Алтернативен туризам 18+

  • Креатор на темата FARANG
  • Време на започнување
Член од
28 септември 2012
Мислења
9.102
Поени од реакции
25.253
Фаранг само едно ме интересира. Дали Тајланд е онака барем средно сигурен за да одиш таму? Имам читано дека измамите биле многу чести , на пример изнајмуваш моторче или нешто слично , и во меѓувреме од истата компанија кај што си го изнајмил некој те следи па кога ќе се паркираш да седнаш некаде на кафе ти го крадат , па потоа бараат од тебе да го платиш. А имам прочитано и дека локалните фраери не биле баш гостински настроени спрема туристите , односно имало многу кражби па имало случаеви каде што можеш да завршиш и во вреќа.

Јас сум светски патник , сум работел и во САД и во Европа и се што заработам потоа го преебувам на шетање и вакви егзибиции како твоите , но во Азиските земји досеа не сум бил , а имам желба. :)
 
F

FARANG

Гостин
Фаранг само едно ме интересира. Дали Тајланд е онака барем средно сигурен за да одиш таму? Имам читано дека измамите биле многу чести , на пример изнајмуваш моторче или нешто слично , и во меѓувреме од истата компанија кај што си го изнајмил некој те следи па кога ќе се паркираш да седнаш некаде на кафе ти го крадат , па потоа бараат од тебе да го платиш. А имам прочитано и дека локалните фраери не биле баш гостински настроени спрема туристите , односно имало многу кражби па имало случаеви каде што можеш да завршиш и во вреќа.

Јас сум светски патник , сум работел и во САД и во Европа и се што заработам потоа го преебувам на шетање и вакви егзибиции како твоите , но во Азиските земји досеа не сум бил , а имам желба. :)


Тајланд е безбеден. Бангкок како и секој голем град си има се и сешто ама ако си ја преживеал УСА ќе го преживееш и тајланд. За измами има по некој ситни, може да пробаат да ти наплатат влез во будистички храм иако е безплатно или да ти наплатат влезница во гого бар иако и тоа е безплатно. Пази во Потпонг (Бангкок) таму повеќе зезаат. Друго нема што да се плашиш. Ако не си бил во Азија предходно може малку шок да ти биде Бангкок или Тајланд за почеток ама за ден два ќе се навикнеш, не е баш ко на запад, многу многу погусто населено, по прљаво е и климата...
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.619
Поени од реакции
9.143
Дечки темата не е за проституција туку за алтернативен туризам. Избришани се сите офтопик мислења и ако мислите дека ко ќе пишете пост кој кочнува со збор ОФ-ТОПИК/ЗНАМ ДЕКА СУМ ОФ-ТОПИК нема да ви го избрише некој или да ве казни сте се зезнале.
Од темава баниранa е поради навреди AnFem и перманентно е баниран Змејко и.
Продолжете да дискутирате за Алтернативен туризам
 
F

FARANG

Гостин
Малце одмор од разни места, ќе смениме на масажа. Еве интересни масажи што вреди да се пробаат...

Масажа за пар - значи дечко и девојка заедно еден до друг. Парот си бира масер/масерка и се се одвива заедно. Интересно е ако начекате место каде ви се нуди happy end и на двајцата а има места каде масерите последните 20 минути искачаат да пијат кафе и ве оставаат сами да се домасирате. Дефинитивно интересна работа, liberating на еден начин добар вовед во свингерство и нови авантури поготво ако еден од партнерите се срами малку повеќе.

Nuru massage. Ова е од поновите масажи со специјален гел каде телата ми лизгаат за време на масажата. Одлична работа. Нормално голи. Одличен роденденски поклон кога сте без идеја а сакате нешто различно. Најдобро место иначе за нешто вакво ви е Јапонија или Тајланд мада се повеќе го има и низ европа. Best money you will ever spend.

Four hand Lomi Lomi Massage. Синхронизирана масажа со 4 раце... Иде нешто вака мада е многу побезобразна на некој места. Бали - Индонезија му е мајката за ова.


Yoni Massage. Нешто за девојките, yoni на индиски (санскит дијалект) значи црква нешто такво и се однесува на знаете што... Ако сакате да научите како да масирате девојка еве ви ги чакрите, сега најдете си партнерка. Yoni масажата подразбира и масажа на најинтимните делови така да разгледајте на нет ако сакате на научите нешто интересно.

Lingam Massage e машката верзија на Yoni. Ова е специјална масажа за јајцата и пенисот. Целта на масажата е да научиш како да го контролираш оразмот да не свршуваш пребрзо. Идејата е постепено да те загрева за на крај на експлодираш.

Eszo Massage е унгарската верзија на Lingam. Малку е поразлична во тоа што има нагли промени на фокусот од доле таман кога ќе ти го крене иде на друго место па назад, нешто ко во стриптиз бар, те држи во искушение. Унгарија ви е близу а и евтина така да еве нешто што може да пробате...
--- надополнето: 14 август 2013 во 04:49 ---
Ја заборавив мојата омилена - Soap (soapy) Massage. Најдобра работа, колку и да си уморен и утепан ова има да те разбуди. Шампон на нејно тело па триење од тебе, да ти даде и тебе малку....Еве му идеја на Грујо да воведе вакви бањи во Македонија за помладиот свет. Ем и 3то дете полесно ќе биде. Доста само за пензионирите :D
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.781
Поени од реакции
276
Amsterdam Red Light District
Не е многу далеку а има богата понуда :)
Цената е 50 евра, но вреди бидејќи стварно типките се одбрани.
Во Македонија по улица, низ град нема такви жени ко таму што се курвите...
Малце ти е погрешна перцепцијата дека типките се одбрани. Од 100 девојки, максимум 10 се добри. Останатите се дебели и мрсни. 50 евра е почетна цена која вклучува само основна услуга, а се останато се наплаќа екстра на лице место.

Па сега ти види до каде може да оди цената :)
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.349
Поени од реакции
747
Малце ти е погрешна перцепцијата дека типките се одбрани. Од 100 девојки, максимум 10 се добри. Останатите се дебели и мрсни. 50 евра е почетна цена која вклучува само основна услуга, а се останато се наплаќа екстра на лице место.

Па сега ти види до каде може да оди цената :)
Не знам кај си шетал ти па што си налетал на дебели и мрсни, бидејќи таквите се скроз на другиот крај и тие не се ни 50 евра туку упола, убавите кој ги има над 100+ во момент, во вечер, се 50 евра за нормална услуга, не знам за што екстра мислиш ти. За 50 евра имаш blow job и секс, време 20 мин. Ако сакаш ти екстра партија или што ја знам, да лежиш со неа да се тркалаш, плаќај :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.629
Поени од реакции
38.554
Малце ти е погрешна перцепцијата дека типките се одбрани. Од 100 девојки, максимум 10 се добри. Останатите се дебели и мрсни. 50 евра е почетна цена која вклучува само основна услуга, а се останато се наплаќа екстра на лице место.

Па сега ти види до каде може да оди цената :)
Ти што доплати во дополнителни услуги живо ме интересира :D
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
331
Поени од реакции
149
Ако знае некој за Шпанија нека сподели некоја информација. Слушнав на Ибица имало доста добар живот, па кој бил нека каже
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.781
Поени од реакции
276
Не знам кај си шетал ти па што си налетал на дебели и мрсни, бидејќи таквите се скроз на другиот крај и тие не се ни 50 евра туку упола, убавите кој ги има над 100+ во момент, во вечер, се 50 евра за нормална услуга, не знам за што екстра мислиш ти. За 50 евра имаш blow job и секс, време 20 мин. Ако сакаш ти екстра партија или што ја знам, да лежиш со неа да се тркалаш, плаќај :)
Чек ти кога беше? Сега брзо? Или пред 5-6 години?

Или пак имаме различен критериум за убаво :)
 
F

FARANG

Гостин
Ако знае некој за Шпанија нека сподели некоја информација. Слушнав на Ибица имало доста добар живот, па кој бил нека каже


Нема да ти треба за Ибица, има толку забава таму да ептен ако сакаш да платиш и да си го направиш меракот на тој начин или за нешто различно одкако ќе ти скурчи од млади туристкињи. Барај ја Av Espanya, во Ибица таун. Ако добро се сеќавам имаше два стриптиз барови. Еден мислам се викаше GIRLS бар тоа пишуваше на таблата. Добри женски, 70е пола саат, углавно шпанкињи.
--- надополнето: 14 август 2013 во 19:50 ---
Чек ти кога беше? Сега брзо? Или пред 5-6 години?

Или пак имаме различен критериум за убаво :)

Убаво ти вика. Јас бев лани. Значи навечер имаш цел куп добри девојки посебно за викенд на главната улица кај каналот. Преку ден пак има доволно добри, дали 1 од 10 не чини (ова е во главната зона). За плаќање треба да и кажеш што сакаш ПРЕД да влезеш внатре. Ако бараш унапред обично се ќе биде за тие 50е (освен аналка) и нема да те зеза, вака ако не и бараш и те осети дека си нов или напален ќе ти глуми пичка америчка.
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.349
Поени од реакции
747
Чек ти кога беше? Сега брзо? Или пред 5-6 години?

Или пак имаме различен критериум за убаво :)
Пред 2 месеци, не знам ти кога си бил но колку и да имаме различен критериум не може да ги кажеш дека се мрсни дебели кога не се, девојките се капка, згодно тело, манекенско, убави на лик.
Иначе тоа што вели FARANG првин договарате па потоа терате работа, бидејќи знаат и на тошо да се напраат, па место комбинирано , ќе останете само со blow job, а за секс ќе ви бара уште додатни 50.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.629
Поени од реакции
38.554
Пред 2 месеци, не знам ти кога си бил но колку и да имаме различен критериум не може да ги кажеш дека се мрсни дебели кога не се, девојките се капка, згодно тело, манекенско, убави на лик.
Иначе тоа што вели FARANG првин договарате па потоа терате работа, бидејќи знаат и на тошо да се напраат, па место комбинирано , ќе останете само со blow job, а за секс ќе ви бара уште додатни 50.
Само општо зборувате, може ли нешто поконкретно?:)

Пример не ми е јасно како се пазарите за секс, после како ви се дига после пазаров и најважно прашање ми е што ви е предигра? Или веднаш почнува со работа?

Да не ме караат жените, јас сум за легализација на проституцијата.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
329
Поени од реакции
218
Само општо зборувате, може ли нешто поконкретно?:)

Пример не ми е јасно како се пазарите за секс, после како ви се дига после пазаров и најважно прашање ми е што ви е предигра? Или веднаш почнува со работа?

Да не ме караат жените, јас сум за легализација на проституцијата.
Не е некакво пазарење кakо на пазар. Воглавном се знае кои се цените али ако никаде не пишува што нудат и за која цена прашуваш дека сакаш тоа и тоа (пример пола саат или саат блоуџоб, екс или нешто слично). Она ти вика толку и толку. Е сеа можеш да пробаш да и снижиш цена ама тоа си е индивидуално шознам. Ако е некоја шtо има смисол за бизнис може да ти нуди и други работи. Плаќање е на почеток или на крај зависи како работат.
Предигра е шtо сакаш сам си дефинираш, шtо ќе речеш тоа е.
Да нема забуни не сум пробал ова е шо ми кажуваше еден пријател кој е по овие спортови.


Инаку ако те интересира појќе има еден добар документарецна таа тема http://www.youtube.com/watch?v=rbl0BQizNEs (новинаров инаку прави ептем добри документарци на различни теми)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom