Александар Тарабунов

  • Креатор на темата експерт
  • Време на започнување

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Тара ѕверката, добро другарче ми е од маало :)

браво за темава
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Не ми се свиѓа. Да се разбереме, не сум против нови лица на естрадава, баш напротив, може да се рече дека ги сакам Влатко Лозановски и Александар Белов до негде. Али овој и тој Кристијан од Операција Триумф ми се многу некако заостанати. Појше среќа имаат отколку што стварно вредат, според мене барем. Откога го видов овој на Идол со кратка маица на настап, стомакот му се гледаше, се изнасмеавме и го изнаругавме со цимерката.
 
Е

експерт

Гостин
Не ми се свиѓа. Да се разбереме, не сум против нови лица на естрадава, баш напротив, може да се рече дека ги сакам Влатко Лозановски и Александар Белов до негде. Али овој и тој Кристијан од Операција Триумф ми се многу некако заостанати. Појше среќа имаат отколку што стварно вредат, според мене барем. Откога го видов овој на Идол со кратка маица на настап, стомакот му се гледаше, се изнасмеавме и го изнаругавме со цимерката.
Според мене Белов може вода да му носи на Тарабунов. Не дека го почитувам многу Тарабунов, ама многу подобро пее и песната е супер.
А Влатко Лозановски не го мешај тука, тој не е аматер, има подобар глас и од некои пејачи кои се многу подолго време на естрадава македонска.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Според мене Белов може вода да му носи на Тарабунов. Не дека го почитувам многу Тарабунов, ама многу подобро пее и песната е супер.
А Влатко Лозановски не го мешај тука, тој не е аматер, има подобар глас и од некои пејачи кои се многу подолго време на естрадава македонска.
Ок ја уште си го рачунам Влатко како аматер али у право си.
За првиот пасус не се сложуваме.
 
Е

експерт

Гостин
Песната е многууууу убава. Да не е некој препев?
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Топ е дечково, нема што. Има убава боја на гласот, но со уште мноооогу мало вежбање и школување на гласот мислам дека ќе биде нешто од Тара. Секоја чест.

п.с. респекат за темичево!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Добар глас има дечково, само да не почне да шмрка и да брка курви...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Една од поубавите песни излезени од Македонијава, иако прв пат ја слушам.
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Браво за песничево,ме изненади..има ок глас,има некоја посебна енергија у него,само да ја искористи на прав начин,и да работи многу за да не се утопи у остаткот тиња млади пејачи шо се појавуваат на сценава безцелно!ги подржувам сите млади кај кои има потенцијал,па зашо не и него..времето ќе покаже дали ќе го биде!:wink:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
И што пејач ке станува овој?бегај да бегаме ај од утре и ја ке одам на часови по пеење и ке пеам
 
В

Вори

Гостин
Сакаш да кажеш дека не знае да пее?
Па овој ги јаде и Следечи пут и Лозаноски заедно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom