Аматерски театар

el-extrano-negro

доживувач
Член од
28 април 2018
Мислења
5
Поени од реакции
3
Постои ли во Скопје дилетантаска театарска група која дава пиеси напишани од аматери ? Ако не тогаш ве молам нека се изјасни некој кој е заинтересиран да се создаде една таква група во која ќе имаат можност да се истакнат аматери актери(дилетанти), аматери писатели едноставно трупа која ќе подготвува и одигрува драми
 

Kajgana Shop

На врв Bottom