Алфа ромео 147 - навигација/радио/DVD

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од _DaMneD_, 24 август 2018.

 1. _DaMneD_

  _DaMneD_ убиец со чуство

  Член од:
  13 ноември 2009
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  7
  Здраво момци сакам да го сменам оригиналното радио со навигација, радио или DVD не е битно што е само добро да изгледа па би сакал да прашам дали некој има вградено нешто од овие а да не се оригинални и убаво да се вклопуваат во ентериерот.
   
 2. ficdogg

  ficdogg 221b

  Член од:
  29 септември 2008
  Мислења:
  1.067
  Допаѓања:
  646
  Не е проблем, било кое double din ќе се фати, само ќе треба маска нова да си купиш.
  https://www.ebay.com/itm/Mascherina...154327&hash=item4b18983fac:g:cG0AAOSw8xNalWjV

  И јас ја разлегував оваа опција едно време, ама ја баталив, навигација на централна конзола толку ниско не е баш практично, ни сигурно за возење ако треба да тргаш поглед од патот.
   

Сподели преку: