Алфа ромео 147 - навигација/радио/DVD

_DaMneD_

убиец со чуство
Член од
13 ноември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
7
Здраво момци сакам да го сменам оригиналното радио со навигација, радио или DVD не е битно што е само добро да изгледа па би сакал да прашам дали некој има вградено нешто од овие а да не се оригинални и убаво да се вклопуваат во ентериерот.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Здраво момци сакам да го сменам оригиналното радио со навигација, радио или DVD не е битно што е само добро да изгледа па би сакал да прашам дали некој има вградено нешто од овие а да не се оригинални и убаво да се вклопуваат во ентериерот.
Не е проблем, било кое double din ќе се фати, само ќе треба маска нова да си купиш.
https://www.ebay.com/itm/Mascherina-Autoradio-Alfa-147-2DIN-Adattatore-Cornice-Plancia-Stereo-Silver/322535178156?epid=1949154327&hash=item4b18983fac:g:cG0AAOSw8xNalWjV

И јас ја разлегував оваа опција едно време, ама ја баталив, навигација на централна конзола толку ниско не е баш практично, ни сигурно за возење ако треба да тргаш поглед од патот.
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
66
Поени од реакции
26
Убаво се уклопува само ќе си купиш една украсна маска која што искрено тешко ќе ја најдиш, треба многу да се трудиш затоа што се ретки или па ќе сакаат да те одерат иначе ќе ти изгледа грдо на чошовите има многу простор што се однесува на практичност зависи многу од навигацијата пример има некој се контролираат баш супер(поскапите) немаш никаков проблем е сега со кинеските искрено треба да обрнуваш доста внимание затоа што знае да не реагира да блокира итн(под кинески сакам да кажам нешто ептен фалш, копија на копијата ).
Сума сумарум топ е мести..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom