Американски фудбал - NFL лига

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Neno-WH, 24 септември 2008.

 1. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.314
  Допаѓања:
  679
  Мислам Денвер нема шанси да го земат, немаат никаква потреба да инвестираат повеќе во секондерито, најдобри во лигата се.
  НЕ мислам дека можат да бидат заинтересирани само ако некој реши да го потпише Батлер, а овие да не ја израмнат понудата, зашто пикот е висок (Пр. НО имаат 11 пик). После тоа Беличек го трејда 11 за понизок од прва и некој пик од втора и тек тогаш може да направат нешто со Шерман. Лично мислам ни тогаш зашто премногу пари ќе бидат врзани во бековите.
  Јас шанса би им дал на Тенеси, им фали еден шатдаун корнербек, со таа предна седумка ќе бидат ептен опасни идната сезона. Во напад ги имаат Мариота, Мареј, Хенри, Метјус, Вокер, можеби ќе земат од драфт уште еден ресивер. Сосем солидна екипа, што мислам ќе игра плејоф иднава сезона.
   
 2. Near

  Near Рандом лик од соседството

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  3.305
  Допаѓања:
  3.294
  Наводно Маршон Линч е пред потпис со Рајдерси,останувало уште да се договорат со Сихокси за евентуален трејд бидејќи овие уште ги имале правата на него :vozbud: :vozbud:
   
 3. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  31.246
  Допаѓања:
  62.573
  RIP Hernandez. Tight end that ended his life with the tight end.
   
 4. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  8.886
  Допаѓања:
  8.537

  Ептен сумњива работа, од сабајле читам. Сега за вториов случај го ослободија од обвиненијата, и за првиот се појавиле нови сведоци и докази и имал поднесено жалба и требало случајот да преотвори.
  Зошто сега би се самоубил?!?
   
 5. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.314
  Допаѓања:
  679
  Мислам првиот случај беше комплетно затворен, доживотна казна без шанса за намалување заради добро однесување.
  Како и да е штета, толку шанси да имаш во животот и толку многу талент, а се вака да заврши.... Дечкото беше понепредвидлив од Гронк, можеше да застане на секоја позиција во напад, TE, WR имаше снепови и на RB, скоро сите рути ги имаше во репертоарот...
  Незнам зашто ама чуствувам жал кон типот, иако прилично очигледно е дека е гомно од човек што ладно убил близок со пиштол во глава. Највеќе жал ми е за ќерка му, 4 годишно девојче, кое освен што треба да живее со фактот дека татко и (сериски) убиец, туку и дека се самоубил во затвор.
   
 6. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  8.886
  Допаѓања:
  8.537


  [​IMG]
   
 7. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.314
  Допаѓања:
  679
  @Марли Истово го читав, не би ме изненадило да го направил самоубиството заради тоа, ама тек сега ќе има тешка судска борба за тие пари. Стварно незнам како ќе го регулираат ова, дел од парите се одбиени од капот на НЕ веќе со години, така да ќе биде интересно да се прати ова.
   
 8. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  8.886
  Допаѓања:
  8.537
  Не верувам дека го се самоубил ради парите, пошто свекако против него и неговот семејство има судска постапка од фамилијата Лојд ( човекот што го убил), и доколку тие пари ги добие неговото семејство најверојатно ќе бидат конфискувани од државата и би ги добила фамилијата Лојд. А можеби и тоа сакал, редемпшн.
  Сликава ја стаев само ради предходниот муабет, дека имало желба и дека случајот ќе бил пак отворен.

  Најверојатно е дека ништо не сакал, него Чико таков каков што е, се надувал со синтетичка трава, и читајќи библија надуван му текнало да си еби векот !
   
 9. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.314
  Допаѓања:
  679
  По која основа фамилијата ќе ги добие парите ако нема виновен за убиството?
   
 10. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  8.886
  Допаѓања:
  8.537

  Видиш на тоа не ми текна, нити па му текнало на новинарот од БР кај што ја прочитав статијата :)
   

Сподели преку: