Американски фудбал - NFL лига

Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Најверојатно ќе изгубам и честитки за Peaky Blinders, ама не можам да не се чуствувам лошо за поразов. Во плејоф влагам со најјак напад и највеќе постигнати поени, Гронк прави дебилен фаул на добиена утакмица, Камара се повредува на 3 носење и ја завршува утакмицата, кикерот ја има најлошата утакмица во сезоната, АЏ Грин исто една од најлошите утакмици до сега сезонава и згора на тоа јас си се закопувам со upload_2017-12-11_13-45-16.png
Orange Jesus умре сезонава за моите гревови, дури ни он не успеа да ме крене од мртвите, иако добро се потруди..
Од друга страна, и да го поминев колово, без Венц ќе бев доста послаб и веројатно ќе си испаднев глатко следното коло. На крај ќе биде борба за топ5, што со оглед на повредата на првиот пик и незаигрувањето на Лак можам да го рачунам за успех, иако мислам дека тимот ми е подобар од тоа. Сепак тоа е фантази и затоа го играме.
Со среќа на останатите кој продолжуваат да се борат за титулата.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Од друга страна, и да го поминев колово, без Венц ќе бев доста послаб и веројатно ќе си испаднев глатко следното коло. На крај ќе биде борба за топ5, што со оглед на повредата на првиот пик и незаигрувањето на Лак можам да го рачунам за успех, иако мислам дека тимот ми е подобар од тоа. Сепак тоа е фантази и затоа го играме.
Со среќа на останатите кој продолжуваат да се борат за титулата.
Јас го имав, односно компјутерот ми го имаше одбрано Лак бе, го чував до 9 коло :)

Победа врз @Марли во 1/4 финале, најмногу благодарение на Џејк Елиот и Џеред Кук, другите ми потфрлија, ама среќа и нему му потфрлија а и тоа што го оставил и seoski Зик на клупа.

Во полуфинале речиси сигурно ќе изгубам од @BilboBaggins и тоа со поени од Томас, играчот кој го дадов во трејдот за Кем кај него, стопосто
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Јас го имав, односно компјутерот ми го имаше одбрано Лак бе, го чував до 9 коло :)

Победа врз @Марли во 1/4 финале, најмногу благодарение на Џејк Елиот и Џеред Кук, другите ми потфрлија, ама среќа и нему му потфрлија а и тоа што го оставил и seoski Зик на клупа.

Во полуфинале речиси сигурно ќе изгубам од @BilboBaggins и тоа со поени од Томас, играчот кој го дадов во трејдот за Кем кај него, стопосто
Сум се помешал со една друга лига, длабоко се извинувам, изумив дека го имав Кем на почеток кога беше катастрофален :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Сум се помешал со една друга лига, длабоко се извинувам, изумив дека го имав Кем на почеток кога беше катастрофален :D
Кога сме кај други лиги

Capture.JPG

Види го тимов што го имам во другата (рандом) лига во која сум. Нормално никој од шупациве амерички не е активен па така можеш да си правиш ротации колку сакаш. Ама и покрај тоа пак не завршив прво место, но во плејоф ќе ги средам. :D

Now for real-life NFL:
Ги гледав вчера на мултистрим вторите полувремиња од Џегс-Сихокс и Фили-ЛАР, двете прејаки текми.

Фолс беше сосема солиден откако влезе го извади максимумот од ситуацијата реално. Но во плејоф за да победи ќе му треба вонсериски ден и многу среќа. Најверојатно, за жал, на Иглс ќе им се деси тоа што лани им се деси на Оукленд кога се повреди Кар.

Рамс ја претераа со обидите за додавање кон Грли инаку мислам дека можеа да ја свртат, особено на крајот.

Расел Вилосн одигра уште еден клач меч во задња четвртина, но џабе, греота за него што е во онаков дно тим ко Сиетл. Тешки копита, почнувајќи од Легијата на неспортските потези, до карикатурата од нивни тренер. Убедливо најлоши лузери мислам дека се во цела лига, страшно антпитатични мутанти.

Блејк Бортлес тивко си плеше кон освојување на дивизијата. :kafence:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Доста ги вреѓаш Шерман и компанија бе!!!
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
@ElNinho Јас во другата лига со македонци што ја играме веќе подолго време, имам слободна недела и бев прв во лигата, ама реално имам послаб тим од овде. Интересно е со bye week, одма се спремаш за 1 недела унапред, гледаш идни мечапи.
Сите се на клупа зашто решив да ги одмарам неделава :pos:
Го имав Лак, пропаднат пик, го имав и Дешон Вотсон, и он умре ко Венц, претходно експериментирав со Smokin' Jay Cutler и ликови од негов калибар додека случајно не падна Дерек Кар и го собрав од waivers за 25 доларчиња или отидов ол ин на него :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Madden Curse-от годинава не делува врз Брејди :D Сите се повредија освен него.

Изгледа клетвата делува само на тие што во млади години не си ја продале душата во замена за перфектен живот :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Катлер си ги работи засега, тачдаунот на Петс после смешен пас интерфиренс, ресиверите на Петс мислам дека се без фаќање досеа... Еве и втор интерсепшн.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
После четвртинава да им речат на Патриотс дека е завршена утакмицава одма би прифатиле.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
џиџи випи :D

Ќе тепаат се до крај и пак ќе бидат први на краj

Ама свака част за Мајами уопште не очекував вака добро да одиграат. Чисто сумњам дека би имале шанса за плејоф ама ете, ептен ептен битна победа.

Катлер беше солиден денеска, ама не ќе е лошо некогаш да го стават и Мур наместо Катлер, знае и подобра опција да биде често дури

Инаку еве сега видов, до крај Мајами играат со Бафало и Канзас на гости, и во последно коло дома со Бафало...хммм..интересно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom