Американски фудбал - NFL лига

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Neno-WH, 24 септември 2008.

 1. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.701
  Допаѓања:
  50.940
  Лагано, и ќе си имаа загарантирана 7-9 сезона. :D
   
  На olaNik и Huddle им се допаѓа ова.
 2. Iceboy

  Iceboy Porque somos LOS MEJORES

  Член од:
  23 октомври 2008
  Мислења:
  17.069
  Допаѓања:
  17.599
  Кептн Кирк ја разгледувал можноста да потпише за Браунс:pos::pos::pos:
   
 3. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.123
  Допаѓања:
  11.549

  Незнам колку следите, ама Дорси мама ебава, можда го составија најдобриот фронт офис у лига. Елиот Вулф го земал од Пекерс, го набркаа неспособниот Григсон и уште два три потеза направија.

  Еден товар пикови имаат, а Дорси, Вулф и Хејсмит се топ 10 оценувачи на таленти у нфл. Многу респектирани.
  Рачунај имаат прв пик, 4-ти пик, и 3 пика у втора рунда.
  Да го земат Казнс и да не мора да потрошат ни еден од тие пикови на квотер бек.

  Да ги земат пример Баркли и Фицпатрик најдобриот РБ на драфтот ( според многумина најдобриот во последните 5-6 години, подобар го сметаат и од Фурнет и Зеке) и најдобриот сејфти на драфтот.

  Офанзивната линија им е топ, со пиковите у втората рунда да ја средат одбраната.
  Плус еден товар паре имаат.

  Можат највише паре да му фрлат у фаца на Кирк, ќе го имаат Џош Гордон цела сезона, плус уште еден ресивер може да додадат од драфт или фри ејџенси а ги има доста слободни агенти летово, Џарвис Лендри, Ален Робинсон, Донтрел Инман, Даванте Адамс итн.

  Мислим дека заврши времето кога Браунси беа смешка.

  И не е ова Саши Браун, многу лесно може да лета Хју уште на почеток на сезона, а глеам се фатиле за работа и конечно асални координатори да му донесат.
  Околу Груден, ја очекуем тотален промашај, у Тампа наследи готова екипа Тод Данги.
  Ја имаа најдобрата одбрана у лига со Ворен Сап, Дилон Брукс, Ронди Барбер и Џон Линч

  После тоа у наредни 6 године играа само 2 пута у плеј оф и двата пута у вајлд кард и двете текми ги изгубија.

  Али јебига Дејвис е у прашање. Татко му да беше жив ќе го тепаше со шамари, пошто татко му дур беше главен Рејдерс увек го имале најслабо платениот тренер у лига, затоа и уствари си замина Груден од тамо, пошто да не го трејдаа немаше да сака нов договор.

  Али ќе видимо, можда следел некои трендови овие неколку године, се едуцирал, што не ми се веруе, посебно не ради фактот што се обидува да состави супер тим од координатори, за секој ебан координатор што има малце респект у лига се заинтересирани
   
 4. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.749
  Допаѓања:
  66.190
  Рејдерс лани имаа добра одбрана. Ако може некој да им ја потсреди одбраната тоа е ваљда Груден.

  Иначе....Браунс стварно имаат луд потенцијал нешто налик на 76ерс у НБА.....ама тоа 2-3 години го викаме и ништо....ај ќе виидме ако најдат добар КБ ала Гарополо можеби ќе се уозбилат и ќе станат Плејоф екипа за 3-4 години
   
 5. ADP

  ADP

  Член од:
  5 јули 2012
  Мислења:
  3.495
  Допаѓања:
  2.303
  GO EAGLES!!!!
   
 6. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.749
  Допаѓања:
  66.190
  Изгубија од Фолс :pos: :pos: :pos: :pos:

  Каков лузерски тим :ROFLMAO:
   
 7. Near

  Near Рандом лик од соседството

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  3.741
  Допаѓања:
  4.759
  МРШ ДОМА СЕ ГНАСНО ДА ВИ ЕБАМ..

  Колку ги замразив Фалконс од лани не е можно у пичку матер..онака,100 жолти знамиња требаше на крајот да фрлат за Иглс,ама КУР ме боли,нека губат таму,по тоа скокањето на газдата нивни лани се напнав скрос,ајде дома сеа пичка ви матер

  Мети Ајс,Ајс курац мој...
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TripleG

  TripleG

  Член од:
  25 мај 2016
  Мислења:
  192
  Допаѓања:
  292
  Ау каква утакмица... Добра партија на Фолс, доволна за да се добијат Фалконси. Утре најверојатно ќе се бира првиот патник за СБ помеѓу Минесота и Њу Орлеанс.
   
 9. ADP

  ADP

  Член од:
  5 јули 2012
  Мислења:
  3.495
  Допаѓања:
  2.303
  Leleeeee infarkt zavrsnica

  EAGLEEES EAGLEEEES EAGLEEEEEES
   
 10. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.749
  Допаѓања:
  66.190
  Иначе дали сте спремни за "ужаси либерализма"?

  Рејдерс може да јадат казна поради така наречено "Rooney Rule" според кое секој тим кога најмува нов тренер мора да интервјуира и член на малцинска заедница за таа позиција. Дали црнец дали латино небитно..

  ПОРЕТАРДИРАНО НЕШТО ВО ЖИВОТ НЕМАМ ЧУЕНО.

  Тоа е се само еднаквост не..

  Така да ете, ако сака некој да им прати мејл на некој од екипиве што отпуштија тренери можеби за да го исполнат правилото ќе ве интервјуираат пошто сте македонец...ваљда како малцинство се сметаме :D А кој знае можда и ќе добиете некоја работа у клубот за храброста... еден water boy вади плата каако минситер кај нас :D

  Иначе...нек си ибат матер Иглс денеска одбранава им беше топ.Ваков напад да лимитираш на 10 поени е ни најмалку лесно. Свака част :cuc:
  Ама....ќе се изненадам и ако ги тепаат Сејнтс/Вајкингс
   
 11. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  8.352
  Допаѓања:
  8.913
  Каков ужасен play call на крај од Квин....од 4 акции, една беше добра, другите ужас. По мене, требаше да почне со пробивање, па после на втор обид да игра акцијата што ја играше како трета.
  @dragonsky Не може да погодуваш секоја недела. :D
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.123
  Допаѓања:
  11.549
  Ден квин ли е, Енди Рид ли е!

  Пу све женско дома да ти ебем, ќељајцо скапана. Па полузерска франшиза од овие се само Браунси.

  Им се смее цела америка 50 години и без стартен кју би да те тепаат.
  Хрррк пу, се напиздив многу
  --- Споено дупло мислење, 14 јануари 2018 ---
  Иначе ај Петриотс, Сихокс, Каубојс да ги мрзиш, ама како бе може Фалконс да ги мрзи некој.

  Од Мети па преку Хулио, Труфант, Бисли до Артур Бленк газдата. Ептен симпа екипа ми се.
  Чак и оној ЏМ-от Димитроф е доста харизматичен лик
   
  Последно уредено: 14 јануари 2018
  На Iceboy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.749
  Допаѓања:
  66.190
  I ain't even mad, антипатични ми се фалконс :D

  И се сложувам комплетно за тоа колку лошо одиграа на крај..не знам, мораа еднаш да пробаат со трчање особено кога имаа распорожени тркачи...а и башка не ќе беше лошо да брака некои curl flat тактики барем да се доближат малце при првите два обиде некои некои обиди за глупости да прават...

  Ептен глупо одиграа...ама од друга страна џабе ги хејтам одлична одбрана одиграа Иглс при сите четири обида
  --- Споено дупло мислење, 14 јануари 2018 ---
  Буквално сите што ги спомна ми се крајно крајно антипатични, како негативци во филмови ми се сите..Димитроф е ко некој си луд научник, а газдава им е ко некој билионер што го плаќа научников да направи супер негативци што ќе се борат со авенџеси или шо ти знам :D

  Само Мети Ајс ми е кул лик се друго ми е антипатично до немајкаде, значи не можам да ги смислам :D Сва среќа Мет го имаат што стварно е добар лик и добар КБ иначе...
   
  На Near му/ѝ се допаѓа ова.
 14. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  8.352
  Допаѓања:
  8.913
  Тенеси само ги „разлутија“ Петриотс. :D
   
  На K.Warrior му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Leo Bonnie

  Leo Bonnie Умри у самочи

  Член од:
  20 декември 2008
  Мислења:
  3.581
  Допаѓања:
  3.536
  Ете шо значи предонста на домашен терен кога се има добра одбрана. Освен поседните обиди на Фалконс кои беа лоши скроз океј утакмица изиграа но Кокс и другарите издржаа на крајот. За вечер Сејнтс се убава 2ка и мислам да му бранам хендикеп на Бортлс ако не игра Браун.
   

Сподели преку: