Аматерски онлајн турнири(fightcade,mednafen и можеби parsec)

Дискусија во форумот 'Гејминг' започната од kamion203, 6 јуни 2018.

 1. kamion203

  kamion203

  Член од:
  26 јули 2012
  Мислења:
  315
  Допаѓања:
  94
  здраво јас ја отварам оваа тема не со цел да се покажам или фалам себеси бидејќи не сум компетитивен туку повеќе сакам да учествувам во турнири заради забава и дружење, мојата цел е да ги прикажам програмиве што се одлични за ретро нетплеј т.е. ретро мултиплејер игри.
  така да ќе апдејтирам колку можам како можам.
  за турнири користиме discord сервери за да се најдеме, играме, планираме турнир и др.
  програмите што ги користиме се fightcade 1 и 2 (2 е во опен бета развој) двете програми се за играње аркадни игрици онлајн на пр: cadillacs and dinosaurs, street figter 2, 3 alpha 1,2,3 итн.
  третата програма е меднафен која поддржува скоро сите ретро системи освен гба за онлајн играње и офлајн малку потешко се мести ама се исплати.
  https://mednafen.github.io
  турнирите ќе се преку twitch или youtube.
  ova e street figther ex2 plus na twitch
  https://www.twitch.tv/videos/268300744
   
 2. kamion203

  kamion203

  Член од:
  26 јули 2012
  Мислења:
  315
  Допаѓања:
  94
  Twitch
  видео од онлајн турнир во кој учествував.играта се вика karate tournament се игра на fightcade 2.
   
 3. kamion203

  kamion203

  Член од:
  26 јули 2012
  Мислења:
  315
  Допаѓања:
  94
  ќе хостирам теккен 3 турнир во недела 6 поручек и супер бомбермен турнир 2 поручек, ако сака некој да се пријави за турнирот еве линк за двата турнира
  супер бомбермен 5 снесhttps://challonge.com/vv4cu7t1
  теккен 3 пс1 https://challonge.com/w7dxcu7g
  и еве го мојот дискор сервер каде што се договараме за турнири и играме игри https://discord.gg/2ZtUVfr
   
 4. kamion203

  kamion203

  Член од:
  26 јули 2012
  Мислења:
  315
  Допаѓања:
  94
 5. kamion203

  kamion203

  Член од:
  26 јули 2012
  Мислења:
  315
  Допаѓања:
  94
 6. kamion203

  kamion203

  Член од:
  26 јули 2012
  Мислења:
  315
  Допаѓања:
  94
 7. kamion203

  kamion203

  Член од:
  26 јули 2012
  Мислења:
  315
  Допаѓања:
  94
 8. kamion203

  kamion203

  Член од:
  26 јули 2012
  Мислења:
  315
  Допаѓања:
  94
 9. kamion203

  kamion203

  Член од:
  26 јули 2012
  Мислења:
  315
  Допаѓања:
  94
 10. kamion203

  kamion203

  Член од:
  26 јули 2012
  Мислења:
  315
  Допаѓања:
  94

Сподели преку: