Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Сеа ќе се види колку вреди Дак Прескот, според мене ќе се посере... :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Општо многу потешко ќе им биде на Далас сезонава, од офанзивна линија си заминаа доста играчи и иако не беа баш најклучни, сепак им опаѓа ротацијата. Исто сеа суспензијава + потешкиот распоред, би требало да ги донесат до 8-8 или 9-7. Искрено не ми се верува да имаат 10 победи во моменти кога и нивната конференија е доста јака.
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Ако игра офанзивната линија на нивото од претходната сезона, Езекил нема да им фали толку многу лесно можат да го заменат барем приближно. Повеќе мака ќе видат со одбраната таму им фалат неколку клучни играчи од лани.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
@ElNinho Смени го датумот за драфтот, пошто иначе утре ќе се одржи :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Кога почнува сезоната? Сега се „пријателските“ утакмици од пред-сезона?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Драфтот за фантази ќе биде на 3ти, 19.30ч, да знаете, секој кој нема да биде онлајн (ваљда ја нема да бидам) компјутерот сам ќе му ги драфтува најдобро рангираните достапни играчи.

Еделман со скинати лигаменти најверојатно, голем удар за Петриотс, но лани без Гронк успеа да освојат, еден играч не им влијае премногу нив. :D

Кај и да е и на ГБП ќе им се повреди некој од ресиверите...
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Драфтот за фантази ќе биде на 3ти, 19.30ч, да знаете, секој кој нема да биде онлајн (ваљда ја нема да бидам) компјутерот сам ќе му ги драфтува најдобро рангираните достапни играчи.

Еделман со скинати лигаменти најверојатно, голем удар за Петриотс, но лани без Гронк успеа да освојат, еден играч не им влијае премногу нив. :D

Кај и да е и на ГБП ќе им се повреди некој од ресиверите...
Тие што нема да бидат на драфтот најдобро сами направете рангирање на играчите има мислам и опција да одбериш кои играчи да не ти ги драфтува.
Друга работа ги гледав сетинзите за лигата ова ми падна во очи Waiver Type најлоша опција е како што е сега одбрано Resets to Inverse Standings Order другите две опции се подобри според мене најдобро е да биди со буџет или барем Move to Last after Claim, Never Reset.
Исто и ова Standings Tiebreaker сега е наместено на меѓусебен дуел подобро според мене е да биди на постигнати вкупни поени така ако имат две екипи ист скор на крајот подбропласирана би била екипата што играла подобро вкупно цела сезона. Другите опции се во ред можи евентуално да се намести да има injured reserve.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Колку само немам појма како се игра ова и колку само најмногу ќе бидам последен, ама ај...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Не се секирај, голема е конкуренцијата за последното место.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Тие што нема да бидат на драфтот најдобро сами направете рангирање на играчите има мислам и опција да одбериш кои играчи да не ти ги драфтува.
Друга работа ги гледав сетинзите за лигата ова ми падна во очи Waiver Type најлоша опција е како што е сега одбрано Resets to Inverse Standings Order другите две опции се подобри според мене најдобро е да биди со буџет или барем Move to Last after Claim, Never Reset.
Исто и ова Standings Tiebreaker сега е наместено на меѓусебен дуел подобро според мене е да биди на постигнати вкупни поени така ако имат две екипи ист скор на крајот подбропласирана би била екипата што играла подобро вкупно цела сезона. Другите опции се во ред можи евентуално да се намести да има injured reserve.
Ама така ако не се активни неколку членови нема да можеш да вејвнеш и да купиш играч све дур не го направат тоа сите, или не? Ќе го сменам за тајбрејкерто тоа сеа. За injured reserve кај има опција, шо е тоа? :D
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Ама така ако не се активни неколку членови нема да можеш да вејвнеш и да купиш играч све дур не го направат тоа сите, или не? Ќе го сменам за тајбрејкерто тоа сеа. За injured reserve кај има опција, шо е тоа? :D
Нема врска дали е активен или не тој ќе има предност ќе биди прв на табелата ама ако не направи waiver request тогаш ништо. Ако за еден играч конкурираат пример 4,7 и 10 на табелата тогаш 4 ќе го земи играчот. Тој што е неактивниот пак ќе биди прв и другата недела :). (Ова ако е наместено Move to Last after Claim, Never Reset). Ако е со буџет тогаш имаш 100$ за цела сезона и сам си одредваш колку би дал за играчот тој што ќе дај најмногу го зема играчот. Другите неможат да видат колку ќе понудиш.
Ова за injured reserve е ако некој играч ти се повреди пример 5 недели ќе мораш да го чуваш на клупа и да ти држи место џабе или ќе да го испуштиш. Вака ти се ослободува автоматски усште едно место на клупата и можиш таму да го наместиш се дур не се врати од повреда. Треба да е во Edit Roster Positions мислам Reserve дека е тука на Yahoo e Inјured reserve. Ама ова немора чисто го спомнав пошто е корисно :D.
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Оф оф баш на трети ми е авионот, јебига ќе намeстим ордер.
Само да ми каже некој по кој редослед бирамо ?

Ја пошо бев задњите 4 сезоне комиш на НБА фантазито, користев генератор.
Ги пишуем сите тимови и еднаш само може да биде пошто автоматски им праќа имејл на сите играчи, нема лаги нема превари

http://www.draftordergenerator.com/
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Тие што нема да бидат на драфтот најдобро сами направете рангирање на играчите има мислам и опција да одбериш кои играчи да не ти ги драфтува.
Друга работа ги гледав сетинзите за лигата ова ми падна во очи Waiver Type најлоша опција е како што е сега одбрано Resets to Inverse Standings Order другите две опции се подобри според мене најдобро е да биди со буџет или барем Move to Last after Claim, Never Reset.
Исто и ова Standings Tiebreaker сега е наместено на меѓусебен дуел подобро според мене е да биди на постигнати вкупни поени така ако имат две екипи ист скор на крајот подбропласирана би била екипата што играла подобро вкупно цела сезона. Другите опции се во ред можи евентуално да се намести да има injured reserve.
За Waiver Type, можеби и интересно би било да остане вака, ќе имаат повеќе шанса полошите тимови да си го дополнат ростерот со добри играчи, ама за во поорганизирана лига, дефинитивно најлошо е. За Тајбрејкерс се согласувам.

Исто за ИР, мислам најкатастрофално нешто би било тоа во лига со 14 тима, зашто нема доволно добри играчи, и ќе треба да се молиме 5 поени да ти донесе пример рб2 на позицијата :D
Ако си фраер да го земеш Зик, плати ја цената :D

За драфт ордер како сакате, и тие 15 минути што ги дава нфл после праење драфт ордер се сосема доволни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom