Амбасадорот Василевски изгонет од Белград

Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Дедо ми...
е еден едини што е партизан од негова фамилија.
:)
Сите други се четници.
Херцеговац...:toe:
Најискрено без никакви теории на заговор и што ти ја знам што, чисто ми беше чудно што си го сменил презимето за сега да го вратиш. Барем во денешно време можеш да си имаш какво сакаш презиме. Биди тоа што си.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
I kako ti bilo prezimeto ... Rajmizovich ???? :tv:


opsto okolu menjanjeto preziminja a moze i da e vo sklop na temava

Povekedimenzionalno koga se gleda na nekoj problem ili prasanje jes da boli glava ama bar se razvija mozok i logika
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Мислев на другиот дедо бе.

Не на Ерото, на другиот :)!

Не ми е само јасно како од сите песнпојци кои запеале за Херцег Босна, ти српскосељачки песни од Шумадија тераш.

Инаку, најдобриот спрски певец е Баја мали Книнџа, како што хрватскиот е Томсон!

...не волим те Алија, зато што си балија.....кривац си због рата, клат 'ќемо те ко Милош Мурата....носила ти Дрина тристо муахедина...

...попалит 'ќу два ти српка штаба, да не би долазио аба...ој Анице Книнка краљицеее!


Царска работа...не се запрашал никој како ние досега немаме толкав еанштизам во нашите турбофолкри???

Културен народ сме. За разлика од бившите наши малокурејци од малокурефските бивши ЈУ републики.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
I kako ti bilo prezimeto ... Rajmizovich ???? :tv:


opsto okolu menjanjeto preziminja a moze i da e vo sklop na temava

Povekedimenzionalno koga se gleda na nekoj problem ili prasanje jes da boli glava ama bar se razvija mozok i logika
Не не, тоа тие твоите сакале да го заебат дедо ми :) Од Халили во Халилович да смени. Он ги заебал па Локи го сменил презимето и не можело Локич, Локович и нешто слично :)

Дедо ми умре како Халили :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Рајзми, Тебе да не ти е чичко Невзат??

Или Сефер Халил(ов)и(ќ)!
да не си се најдете роднини по хрватско - хрецеговачка линија со Винстон и Звес?
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
E kako be nemozelo Lokich ??? Ja da bev ke Ve praev SashaLOSHICH Crvenojabukovich :smir:

More nekoja ujdurma ste praele ...

Se zezam jas ...ete ima i preziminja taka sum cul ima Kuka, Kera, Baba takvi preziminja nepromenlivi imalo finta znam ama ne znaev kakva e ...
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Рајзми, Тебе да не ти е чичко Невзат??

Или Сефер Халил(ов)и(ќ)!
да не си се најдете роднини по хрватско - хрецеговачка линија со Винстон и Звес?
Чисто албанско семејство :) со срби и хрвати не :) Жалам :P
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Winston, од Врање ти е српското потекло?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
На Зевс, Перковиќ му било. Херцег Босна, ама се срами од чичко му Томсон (Марко Перковиќ)!

А на Черчил, најсрпско му е, на ов му завршува - а говори дома со два падежа.

Потекло од Пасипољана....као и Пикси! Чист окупиран македонец.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
E kako be nemozelo Lokich ??? Ja da bev ke Ve praev SashaLOSHICH Crvenojabukovich :smir:

More nekoja ujdurma ste praele ...

Se zezam jas ...ete ima i preziminja taka sum cul ima Kuka, Kera, Baba takvi preziminja nepromenlivi imalo finta znam ama ne znaev kakva e ...
Eпа сега знаеш :)
Знаејќи, а воедно и признавајќи дека се менувале презимиња насилно, не ми изигравај зелен мајмун кога ти викам дека Србија сама го изгуби Косово :)
Сега не амбасадори, не референци, не дипломатски сопки...што сакаат нека прават, касно е.

Ко че коме, ако не сам своме..
 
N

n/a

Гостин
Мислев на другиот дедо бе.

Не на Ерото, на другиот :)!

Не ми е само јасно како од сите песнпојци кои запеале за Херцег Босна, ти српскосељачки песни од Шумадија тераш.

Инаку, најдобриот спрски певец е Баја мали Книнџа, како што хрватскиот е Томсон!

...не волим те Алија, зато што си балија.....кривац си због рата, клат 'ќемо те ко Милош Мурата....носила ти Дрина тристо муахедина...

...попалит 'ќу два ти српка штаба, да не би долазио аба...ој Анице Книнка краљицеее!


Царска работа...не се запрашал никој како ние досега немаме толкав еанштизам во нашите турбофолкри???

Културен народ сме. За разлика од бившите наши малокурејци од малокурефските бивши ЈУ републики.
хахаха....
Купи ми мајко топ. (Херцеговина :toe:)
http://uk.youtube.com/watch?v=ZHKRtM8UlRU
Насловот ти е битен...
мада и овој текст би и се нашол на пример...
на Ада.
Бјеш куго...знам те ја. :pos2:
На спиење ќе ме заколе.
(Ху - баба - ху :) )
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Pa ako cemo posteno ... pobliski se Srbi so Albanci po mentalitet nego li Albanci so Makedonci ... Makedonci si se so Bugari najslicni po mentalitet , A Grcite Gejci ne se so nikoj slicni zaso toa taka ... ti Garfild ako zagledash najdlaboko vo sebe so koj si naogash najslicnost vo mentalitet od predlozenite ... al realno ?

Nakaj Grk mi vlechesh zimi kariera :smir:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Баш...купи ми мајко ТОП.

Черчил...јас сум чис(Т) македонец и по мајка и по татко и по баби и дедовци! Освен мало хрвтаске крви!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom