Александар Лукашенко и развојот на Белорусија!

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.029
Поени од реакции
1.451
После Монако, Катар, и Андора, Белорусија е на четвртото место во светот по најниска стапка на невработеност.
Ептен ретко некој сега од Белорусите што одат да емигрираат во Западот и САД.
Имигрираа кон крајот на 19 и почетокот на 20 век и за време на други светски рат и пред 1990 година.

Но oд сегашните што емигрираат се Белоруски Евреи што одат во САД.
Ама медиумите нема да објават информација дека Белоруските Евреи одат во САД, туку ќе објават само Белорусите масовно ја напуштаат Белорусија и одат во САД. Се со цел да се оцрни економската состојба...
 
На врв Bottom