Амбасадорот Василевски изгонет од Белград

Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Lele ama ste ja doterale temava u klosharana
Nc Nc Nc
Sega razbiram kakvi problemi imate.
Edni vikaat dolu Srbia,drugi dolu Bugaria a kade se ustvari Makedoncite?
Na albanski ima eden zbor "vdic dhaja u prajsh miqsaja" Rymz neka vi prevede
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Македонците го слушаат Орце Стефковски - Царот....во песната за војвода Љубе!



Dzaba ti je sve Zevse!

Da se ne vregjamo, evo:

 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Дефинитивно ова е хит на вечерта:


!!! !!! !! !!! !!!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Na sto se raduvaat nekoi luge toa e chudo nevideno...a da Vi dam da si poigrate so nesto ... :tv:
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Ne imaat i drugi.
Problemot Zevse mislam deka e so vas Srbite
Zoshto?
Znaeme kakvi privilegii ste imale vo minatoto i sega ispadna posledni u opashkata
Jebesh Ga druze toa e toa
Treba kako normalni da si priznaete deka ova bitka ste ja izgubile i da se pomirite sa sudbinom kako vi to kazete jel da
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ne imaat i drugi.
Problemot Zevse mislam deka e so vas Srbite
Zoshto?
Znaeme kakvi privilegii ste imale vo minatoto i sega ispadna posledni u opashkata
Jebesh Ga druze toa e toa
Treba kako normalni da si priznaete deka ova bitka ste ja izgubile i da se pomirite sa sudbinom kako vi to kazete jel da
Al' ponos ne daje.
Mada, nemaju se cime ponositi :(
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Winston...ne ni davaj igracki...imame dovolno...you go play with yourself.

Инаку, колку да биде ти биде јасно: Јас не се радувам на туѓата мака, не се ситам, ниту тоа ми причинува мака...едноставно ме заболе курот за мката на србите со Косово или на Албанците со што кур ја знам со нас, вас, Петко, Станко, Цвета, Њомза или Љатиф.

Ама кога некој малокуреец ериозно јаде лајна за тоа што НИЕ мкедонците треба/ло да правиме, а од друга страна вели дека е припадник на друга нација, народ и слично, добивам желба да си поигрувам со неговите чувства.

Да не потсеќам кога во не толку далечната 1991 година, српскиот хегемонизам доби толкави размери што реши насила да ги земе македонците, кои со едвај 18 години и двонеделна експрес обука, штотутку излезени од училница, да ги фрли пред хаубиците на ЗНГ и Легијата, да гинат, место српските јуначки чеда, за да се одбрани веќе распаната Југославија, истовремено негирајќи ни ја народноста, тешко е да не потсетам на поразите, како кај твојата мила Лика, каде пола бригада се потомори, на Книн и Крајина каде нема никад повеќе да има србин (благодарение на вас, самите срби).....!


А, ќе заборавев.

Извини, ама бидна.
Толку од нас....од сега самите берете си гајле.

П.С. Единствено ми е криво што не му се пресече гркланот на Шљиванчанин кога се можеше!

 
N

n/a

Гостин
Ne imaat i drugi.
Problemot Zevse mislam deka e so vas Srbite
Zoshto?
Znaeme kakvi privilegii ste imale vo minatoto i sega ispadna posledni u opashkata
Jebesh Ga druze toa e toa
Treba kako normalni da si priznaete deka ova bitka ste ja izgubile i da se pomirite sa sudbinom kako vi to kazete jel da
Нема збор. :)
И те молам...кажи им на другарчињата да си играат како и кога сакаат.
Нема Бродец веќе.
Јебеш га... македонците се јаки и можат сами да се бранат.
:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom