Алуминиумски бандажи - избор и цени?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Препорачајте продавница со добар избор на алуминиумски бандажи, нормално и добри цени. Сакам да направам апгрејд од 16-ки на 17-ки или 18-ки.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
За која кола и за која цена
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Јас имам Ауди А4 B6 со фабричкиот 15-ки и сакам да си остане како што е,а твојот 16-ки треба да остане како што е,а не да лупаш 17 или 18-ки зашто таквите е за Ауди А6 или А8 затоа не претерувај оти ќе заебеш и почесто ќе менуваш манжентни,а богами и други делови да сум на твое место истите 16-ки за летни гуми ,а тие старите за зимски гуми и на раат си ;)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Pneumatik
Benelux tuning
... види на е-огласиве имаат мислам и некоја акција
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Јас имам Ауди А4 B6 со фабричкиот 15-ки и сакам да си остане како што е,а твојот 16-ки треба да остане како што е,а не да лупаш 17 или 18-ки зашто таквите е за Ауди А6 или А8 затоа не претерувај оти ќе заебеш и почесто ќе менуваш манжентни,а богами и други делови да сум на твое место истите 16-ки за летни гуми ,а тие старите за зимски гуми и на раат си ;)
Па фабрички доаѓа и со 17-ки, доаѓа и со 18-ки, зависи за какви ќе си платиш да ти дојде од фабрика :)

17-ка не е претерување за А4 B8, напротив - идеална димензија за него е 225/50/17.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Па фабрички доаѓа и со 17-ки, доаѓа и со 18-ки, зависи за какви ќе си платиш да ти дојде од фабрика :)

17-ка не е претерување за А4 B8, напротив - идеална димензија за него е 225/50/17.
Во тој случај за бандажи го има кај булевар србија после подвозникот што оди накај цементара пред семафорот односно после сервисот пачкуљ ги има бандажи специјално за сите модели Ауди и ФВ :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Овие Benelux Tuning гледам имаат добар избор. Има купено некој до сега од кај нив? Чие производство се бандаживе, квалитет...?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Овие Benelux Tuning гледам имаат добар избор. Има купено некој до сега од кај нив? Чие производство се бандаживе, квалитет...?

Друже пола мк од бенекукс купува ти прв пат слушаш ???

Квалитет на македонски улици не барај ,



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Друже пола мк од бенекукс купува ти прв пат слушаш ???

Квалитет на македонски улици не барај ,



Sent from my iPhone using Tapatalk
Не слушам прв пат, тие се 2-3 дуќани у Скопјево. Инаку, ако улиците ни се крш, не значи дека треба да плеснеш 600 - 1.000 еур за неквалитетни бандажи. Нормално е да ме интересира што квалитет се, не е наведен производител па ми личат на некои реплики со сомнителен квалитет.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Брат отвори на фб и види на кој се коли монтирале имаш галерија, а ти сакаш за 300 евра да најдиш бандажи со се гуми ???? Искрено моја препорака да си ги чуваш твојте пошто ако не ти е мил животот барај некој ефтини половни , поарно присобери пари и земи ко шо треба, најдобронамерно друже


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Брат отвори на фб и види на кој се коли монтирале имаш галерија
И што има врска на кои коли монтирале? Ако монтирале на некое BMW, Mercedes, Cooper автоматски значи дека бандажите се квалитетни?
а ти сакаш за 300 евра да најдиш бандажи со се гуми ???? Искрено моја препорака да си ги чуваш твојте пошто ако не ти е мил животот барај некој ефтини половни , поарно присобери пари и земи ко шо треба, најдобронамерно друже
Не ми ги извртувај зборовите. Прашав дали се квалитетни и кој ги произведува. Не сакам да штедам. Ако се некое ноу нејм срање бандаживе ќе додадам уште малку и ќе купам OZ.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
И што има врска на кои коли монтирале? Ако монтирале на некое BMW, Mercedes, Cooper автоматски значи дека бандажите се квалитетни?

Не ми ги извртувај зборовите. Прашав дали се квалитетни и кој ги произведува. Не сакам да штедам. Ако се некое ноу нејм срање бандаживе ќе додадам уште малку и ќе купам OZ.

Господе боже

ти ни сам незнајш шо сакаш . па сигурно нема некој со Q5 , A8 , SL65 ка , масерати и уште незнам какви шо дал 100к евра за кола и да мести фалш бандажи , ти си слушал нешто ама и ти сам незнајш шо сакаш , и не ти вртам тема ти пишав дека за 300 евра можи да си купиш 18ки бандажи ама "во коцка"

а и гледам и доста одбираш и од фирми и бандажи , само и другиве се будали шо ти постирале линкови овде, пошто и ти сам незнајш шо сакаш искрено
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Господе боже

ти ни сам незнајш шо сакаш . па сигурно нема некој со Q5 , A8 , SL65 ка , масерати и уште незнам какви шо дал 100к евра за кола и да мести фалш бандажи
Да, бидејќи сите тие ептен се разбираат и им е битен квалитетот и не се палат ко млади мајмуни дека купиле бандаж што личи на оригинал бандаж за Ауди, БМВ или Мерцедес. Ако возиш нешто од овие коли по автоматизам се разбираш од бандажи и битен ти е нивниот квалитет, а не само изгледот.

Ај да бидеме реални сега - ги одбрале овие затоа што не им се давало повеќе пари за оригинал, затоа купиле реплика. Можеби и се квалитетни, ама затоа барам информација за производителот.
ти си слушал нешто ама и ти сам незнајш шо сакаш , и не ти вртам тема ти пишав дека за 300 евра можи да си купиш 18ки бандажи ама "во коцка"
а и гледам и доста одбираш и од фирми и бандажи , само и другиве се будали шо ти постирале линкови овде, пошто и ти сам незнајш шо сакаш искрено
Види, си отворив тема за бандажи, си прашувам за препорака и прашувам што квалитет се и кој ги произведува. Така да, ако знаеш производител на бандаживе во Benelux Tuning кажи, ако не знаеш - не ми улетувај со некои маалски фори во темава.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom