Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Брејди игра ко Кем Њутн на прошлиот супербоул, катастрофално...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Вакво нешто ни најголемите фанови на атланта неможеа да го замислат. О-линија цела сезона одлично игра, против многу подобри одбрани, ама сега не се појавија. Фалконс одлично си ги користат шансите, пас играта кога беше отсечена од одбраната си го користеа фриман, после застанаа со тој фокус на пас играта и примија ТД на 3-9.... Брејди иако за многу е ГОАТ, ако ги извлече од дупкава ќе е неоспорен.
Неутрално јас предвидив нешто вакво али на педерски начин, не знаев која екипа би го имала blowout-от.

Едноставно се водев од тоа кој ќе даде прв ТД ќе го добие мечот. Противничката екипа ќе биде под притисок веднаш да врати..па у брзање нема да постигнат поени..по што другава екипа цела полетна ќе успее да стигне до поени..и после тоа психички на 10/14-0 едноставно се губиш ептен....
Дури и мислев да кажам Фалконс дека би биле тие што би воделе али не се осмелив против ББ дуото да го кажам тоа..

Сакам да верувам дека Беличик матер ќе им ебе на полувреме, ќе смени формација а Фалксонс ќе се дигнат во облаци...али јок...ова негде би завршило...шо знам...35-24

Иако ептен сакам Пејтриотс матер да им ебат во второ (што не дека не постои и шанса да се случи, некои 20% шанса за камбек им давам, само одбраната да ја средат)
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
И додека во САД се свртија милијарди долари за реклами, Спорт Клуб Хрватска сеуште нема емитувано ниту една реклама. :)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Не верувам дека на 7/10-0 некоја екипа би била до толку во брзање за да ја изгуби главата. До сега утакмицава ја решава егзекуцијата на гејмпланот. Во второ полувреме најверојатно без центарот ќе играат Атланта, со инекции е и до сега сите што играле со истата повреда не се вратиле. Ќе страда ранинг гејмот ако стварно не продолжи, а тоа е играта за контролирање на саатот, што остава шанса за поени. Мора и тренерот на Атланта да се пофали, топ си ја завршил работата, играчите му се цело време во позиција да направат плеј, одлична шема за скривање на недостатоците има. Исто и на финалето НЕ-Сиетл беше Дц, и имаше топ гејмплан, ама Брејди се врати од најголемиот дефицит во 4/4. Мислам 3 енд аут и ТД на НЕ ја враќаат утакмицава во каква таква неизвесност.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695


Потенцијална слика на сезоната. Pats have the ball, aaand its gone.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Edelman ne e dojden na utakmicava.

Moze da si legnete slobodno.
 
Последно уредено:

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697

АЈДЕ БЕ ПЛЕМЕ ГОЛО ДА МУ ЕБАМ!!!!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Mora malku pokonzervativno Pats, ke im ostavat vreme na Falkons ( pod predpostavka da e 6+2). Dobra rabota e shto Atlanta nemaat tajmauti vekje.

Se nadevam deka nema da presudi promaseniot poen na Gostkowski.[DOUBLEPOST=1486350390][/DOUBLEPOST]Lets gooooooo
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ова е прав супербоул не тоа лани... Ајде патриоти до победа !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom