Александра Јанева

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас лично мислам дека полека Александра си го наоѓа вистинското место на нашава естрада, поточно станува еден од поценетите и поквалитетните уметници.

Што се однесува до песнава, Ок е, не е лоша, не е ни нешто хитовска, спотот е исто така Ок, не е лош, но едни исти работи се повторуваат. Само добар потег на Слаткар што и помогнал (веројатно) песната да ја издаде за бугарската продукција со кој он соработува.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.654
Поени од реакции
38.837

Од вчера објави нова песна песна пишувана од Слаткар. Неочекувана комбинација, но мислам дека е многу посоодветен стил за нејзините години. Конечно, успешна спојка на добар глас и модерен звук и штосен спот. Време е Александра да привлече поголемо внимание на македонската сцена. Песнава ми мириса на голем хит!
Ме потсеќа како неда украден, и многу ме нервира овој буба корели и јала брат стил кој е многу глуп.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Јас лично мислам дека полека Александра си го наоѓа вистинското место на нашава естрада, поточно станува еден од поценетите и поквалитетните уметници.

Што се однесува до песнава, Ок е, не е лоша, не е ни нешто хитовска, спотот е исто така Ок, не е лош, но едни исти работи се повторуваат. Само добар потег на Слаткар што и помогнал (веројатно) песната да ја издаде за бугарската продукција со кој он соработува.
Слаткар го има пишувано текстот и правено песната со помош на Иван Јованов.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Навистина прекрасна нумера од нашата реномирана изведувачка на забавна музика - Александра.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
7
Поени од реакции
5
Поп-пејачката Александра Јанева го објави својот нов сингл „Ќе се вратам некој ден“. Автор на музиката е Панче Касапски, а аранжманот и продукцијата се на Иле Спасев. Текстот на песната го напишаа Панче Касапски и Огнен Неделковски.

Видео продукцијата е на Ѓорги Вацев, кој соработуваше со Јанева и на видео-записот за „Зошто баш ти“.

„Ќе се вратам некој ден“ е нејзин прв сингл годинава по неколкумесечна пауза. На радост на нејзините поддржувачи пејачката најавува нова летна тема за наредниот месец.

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Последнава и е предобра. Ми се допаѓа што знае да одбере добри песни да ги отпее.
На интервју Стисни плеј МРТ 1 кажа дека ќе има песна и со Наташа Малинкова.

Eве ја во живо на Стисни плеј акустична верзија (пијано и гитара)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Дует со Наташа Малинкова.
Песната и спотот ставени на Јутјуб канал од бугарска најверојатно менаџерска куќа Facing the sun кај што и Слаткар исто објавуваше таму негови песни. Еден куп бугари коментираат :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Мелем за уши :)
Cover/ препев (или како и да соодветниот македонски збор) на песната на Лоба Херој


На Фејсбук страната имаше објавено да се даваат предлози. Со оваа песна го започнува овој летен серијал видеа.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
7
Поени од реакции
5
Поп-пејачката Александра Јанева има нова песна со видео-запис насловена „Срце отвори“.

По успехот на минатогодишниот сингл „Ќе се вратам некој ден“, Александра ја продолжува соработката со авторите Панче Илиев и Иле Спасев, а текстот е на Огнен Неделковски.

„Срце отвори е песна за сите нас кои секој ден се трудиме да се допаднеме некому, а сè што треба е искрено да се отвориме за да доживееме љубов, влезени во свој филм“, вели Јанева.

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Оваа новава песна и е досадна.
Секоја чест се туди да има добри видеа со текстови и се средено со убав дизајн.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
7
Поени од реакции
5

После подолго време пак со моќна балада на текст на Јана Бурче. Интересна ми е комбинацијата на млади автори (Александра-гитаристот Тино-Јана).
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569

После подолго време пак со моќна балада на текст на Јана Бурче. Интересна ми е комбинацијата на млади автори (Александра-гитаристот Тино-Јана).
Спотот е убав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom