во лига, и веќе сврза серии од пар години по ред со таков успех :D

Додека има какви резултати не може да е преценет
Не ме јеби. :D

Успех е ова ако ги тренираше Иглс, Ремс или Викингс. Питсбург три години го имаат најмајкоебачкиот состав у напад, особено па сезонава со ЏуЏу како додаток, и само и само ради Томлин не успеваат да стигнат до СБ. Добро, можеби и Биг Бен кого годините го стигнаа, но сепак со правилно дозирање и плејколинг е уште суперстар.

Одма би го отпуштил, реков.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
Толку антипатични екипи останаа, сега навивам за Фолс - Бортлс Супербол и да се сруши интернетот од мемиња.
Што има антипатично во Џегуарс? Или Иглс со Фолс?

Па и кој и да тепа од овие две (нека биде Минесота пошто Сејнтси знам и да ги хејтам) се анти-антипатични :D

Не ме јеби. :D

Успех е ова ако ги тренираше Иглс, Ремс или Викингс. Питсбург три години го имаат најмајкоебачкиот состав у напад, особено па сезонава со ЏуЏу како додаток, и само и само ради Томлин не успеваат да стигнат до СБ. Добро, можеби и Биг Бен кого годините го стигнаа, но сепак со правилно дозирање и плејколинг е уште суперстар.

Одма би го отпуштил, реков.
Викаш сеоски Мурињо е а? :D[DOUBLEPOST=1515966350][/DOUBLEPOST]Иначе никој не ми одговори дали гледа The Good Place...

Серијата се дешава во Afterlife-от и еден од ликовите е фан на Џексонвил. Неговиот фандом е голем дел од серијата.

Дури една од шегите е тоа како нема теоретска шанса Џексонвил и Супебоул да се спомнат во иста реченица :D

И еве откако почна серијата лани/преклани Џексонвил играат маестрален фудбал и ако влезат во СБ сигурно ради The Good Place ќе биде



Инаку еве актеров беше пред една недела на утакмицата



upload_2018-1-14_22-46-17.png
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Што има антипатично во Џегуарс? Или Иглс со Фолс?

Па и кој и да тепа од овие две (нека биде Минесота пошто Сејнтси знам и да ги хејтам) се анти-антипатични :D

Минесота се у ранг со Каубојс, Пекерс и Њу Ингланд у антипатичност
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
И Лајонс со Стафорд :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
Dragonsky, Gruden e qb guru kaj go najde defanizven trener?
Па најголем успех у кариера му е благодарение на предобра одбрана :D Чисто сумњам и дека некој памти кој му беше КБ кога освои СБ :D

А иначе знам порано во кариера како ОЦ има работено..али ипак, си имам ја некоја глупа нелогична логика и затоа очекувам Рејдерс да имаат бољи одбрана догодина :D[DOUBLEPOST=1515967484][/DOUBLEPOST]
Минесота се у ранг со Каубојс, Пекерс и Њу Ингланд у антипатичност
Зошто бе? :/

Освен Фавр скоро и да немале некој си доминантен лик во екипа....Питерсон едино можда...ама и со него немаа некој успех

Не памтам кога играле НФЦ финале последен пат...не се нешто посебно доминантни, често играле топло-ладно...особено па сезонава со КБиња како што имаат проблеми...не знам мене ми се ок сезонава[DOUBLEPOST=1515969614][/DOUBLEPOST]Дајте Кејс-Блејк Супербоул нека си ебе матер и НФЛ и све, затварајте лига после тоа :D

Кој знае колкава квота било некаде да уплатиш дека starting QBs во супербоул би биле Бортлс - Фолс/Кинам....
 
Последно уредено:
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Одбраната на Минесота опасна многу. Не гледам како би можело да ја свртат утакмицата Саинтс. Минесота ќе бидат големи фаворити против Филаделфија и ако победат суперболот ќe се игра во Минеапoлис т.е на домашен терен :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom