Амазонките - Девојките Воини

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Пфф, квази-Амазонки. Правите амазонки си ја сечеле едната цицка.

o_O
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.483
Поени од реакции
11.539
Пфф, квази-Амазонки. Правите амазонки си ја сечеле едната цицка.

o_O
Пфф, дали си нормален ???

:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

А и плус, не им се гледаат и двете гради на сите моми на сликите.
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Пфф, дали си нормален ???

:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

А и плус, не им се гледаат и двете гради на сите моми на сликите.
Не сум. :icon_mrgr:
Hippocrates describes them as: "They have no right breasts...for while they are yet babies their mothers make red-hot a bronze instrument constructed for this very purpose and apply it to the right breast and cauterize it, so that its growth is arrested, and all its strength and bulk are diverted to the right shoulder and right arm."
http://en.wikipedia.org/wiki/Amazons

ти викам јас овие се само ванаби амазонки
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Овие ако се амазонки, а не манекенки позери, јас сум НЛО.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Не не не ............... овие не се Амазонки .......... Амазонките се згодни и корпулентни(нормално градени) девојки, со сите женски атрибути .......... женствени, убави, силни... а овие на сликите погоре се манекенки/топ-модели, се познава по нивната ’’згодност‘‘ и ’’убавина‘‘ како чачкалици и закачалки се ............... Амазонки :pos: од 45кг :pos:како да не
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
А што очекувавте да видите слики од вистински амазонки.???

Ајде не ја усерувајте темата, се разбира дека не се вистински, вистински има да ама цртани на камења, затоа не мрчете вакви биле такви биле, јебига тогаш немало фотоапарти и мобилни со камери а денес сеуште нема временска машина па затоа сликите се најдоброто доловено од тоа време.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.648
Поени од реакции
11.640
А што очекувавте да видите слики од вистински амазонки.???

Ајде не ја усерувајте темата, се разбира дека не се вистински, вистински има да ама цртани на камења, затоа не мрчете вакви биле такви биле, јебига тогаш немало фотоапарти и мобилни со камери а денес сеуште нема временска машина па затоа сликите се најдоброто доловено од тоа време.
Не се најдобро доловено, сеуште постојат амазонки потомци ако не друго, не се исчезнати. Само што тие не продаваат затоа што не се манекенки т.е. грди се...копјето не го прави човек воин туку карактерот а карактерот се забележува во погледот (тоа го знаат добрите фотографи), затоа што погледот е прозорец на душата. Овде не гледам дух, гледам само површна (одлично склопена) идеја за календар...
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Треба повеќе емоции да искажуваат девојкиве, да делуваат малку поцврсто, пошто нели треба да бидат воини.
Инаку убави се за очи.
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
Не се најдобро доловено, сеуште постојат амазонки потомци ако не друго, не се исчезнати. Само што тие не продаваат затоа што не се манекенки т.е. грди се...копјето не го прави човек воин туку карактерот а карактерот се забележува во погледот (тоа го знаат добрите фотографи), затоа што погледот е прозорец на душата. Овде не гледам дух, гледам само површна (одлично склопена) идеја за календар...
E ако де, сепак се убави, не значи дека сите биле грди, во секое стадо има по една црна овца ама не значи дека сите се грди.

Патем смени си го статусот, не пишувај нешто кога не знаеш како се пишува.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.648
Поени од реакции
11.640
E ако де, сепак се убави, не значи дека сите биле грди, во секое стадо има по една црна овца ама не значи дека сите се грди.

Патем смени си го статусот, не пишувај нешто кога не знаеш како се пишува.
Не значи дека сите биле грди точно...него...
.......џабе провоцираш оти Tи се избрука во моментот со статусот...
...еве зошто...
Еве и lyrics:
Jump with them all and move it
Jump back and forth
And feel like you were there yourself
Work it out

Never did no harm
Never did no harm

It's DARE
It's coming up
It's coming up
It's coming up
It's coming up
It's coming up
It's DARE

It's DARE
...за значењето очигледно џабе ќе објаснувам нели?
:coffee:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Пфф, дали си нормален ???

:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

А и плус, не им се гледаат и двете гради на сите моми на сликите.
Си ја сечеле едната града за да можат да фрлаат со копје и да се борат. ;)
 

nescafe

за освестување
Член од
27 август 2009
Мислења
604
Поени од реакции
277
Си ја сечеле едната града за да можат да фрлаат со копје и да се борат. ;)
НЕ.
Како што прочитав им ставале специјално направени штитови уште кога биле малечки за градите да им растат големи, не си ја счеле едната града.

Hippocrates describes them as: "They have no right breasts...for while they are yet babies their mothers make red-hot a bronze instrument constructed for this very purpose and apply it to the right breast and cauterize it, so
that its growth is arrested, and all its strength and bulk are diverted to the right shoulder and right arm."
Код:
http://en.wikipedia.org/wiki/Amazons
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
НЕ.
Како што прочитав им ставале специјално направени штитови уште кога биле малечки за градите да им растат големи, не си ја счеле едната града.


Код:
http://en.wikipedia.org/wiki/Amazons
80% се грешки на википедиа. Така да не ти е точно ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom