Американски фудбал - NFL лига

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
@ElNinho си пукавме у стапало двајцата со РБ-овите, ти со Хант ја со Род Смит, едниот 20 другиот 28 поени :icon_lol:

ЖуЖу не игра, очекуем барем 7-8 поени од Мартавис вечер, гледај да не се одлепиш многу :icon_lol:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Dobra special team akcija od Rams. Mada i Eagles zaebaa vo blokiranje.

Ako na kraj Rams izgubat radi taunting, da mu skinat plata na ovoj Johnson.
 
Последно уредено:

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Ау каков ТД на Џефери :cuc::cuc: Каква утакмица Рамс-Иглс..Ќе биде неизвесно до крај
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Ау каков ТД на Џефери :cuc::cuc: Каква утакмица Рамс-Иглс..Ќе биде неизвесно до крај
Ako se vrati Wentz...

nema da se vrakja denes...mozno e da mu e povredeno kolenoto...duri se spomnuva i kraj na sezona. Ako toa se desi...epten nesrekjno, ama negoviot agresiven nachin na igra go zema cehot, se nadevam za utakmicava samo.
 
Последно уредено:

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Ako se vrati Wentz...

nema da se vrakja denes...mozno e da mu e povredeno kolenoto...duri se spomnuva i kraj na sezona. Ako toa se desi...epten nesrekjno, ama negoviot agresiven nachin na igra go zema cehot, se nadevam za utakmicava samo.
Ќути,еве го влезе овој Фолс,колку е пропаднат мајко...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Ќути,еве го влезе овој Фолс,колку е пропаднат мајко...
Ne znam zoshto punt sega Rams, eden nov down i tolku...

Toa i se desi.
Ako nekoj igrase na hendikep/poeni, mu se posrekji/mu otide u kurac kladilnicata so poslednava akcija. :D
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Ау натпреваров Иглс-Ремс... Одамна немав гледано вакво нешто :) На крај и тач-даун за Иглс :)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
У вода ќе падне победава ако Венц не може да игра до крај на сезона. Ќе видиме по прегледите.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Eagles believe Carson Wentz (ACL) is out for season
The Eagles believe Carson Wentz's season is over after the quarterback suffered an ACL injury in his knee during Philadelphia's 43-35 win over the Los Angeles Rams, NFL Network Insider Ian Rapoport reported.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Ау ако испадне дека сезоната е завршена за Венц ептен ептен несреќно ќе биде...дури и ја би му дал МВП ако се повреди, заслужува.

Како бе така малер да се Иглс ццц :( Се надевам не е ништо сериозно и ќе се врати за Плејоф, штета ќе биде да не игра.. две години по ред да започнеш перфектно и да не играш плејоф е ептееен заебано..

Него...не шутираа Иглс на крај дополнителен поен на решена утакмица. Пред пар недеи уште некоја екипа исто вака си клекна наместо да шутира....само Тампа против Џетс решија да се испразнат и во иста ваква ситуација шутираа дополнителен поен. Кои цареви ми се "моиве" само :ROFLMAO: :love:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Ау ако испадне дека сезоната е завршена за Венц ептен ептен несреќно ќе биде...дури и ја би му дал МВП ако се повреди, заслужува.

Како бе така малер да се Иглс ццц :( Се надевам не е ништо сериозно и ќе се врати за Плејоф, штета ќе биде да не игра.. две години по ред да започнеш перфектно и да не играш плејоф е ептееен заебано..

Него...не шутираа Иглс на крај дополнителен поен на решена утакмица. Пред пар недеи уште некоја екипа исто вака си клекна наместо да шутира....само Тампа против Џетс решија да се испразнат и во иста ваква ситуација шутираа дополнителен поен. Кои цареви ми се "моиве" само :ROFLMAO: :love:
Непотребен ризик е последново. Замисли ситуација да блокираат обид за поен, ја фаќаат топката, трчаат до крај, даваат TD и конвертираат обид за 2 поени. Веројатност све ова да се деси? Испод 1%. Али зошто да се ризикува?! :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
@Iceboy GG WP, дерби испадна нашево во прва рунда :D.
Страшен натпревар излезе и честито победа, ранинг бековите ти растурија, а мене Џетси и Катанзаро ми ја уништија и таа мала надеж што ќе ја имав за утре...
Годишниов фантази ќе го памтам по тоа дека толку немав среќа со мечапот, три пати со освоени преку 100 бодови губам :) Ама ко за прв пат не е лошо, ќе се борам за 5то место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom