Американски фудбал - NFL лига

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Штета за Rodgers и Packers , најмалце 8 недели ќе биде аут , од superbowl фаворити сеа тешко дека ќе одат во плеј оф
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Укината суспензијата на Елиот ќе игра сега во недела против Сан Франциско. Цела ситуација почна да личи на циркуз :tapp:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Укината суспензијата на Елиот ќе игра сега во недела против Сан Франциско. Цела ситуација почна да личи на циркуз :tapp:
На крај ќе испадне дека ќе го пропушти најбитниот дел од сезонава, кога ќе бркаат плејоф или во најлош случај дел од плејофот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300
Утакмичиште :cuc:

Овие правилава за секој ТД да се проверува ептееен менува, порано имаше мал милион тачдауни што не беа тачдауни.


У секој случај....нек си ибе матер добра утакмица :cuc: (y)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Надежно ќе заврши утакмицава пред да започнат другите од колово...

Ај нека го цицнат сеа Чифси, мрш, ебате досадната екипа,
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.904
Поени од реакции
84.300
Да се префрлиме на коцкање малце :D
Знам дека ќе ме паднат 2-3 али онака за пратење само
upload_2017-10-21_19-32-46.png [DOUBLEPOST=1508697525][/DOUBLEPOST]Аризона се ОЧАЈНИ..баш мислев после минатата недела ќе се узобилат ама..

Џексонвил се баш солидни сезонава, најс, играат максимално според потенцијалот.

Џетси...аууу најс, изненадување на сезонава се, дефинитивно со срце играат (y)[DOUBLEPOST=1508703799][/DOUBLEPOST]Џетс :(

Како бе прокоцкаа 14 поени водство.. :(
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Има шанси Фалконс да ги плеснат Петс? Со онаа одбрана досега што ја покажаа Петси, мене ми е изгледно двојче ова.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Има шанси Фалконс да ги плеснат Петс? Со онаа одбрана досега што ја покажаа Петси, мене ми е изгледно двојче ова.
Изгледно ко маглата :D

Ремс и Џагс :cuc: Пишав претходно, ептен ми се симпатични тие 2 тима, поштено си изгазија вчера оставајќи ги противниците на компир. Колтс се катастрофа, уз стандардното дуо 49ерс и Кливленд, се убедливо најлошиот тим сезонава. Затоа нема да ме чуди Лак да заигра само на последните 3-4 меча (а на фантази го чувам уште ја...) колку да врати форма, сезоната им е у амбис.

Џетс - Мајами испадна супер возбудлива утакмица. Кое дно фановите на Мајами, се радуваа кога Катлер се повреди. :facepalm:
Да испаднат уште поглупи па, Катлер до тогаш играше добро. После и резервата негова одигра добро и се вратија во текмата и направија пресврт. Џетс, тимот кој мислеа дека ќе има 0-16 скор, реално игра солидно за можностите, со мини додавањата вчера беа seoski Петриотс. :icon_lol:

И Мајами ко и Чарџерс сврзаа 3 победи по ред, за вториве ми е изненадување затоа што очекувава да бидат со ланскиот ужасен скор до крај...

Далас најдоа село без кучиња и се истурија, наредното коло губат во дивизиската текма со Вашингтон сигурно.

Викингс ќе ја освојат дивизијата по се изглед, тешко Пекерс до плејоф, вчера одиграа одлично прво полувреме но во второ одбраната и ОЛ пак по старо а го немаше Роџерс да ги извади од гомна.

И за крај „најинтересниот“ дуел кој го пратев, Чикаго ги тепаа Каролина со 5 успешни додавања цела утакмица. :pos:
Мајсторот Кем Њутн сам ја изгуби текмата, каков одбивен тип, во прво двата трновера беа по негова вина, се понашаше на теренот ко да е на прес конференциите облечен ко Боки 13, ноншалантно.
Двата тачдауна од одбраната им завршија работа на Чикаго, второто полувреме беше веќе очобол.

На фантази конечно прв пораз, чудо е како практично без квотербек имав 6-0 старт, иако вчера цел тим ми изигра мизерно.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Фалконс страв во коски имаат од Брејди :icon_lol:

Каков луз луз потег си напраи Шанахан и за него и за Фалконс.
Со оној напад онакви напади да играш, Саркисијан нека се врати на колеџ одма
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Јас почнав да ја гледам...и заспав. :D Па гледав само хајлајтс, и од тоа што можев да видам, доста боље одбрана на НЕ во споредба со претходните утакмици. Немаше ни тој TD да го дозволат веројатно, ама Хулио е факинг висок и јак.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Хобитите си газат на Фантази, 5 победи со ред , 2 кола по ред најмногу освоени поени:cujte:[DOUBLEPOST=1508814504][/DOUBLEPOST]Карсон секогаш вака лабаво си игра или вечерва има премногу среќа?
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Хобитите си газат на Фантази, 5 победи со ред , 2 кола по ред најмногу освоени поени:cujte:[DOUBLEPOST=1508814504][/DOUBLEPOST]Карсон секогаш вака лабаво си игра или вечерва има премногу среќа?

Карсон е МВП на сезоната до сега, и тоа без некоја конкуренција !
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Карсон е МВП на сезоната до сега, и тоа без некоја конкуренција !
Само шо дојдов на темата тоа да го пишам,доминира дечкото до сеа..Мада и цела офанзивна линија му игра одлично на Иглс до сеа,ќе видиме до кога
 

Kajgana Shop

На врв Bottom