Алиментација?

WondeR`

Дипломат
Член од
2 февруари 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Би плаќал алиментација.Моите претходни случки со жената од кое е детето не се причина за да јас не си ги исполнам обврските како татко на детето.Значи овде сепак не станува збор само да се исполни обврска и толку, сепак треба малку и љубов да му пружиш.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
vo vrska so temava me interesira dali tatkoto na deteto moze da se oslobodi od plakanje dokolku e nevraboten.ke ve molam dokolku mi odgovorite imajte vo predvid toa da bidat tocni informacii
Da toj moze da bide nevraboten kolku saka, sumata koja ke ja odredi sudot nema da ja plati vo vremeto koga negoviot status e socijalen slucaj,megu toa mesecite si tecat a so niv i parite.Nikoj nema da mu go prosti vemeto koga bil nevraboten samo ke mu debelee smetkata,pa sega ti vidi.Inace sum za prezemnaje na obvrskite ke kopa i kanali i ke plaka.I da odgovorot na tvoeto prasnje Ne ne moze da se oslobodi.
 
Член од
16 април 2011
Мислења
21
Поени од реакции
8
Здраво на сите,


Дојдов на темава, надевајќи се да начекам корисни информации.... налетав на муабети од Америка, брат на Македонски форум и Кирилица, вие Амерички филмој терате XD

Дали, од искуство (индиректно или директно - за жал) некој може да ми каже како се движат алиментациите во Македонија.
Свесен сум дека малце звучи грубо, како да прашувам „шо пари се патлиџаниве“, ама нели, дека секој различно се договара...сакам да дознаам како се движат тие договори?

Тенкју тенкју !
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.387
Поени од реакции
6.689
Здраво на сите,


Дојдов на темава, надевајќи се да начекам корисни информации.... налетав на муабети од Америка, брат на Македонски форум и Кирилица, вие Амерички филмој терате XD

Дали, од искуство (индиректно или директно - за жал) некој може да ми каже како се движат алиментациите во Македонија.
Свесен сум дека малце звучи грубо, како да прашувам „шо пари се патлиџаниве“, ама нели, дека секој различно се договара...сакам да дознаам како се движат тие договори?

Тенкју тенкју !
Си има закон за семејство, симни го и читај си :гик:

За алиментација максимум 50% од платата може судијата да одреди, вообичаена пракса мислам им е 30% од платата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom