Американски фудбал - NFL лига

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.866
Поени од реакции
11.487
А што да даваат, НФЛ нема до 10ти. :D

Досеа сме 10 души за фантази, да собереме бар 12, а 16ка би било идеално голема лига. :D

@Марли @Prime @KembaW @true blue @K.Warrior вие изјаснете се. :D
Искрено, у живот немам фантази играно, ни фудбал, ни нба, не ме интересираат такви работи. :D Згора на тоа што не ја пратам толку НФЛ ко некои од вас, не ги знам баш сите играчи. :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
И јас секогаш избегнувам вакви фантази за фудбал ама ова ми се прај ќеиф, рачунај ме и пишете подетално шо точно кога се прај :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Da da, ja sum in definitivno, ne sum igral do sea ama gore dole znam kako idat rabotete
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Тие што не сте играле никогаш до сега фантази, најдобро би било еднаш да пуштите мок драфт и да видите што како се случува. Исто не мора на нфл страната да се игра, јаху исто имаат фантази, иако мене лично изгледот на страната на нфл ми е најпогодена.
Инаку за НФЛ македонија, @Cappie aко може да ми пратиш линк за да влезам, првата сезона ја освоив лигата, втората заборавив да влезам и да си ја бранам титулата :LOL:
Уште еден совет, Квотербек не се пика во прва рунда, жабе ќе си пукате во нога :D
Еве линк од фб страната: https://www.facebook.com/nflmacedonia/
Лигите се затворени (плус имаме групи на фб за координација), а јас сум во втората, па ако мислеше на линк од лигата, нема да можам да ти помогнам :)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Еве линк од фб страната: https://www.facebook.com/nflmacedonia/
Лигите се затворени (плус имаме групи на фб за координација), а јас сум во втората, па ако мислеше на линк од лигата, нема да можам да ти помогнам :)
Лајкната ми е странава, ама лани не стигнав да влезам во лигата. Фала во секој случај :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Po povredata na Tanenhil pak ACL i pak istoto koleno, Dolphins go vratija Jay Cutler od penzija :icon_lol:

Kap uste bez rabota, Cutler kje lapa 10mil za edna sezona
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Go igra li kaj nas nekoj ova Maddeno ili site samo Soccer i Fifa mavaat, iako ova e malku offtopic. Inaku na topic, sto mislite za Seattle Seahawks ovaa sezona, imaat nekoi sansi ili slabo toa, Russell Wilson bi trebalo ovaa sezona da blesne i da gi vrati Seahawks na vrvot, za zal nemam vreme da pratam preseason tolku.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Go igra li kaj nas nekoj ova Maddeno ili site samo Soccer i Fifa mavaat, iako ova e malku offtopic. Inaku na topic, sto mislite za Seattle Seahawks ovaa sezona, imaat nekoi sansi ili slabo toa, Russell Wilson bi trebalo ovaa sezona da blesne i da gi vrati Seahawks na vrvot, za zal nemam vreme da pratam preseason tolku.
Јас го имам играно на ПС2, од Мејден се заразив со НФЛ. Прејака игра беше на ПС2, можам да замислам колку е напредната сега на ПС4.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Go igra li kaj nas nekoj ova Maddeno ili site samo Soccer i Fifa mavaat, iako ova e malku offtopic. Inaku na topic, sto mislite za Seattle Seahawks ovaa sezona, imaat nekoi sansi ili slabo toa, Russell Wilson bi trebalo ovaa sezona da blesne i da gi vrati Seahawks na vrvot, za zal nemam vreme da pratam preseason tolku.
Само Madden 08 на компјутер иам играно и една 2 партии на хбох 360 од поновите. Али топ игра. Да провериме дали има по играчнициве, па напраиме некоја дружба предсезонска, таман да поиграме? :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Ja ovaa godina pocnav Madden Mobile da igram.

Top igrica, koj saka neka ja spusti, sea na 12 avgusta kje praat refresh za novata sezona i pocnuvaat site od nula.

Pa ako saka nekoj pravo vreme mu e da pocne sega
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Maden Mobile е прејака, ќе ви треба недела-две да ги научите финтите на играта и што како оди, ама има цело време да играш events, имаш сезона, имаш лига, имаш хед ту хед против други играчи.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
I kje vi pomogne mnogu da go razberete sportot povekje.
Pravila, igraci, pozicii, pa i postari legendarni igraci ce naucite.
Pkay calling ce znaete sto e, bukvalno sve, uz madden mobile i sportot kje go zasakate poveke, posto normalno koj znaes za nesto povekje uste tolku t vlece.
Ja pratim NFL gore dole skoro 10 godine, ama tek poslednive dve sum pocnal da go sledim intenzivno i da go razbiram ko NBA naprimer.
Vise gore dole gi znaem povaznite igraci na vaznite pozicii skoro od svekoj tim.
I toa najvise od Madden
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Friday Night Lights e isto taka mnogu dobra serija, ja preporacuvam za sekoj vlubenik vo NFL (iako serijata e za srednoskolski tim). Nz dali ima igrano nekoj Madden na PS4/XO poslednive nekolku godini, da kaze dali ima igraci online vo Evropa.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Go igra li kaj nas nekoj ova Maddeno ili site samo Soccer i Fifa mavaat, iako ova e malku offtopic. Inaku na topic, sto mislite za Seattle Seahawks ovaa sezona, imaat nekoi sansi ili slabo toa, Russell Wilson bi trebalo ovaa sezona da blesne i da gi vrati Seahawks na vrvot, za zal nemam vreme da pratam preseason tolku.
Како ен играме..еве ја и @ElNinho играме Маден НФЛ 2008...и пробавме и ЛАН да се решивме...али не ни успеа.... и така.. :(
:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom