Ало-влада-не се диши овде

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Лани беше истиов случај.
Не знам кај да се јавам, не користам телефон поради слухот,
кој може нека реагира,ако треба и во полиција (нека ме барат мене).
Само од еден човек една куќа патат-страдаат 20 згради по 50 стана
во Ново Лисиче,населба до куќите-Рамстор нов и М.П. (3000 жители)
Само што ќе се стемни се пали некое ќумбе во оваа куќа позади зградата на Настел-жолтата и го труе цело ново маало од нови згради и стварно
....НЕ СЕ ДИШИ
незнам што може да биде смрди на гума,можеби и старо уље а димот се мота околу зградите и секако влегува и во становите.Комшии нека реагираат.Не е до премногу коли никој сега не пали или вози тука.
Picture 2940.jpg Picture 2941.jpg Picture 2943.jpg Picture 2942.jpg
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
Ка мислиш дека неможеш да дишиш, дојди у Тетово, без кислородна боца неможеш на едно кафе да идеш навечер.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.578
Лани беше истиов случај.
Не знам кај да се јавам, не користам телефон поради слухот,
кој може нека реагира,ако треба и во полиција (нека ме барат мене).
Само од еден човек една куќа патат-страдаат 20 згради по 50 стана
во Ново Лисиче,населба до куќите-Рамстор нов и М.П. (3000 жители)
Само што ќе се стемни се пали некое ќумбе во оваа куќа позади зградата на Настел-жолтата и го труе цело ново маало од нови згради и стварно
....НЕ СЕ ДИШИ
незнам што може да биде смрди на гума,можеби и старо уље а димот се мота околу зградите и секако влегува и во становите.Комшии нека реагираат.Не е до премногу коли никој сега не пали или вози тука.
Прегледај го приврзокот 160073 Прегледај го приврзокот 160074 Прегледај го приврзокот 160076 Прегледај го приврзокот 160075
не ми се јасна сликите, позади жолта кула Настел ова би било ? ... види Гоогле стреет...

 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
..остај ти полиција, циле-миле, тие џаболебари не се за тоа надлежни, си имаат друга побитна работа.
Докторите од Бардовци треба да се консултираат, откога ќе ги масакрираш џукелите кои трујат народ...каков ќе те третираат: краткотрајно неурачунлив заради стрес и труење со гасови, хронично луд-будала или промислен касап со намера???
Тоа е битно, другото се е гола вода..и полиција и министрество за екологија и општински инспектори за човекова околина.
А тек у новиот парк од 100 милиона како смрди, чудо едно и се влече накај фозген и изгорена пластика...медицинска... :) :) :)
Тоа и така и така , ама мене ме чудат и запрепастуваат овците кои го населуваат просторот..: кротки, кротки до тука бидува. Ни да бекнат, ко кур да им чуе за малите јагненциња кои таму, за беља вријат...Да ги бараш со борина нигде нема да најдеш такви папкари, нит на Фокландите, нит у Тасманија.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
не ми се јасна сликите, позади жолта кула Настел ова би било ? ... види Гоогле стреет...

баш тука е подесно,на север, карши трансформаторот на ЕВН
..остај ти полиција, циле-миле, тие џаболебари не се за тоа надлежни, си имаат друга побитна работа.
Докторите од Бардовци треба да се консултираат, откога ќе ги масакрираш џукелите кои трујат народ...каков ќе те третираат: краткотрајно неурачунлив заради стрес и труење со гасови, хронично луд-будала или промислен касап со намера???
Тоа е битно, другото се е гола вода..и полиција и министрество за екологија и општински инспектори за човекова околина.
А тек у новиот парк од 100 милиона како смрди, чудо едно и се влече накај фозген и изгорена пластика...медицинска... :) :) :)
Тоа и така и така , ама мене ме чудат и запрепастуваат овците кои го населуваат просторот..: кротки, кротки до тука бидува. Ни да бекнат, ко кур да им чуе за малите јагненциња кои таму, за беља вријат...Да ги бараш со борина нигде нема да најдеш такви папкари, нит на Фокландите, нит у Тасманија.
За тоа сум пишувал и друг пат,карши преку Вардар има отпад на кој печките за топење му се уклучуват после 22 часот и се гасат во 5-6 наутро и цела ноќ труе цела околина од смрдеа што ли топат незнам можеби и каблови да го извадад бакарот или лесни метали и слично.
Ако викнеш инспекција че добиеш прашање: Во која кафана ... и средена е работата терај дање топи што сакаш цела ноќ.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
баш тука е подесно,на север, карши трансформаторот на ЕВН

За тоа сум пишувал и друг пат,карши преку Вардар има отпад на кој печките за топење му се уклучуват после 22 часот и се гасат во 5-6 наутро и цела ноќ труе цела околина од смрдеа што ли топат незнам можеби и каблови да го извадад бакарот или лесни метали и слично.
Ако викнеш инспекција че добиеш прашање: Во која кафана ... и средена е работата терај дање топи што сакаш цела ноќ.
...само моторна пила за такви..., на се друго се пелцовани и имуни.. :)
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Za povikuvanje na linch se ide u korka drag kolega .
A Ban ne ni gine!
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Za povikuvanje na linch se ide u korka drag kolega .
A Ban ne ni gine!
..не бе каков линч какви бакрачи, не сме ние сељаци од Луизијана...тоа е само една нова демократска вакцина, викаат делотворна и ефикасна у искоренуење ендемски заразни епидемии :) :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Па доста се жалите, соберете се и преземете нешто. После не се чудете што ништо овде не функционира, кога ни самите не знаете да се погрижите за подобар живот.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
, не сме ние
Па доста се жалите, соберете се и преземете нешто. После не се чудете што ништо овде не функционира, кога ни самите не знаете да се погрижите за подобар живот.
....за подобриот живот се знае кој е задужен и морално кај народ и буквално у светска банка, а да се собирам неам намера.., зошто после онаа тетката од сјо ќе ме праќа у Хаг :) :)
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
во нормална држава еден повик до полиција би го решил проблем

во нормална држава

овде ништо чудно и тој што загадува да е полицаец
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
, не сме ние
....за подобриот живот се знае кој е задужен и морално кај народ и буквално у светска банка, а да се собирам неам намера.., зошто после онаа тетката од сјо ќе ме праќа у Хаг :) :)
Па ако сам не си свесен дека можеш да придонесеш и дејствуваш, ондак не ме ни чуди што сме дојдени колективно до ова дереџе, сјебани засекогаш. Друг е проблемот овде, повеќе се збори од неискуство и страв, него што некој реално ќе собере муда и храброст да смени некои работи. А срањето е веќе длабоко навлезено и тешко дека ќе се искорени во наредниве 50-60-100 години за жал. Се работи за колективна свест и употреба на мозок. Исто ко криење на гомната под тепих, да бидам поконкретен.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Па ако сам не си свесен дека можеш да придонесеш и дејствуваш, ондак не ме ни чуди што сме дојдени колективно до ова дереџе, сјебани засекогаш. Друг е проблемот овде, повеќе се збори од неискуство и страв, него што некој реално ќе собере муда и храброст да смени некои работи. А срањето е веќе длабоко навлезено и тешко дека ќе се искорени во наредниве 50-60-100 години за жал. Се работи за колективна свест и употреба на мозок. Исто ко криење на гомната под тепих, да бидам поконкретен.
..страв???...имам впечаток дека ме подјебаваш...или грешам?? Министерот за човекова околина има добиено барем 10 претставки на темата од страна на загрозени по здравје дури и живот граѓани, со прецизни информации кој кога и како.., од таму , а и од другите мукла.
Имав можност да видам одговор на еден негов референт...да се треснеш од земја.:pos: Ти тоа да не повикуеш случајно на оправдан народен бунт???
Или сепак да се фатиме за пилите??? Проблем е што тогаш и суво и сурово се цепка и делка......
Јас мислам дека изборната кутија е правото решение- демократско, исто како што не убедуат ЕУ-НАТО и УСА пријателчињата:tapp:.....па со дејствувањето ќе почекам додека не се фатам за моливот на гласање.
Избори се ближат, а смрди ли смрди во населба Ново Лисиче...,посебно после 1 по полноќ па до сабајле. Со точност на јапонски воз :sneaky:
 
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
Ивонка на сител во дневникот број 2 излажи за Битола. Го спомна како најзагаден после Лисиче и Куманово. Нешто многу збунета ми гледа :vozbud:
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom