Американски фудбал - NFL лига

Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Кливленд солидно си пикаше, ама СФ каков добар драфт, алал да им е, се гледа дека со новава структура се покомпетентни. Исто перфектни мечови имаат Пантерс со Мекафри и Џексонвил со Фурнет. Сепак вечер се интересните пикови, да видиме што ќе биде, во 2/3 рунда секогаш има повеќе изненадувања :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Има некој стрим или да не знаете која телевизија ќе го дава вториот ден од драфтот?
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Има некој стрим или да не знаете која телевизија ќе го дава вториот ден од драфтот?
Одличен линк.
Исто ако имаш виндоус 10 во сторот си има нфл апликација и од таму може да се гледа. Исто важи и за мобилен/таблет.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Одличен линк.
Исто ако имаш виндоус 10 во сторот си има нфл апликација и од таму може да се гледа. Исто важи и за мобилен/таблет.
Топ, фала ти, ја глеав на ЕСПН на МобДро ама сецкаше многу, му ебале матер изглеа преоптеретен
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
може да споделиш која е таа апликација?
http://www.nfl.com/draft/2017/watch-draft овде има за сите платформи.
Јас имам виндоус таблет и мобилен, преку сезона на nfl mobile апликацијата има red zone бесплатно. Не знам како е на другите оперативни системи.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Mene me zanima zashto NE tolku lesno go pushtija. Mozhno e da im ima pobarano brdo pari, a oni ne se poznati po davanje eden kup pari (bal kolku shto iam prateno/chitano u poslednive nekolku godini).
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Mene me zanima zashto NE tolku lesno go pushtija. Mozhno e da im ima pobarano brdo pari, a oni ne se poznati po davanje eden kup pari (bal kolku shto iam prateno/chitano u poslednive nekolku godini).
А и не беше многу скап, помалку од 3М за една сезона за играчот со најмногу ТД лани но изгледа знаат нешто шт не знаеме ние. Сеуште е на лош глас Блант поради глупостите од порано, можеби тоа лани било максимум што можат да извадат од него.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Јебига, од кога ќе напраат 30-ка на РБ-ојте им паѓа цената.
Плус се засилија НЕ на таа позиција со Буркхед и Гилисли, плус Дион Луис им е уште тука.

Сега со дип трит таргет у Брендин Кукс многу помалку ќе ја користат својата тркачка игра НЕ.

А ја баш сакав да го видим у Лајонс, али ете на крај ги избра филаделфија, ајде ваљда Абдула ќе остане здрав годинава
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
НЕ му понудија договор на Блант, ама со оглед на тоа дека е 30 годишен, не е логично да направи попуст кога ова ќе му биде најголемиот договор во кариерата. Иако е многу likeable guy, не е ништо посебно како РБ, би рекол солиден стартер во добар тим. Поголем дел од ТД му беа од <5 јарди, не е способен да помине прво и второ ниво и да го заврши цел плеј со ТД (способен е ама многу ретко).

Оваа година НЕ потроши на РБ највеќе пари од кога ги пратам, Гилисли топ изигра лани во Бафало кога Шејди Мекој беше повреден, Буркхед бил најдобар спешл тимер во синсинати (Беличек ептен се пали на спешл тим играчи и на лајнбекери) и ваљда виделе потенцијал како тркач зашто зима 3 мил годишно.
Дион Луис верувале или не е најверојатниот кат летово, со оглед дека Вајт потпиша голем договор, а Болден кој исто така е во рб групата е еден од најбитните спешл тимери. Повеќе од 5 рб нема да има во финалниот тим, така да Болден, Вајт, Буркхед, Гилисли се скоро сигурни + Девелин фулбекот тоа се 5 играчи.

За рисивери исто прилично стакнат е тимот, Кукс, Еделман, Амендола, Мичел, Хоган се сигурни + Слејтер кој го рачунаат како рисивер, ама игра спешл тим. Сепак не би ме изненадило некој од овие да лета, зашто понудија голема сума (мислам најголема на undrafted rookie) на некој рисивер, така да ако изненади може некој од овие ќе лета.

Како најголема дупка во тимот е лајнбекер, ама Беличек знае добро да ги тренира и послабите играчи, така да веројатно нема тоа да биде преголем проблем низ сезоната.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
НЕ му понудија договор на Блант, ама со оглед на тоа дека е 30 годишен, не е логично да направи попуст кога ова ќе му биде најголемиот договор во кариерата. Иако е многу likeable guy, не е ништо посебно како РБ, би рекол солиден стартер во добар тим. Поголем дел од ТД му беа од <5 јарди, не е способен да помине прво и второ ниво и да го заврши цел плеј со ТД (способен е ама многу ретко).

Оваа година НЕ потроши на РБ највеќе пари од кога ги пратам, Гилисли топ изигра лани во Бафало кога Шејди Мекој беше повреден, Буркхед бил најдобар спешл тимер во синсинати (Беличек ептен се пали на спешл тим играчи и на лајнбекери) и ваљда виделе потенцијал како тркач зашто зима 3 мил годишно.
Дион Луис верувале или не е најверојатниот кат летово, со оглед дека Вајт потпиша голем договор, а Болден кој исто така е во рб групата е еден од најбитните спешл тимери. Повеќе од 5 рб нема да има во финалниот тим, така да Болден, Вајт, Буркхед, Гилисли се скоро сигурни + Девелин фулбекот тоа се 5 играчи.

За рисивери исто прилично стакнат е тимот, Кукс, Еделман, Амендола, Мичел, Хоган се сигурни + Слејтер кој го рачунаат како рисивер, ама игра спешл тим. Сепак не би ме изненадило некој од овие да лета, зашто понудија голема сума (мислам најголема на undrafted rookie) на некој рисивер, така да ако изненади може некој од овие ќе лета.

Како најголема дупка во тимот е лајнбекер, ама Беличек знае добро да ги тренира и послабите играчи, така да веројатно нема тоа да биде преголем проблем низ сезоната.
Хајтауер ќе игра за двајца :D

Мислам дека ако катнат некој од страшнава постава на WR, ќе потпишат некој минималец резерва а Мичел ќе добие поголема минутажа, мислам дека е многу потценет.

Не дека пратам одамна НФЛ ама ростеров на Њу Ингланд е страва склопен сезонава, ко мини дримтим, особено нападот. :eek:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Уште Гронк да биде здрав бар за плеј-оф.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom