Александар Вучиќ - најголемиот диктатор на Балканот по падот на комунизмот?

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.964
Ај иди дркај на путин, ердоган, си џипинг, успат пушти им дозвола за азил зашто си љубител на диктатори. :)
Odi drkaj na sareni revolucii i uspat trkni do Belgrad i pomozi im na tvoite sareni brakja. Od kade znaes, mozi i nekoj djandar ke te ispostova so nekoj pendrak.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Odi drkaj na sareni revolucii i uspat trkni do Belgrad i pomozi im na tvoite sareni brakja. Od kade znaes, mozi i nekoj djandar ke te ispostova so nekoj pendrak.
Се гледа дека си глуп и дека не ги разбираш работите. Ама простено ти е, стар човек си, неинформиран.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
241
Поени од реакции
317
Ликот фантазира, така да не му верувам ништо. Велеше за едни протести и дека Сорош ги помагал, а Сорош му помага нему и на неговата партија. Каков психопат е, не ме чуди да измисли сега да измисли некој контрапротест.
Автоматски споено мислење:
Јас не ја пратам многу српскава политика но дека ја извади од калта Србија по владеењето на Милошевиќ
и ја направи лидер по инвестиции во регионот тоа нема збор.
Едноставно ја остави опозицијата без коментар.

Србија да не заборавиме дека до неодамна ја биеше глас во меѓународната заедница на окупатор на бивша ЈУ со еден куп здодела и геноциди, а инвестиции имаа речиси нула.

Од тој кал да ја извлече Србија и да донесе еден куп странски компании и инвестиции, па исто така давање и поддршка на домашни компании. Ја изгради речиси цела Србија со нова патна мрежа.

Вучиќ некако ги собра парите од сите. И од Америка и од Русија и од Западна европа и со сите има успешна економска соработка.

Србија денес според мене е лидер во регионот и мнозина од народот добро живее. Може предноста на Србија се должи на тоа што таа е и голем пазар, но како и да е Растот е поголем дури и од некои држави Членки на ЕУ со што Вучиќ сигурно има голем придонес.

Според мене ако се направи преглед наназад, ќе се види дека направил премногу.

Ако се погледнеме ние како народ, за разлика од србиве заглавивме ептен. Заев за да не оди во затвор си ја продаде државата
(двојазичност, владеење на криминал
Пуштени еден куп криминалци на слобода).

Незнам дали Вучиќ прави пропаганда или не, ама барем носи инвестиции и приливи во државата.

Мислам дека Нашиве треба да гледаат пример од него.
Автоматски споено мислење:
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Јас не ја пратам многу српскава политика но дека ја извади од калта Србија по владеењето на Милошевиќ
и ја направи лидер по инвестиции во регионот тоа нема збор.
Едноставно ја остави опозицијата без коментар.

Србија да не заборавиме дека до неодамна ја биеше глас во меѓународната заедница на окупатор на бивша ЈУ со еден куп здодела и геноциди, а инвестиции имаа речиси нула.

Од тој кал да ја извлече Србија и да донесе еден куп странски компании и инвестиции, па исто така давање и поддршка на домашни компании. Ја изгради речиси цела Србија со нова патна мрежа.

Вучиќ некако ги собра парите од сите. И од Америка и од Русија и од Западна европа и со сите има успешна економска соработка.

Србија денес според мене е лидер во регионот и мнозина од народот добро живее. Може предноста на Србија се должи на тоа што таа е и голем пазар, но како и да е Растот е поголем дури и од некои држави Членки на ЕУ со што Вучиќ сигурно има голем придонес.

Според мене ако се направи преглед наназад, ќе се види дека направил премногу.

Ако се погледнеме ние како народ, за разлика од србиве заглавивме ептен. Заев за да не оди во затвор си ја продаде државата
(двојазичност, владеење на криминал
Пуштени еден куп криминалци на слобода).

Незнам дали Вучиќ прави пропаганда или не, ама барем носи инвестиции и приливи во државата.

Мислам дека Нашиве треба да гледаат пример од него.
Автоматски споено мислење:
Па ако гледаш провладини медиуми, може таму да видиш дека носи и спејс шатлови. Какви црни инвестиции, какве пичке си материне? Донесе 2-3 фабрики и тоа се викаат инвестиции? Знаеш што прават таму вработените? РАБОТАТ СО ПЕЛЕНИ, Зошто? Затоа што ги третираат како стока, а не како луѓе. Живеат бедно како нас, платите се исти како нас, цените се исти како кај нас. Ја бев два месеци живеев таму и покатастрофално е него овде, па дури и во еден Белград, светска метропола има луѓе работат по 350, 400 евра. Што мислш зашти се дигна народот поради инвестициите и мед и млеко што тече? А ние имавме еден како него, а другиот како него само ја растура државава. Не дај Боже на никому такво зло да му дојде на власт.

П. С. Таму има поголеми криминали и криминалци, ама ај не сакам да ти го рушам снешкото.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Јас не ја пратам многу српскава политика но дека ја извади од калта Србија по владеењето на Милошевиќ
и ја направи лидер по инвестиции во регионот тоа нема збор.
Едноставно ја остави опозицијата без коментар.

Србија да не заборавиме дека до неодамна ја биеше глас во меѓународната заедница на окупатор на бивша ЈУ со еден куп здодела и геноциди, а инвестиции имаа речиси нула.

Од тој кал да ја извлече Србија и да донесе еден куп странски компании и инвестиции, па исто така давање и поддршка на домашни компании. Ја изгради речиси цела Србија со нова патна мрежа.

Вучиќ некако ги собра парите од сите. И од Америка и од Русија и од Западна европа и со сите има успешна економска соработка.

Србија денес според мене е лидер во регионот и мнозина од народот добро живее. Може предноста на Србија се должи на тоа што таа е и голем пазар, но како и да е Растот е поголем дури и од некои држави Членки на ЕУ со што Вучиќ сигурно има голем придонес.

Според мене ако се направи преглед наназад, ќе се види дека направил премногу.

Ако се погледнеме ние како народ, за разлика од србиве заглавивме ептен. Заев за да не оди во затвор си ја продаде државата
(двојазичност, владеење на криминал
Пуштени еден куп криминалци на слобода).

Незнам дали Вучиќ прави пропаганда или не, ама барем носи инвестиции и приливи во државата.

Мислам дека Нашиве треба да гледаат пример од него.
Автоматски споено мислење:
Не пратиш српска политика, ама донел инвестиции и опозицијата ја отавил без коментар... точно е дека не пратиш српска политика, но пратиш режимски куртон медиуми.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Ехе колку глупости Вучиќ има направено, нема народ во Европа на кого повеќе му се моча неговиот господар, па сега зашто најавил дека ќе имало мерки така спонтано излегла младината да ги сипаат полицајците 10 минути со камења и да влегуваат во српската скупштина. Ептен очигледно е дека е опомена од ЕУ за решавање на косовското прашање, 5 часа пред овој да замине за Париз.

Извадок од портал:
Еден од нив, човек кој ја симна маската за да му го видиме лицето, во преносот во живо пред камера ја кажа поентата на сето она што го видовме вчеравечер: „Нема да има мир, ако нема правда.“

Да не е ептен очигледно, додале уште 3-4 збора. :icon_lol:
Ај да видиме сега од каков ков е вучко, дали ќе цвикне како нашиот и ќе му ја свирне или е прав делија, каков што неретко се претставува.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Ликов станал тешка патетика. Оволку не се сеќавам некој политичар да лажел. А и да плукал свои граѓани на кои им е председател.


 
Член од
31 мај 2020
Мислења
92
Поени од реакции
128
Сума сумарум сите Владетели го задржаа тронот преку горки победи. Само Света Србија беа убедливи со % на победа СНС, останатите Балкански земји сиротиња.

Иначе што викате сега, карантин кога? За недела, две, никад? :icon_lol:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.162
Ликов станал тешка патетика. Оволку не се сеќавам некој политичар да лажел. А и да плукал свои граѓани на кои им е председател.


Како од свои пари да го прави сето ова :tapp:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Сума сумарум сите Владетели го задржаа тронот преку горки победи. Само Света Србија беа убедливи со % на победа СНС, останатите Балкански земји сиротиња.

Иначе што викате сега, карантин кога? За недела, две, никад? :icon_lol:
Да, само што имаше еден куп неправилности на тие избори. Најголем беше што нивната државна изборна комисија ги објави резултатите многу подоцна од предвидениот рок.
Автоматски споено мислење:

Како од свои пари да го прави сето ова :tapp:
Јбг и голем дел од народот му верува (не мислам на неговите овци, туку обичната раја).
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
241
Поени од реакции
317
Па ако гледаш провладини медиуми, може таму да видиш дека носи и спејс шатлови. Какви црни инвестиции, какве пичке си материне? Донесе 2-3 фабрики и тоа се викаат инвестиции? Знаеш што прават таму вработените? РАБОТАТ СО ПЕЛЕНИ, Зошто? Затоа што ги третираат како стока, а не како луѓе. Живеат бедно како нас, платите се исти како нас, цените се исти како кај нас. Ја бев два месеци живеев таму и покатастрофално е него овде, па дури и во еден Белград, светска метропола има луѓе работат по 350, 400 евра. Што мислш зашти се дигна народот поради инвестициите и мед и млеко што тече? А ние имавме еден како него, а другиот како него само ја растура државава. Не дај Боже на никому такво зло да му дојде на власт.

П. С. Таму има поголеми криминали и криминалци, ама ај не сакам да ти го рушам снешкото.
Во ред е, те разбирам. Веројатно по презимето тука веројатно се работи за човек со српски корени.
Ако е така сигурно повеќе си поврзан за Србија од мене и повеќе те засега

Мене не ми е толку важна Србија па не навлегувам толку го нивната политика.
Од она што го гледам и пратам мене ми е ок Вучиќ, а ал џезеира не ја сметам за владин медиум, бидејќи еден член @pixa погоре спомена дека мислењето сум го базирал на гледање на владини режимски српски програми.
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Во ред е, те разбирам. Веројатно по презимето тука веројатно се работи за човек со српски корени.
Ако е така сигурно повеќе си поврзан за Србија од мене и повеќе те засега

Мене не ми е толку важна Србија па не навлегувам толку го нивната политика.
Од она што го гледам и пратам мене ми е ок Вучиќ, а ал џезеира не ја сметам за владин медиум.
Па Ал Џазира не е владин медиум, туку е финансиран од арапски пари. Знаеме чија телевизија е. Инаку и таму не го сакаат, можеби и ја не сум у право.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Економски Србија е на многу подобро ниво од времето пред Вучиќ. Србија беше пред банкрот кога тој дојде на власт, како премиер тогаш. Автопатиштата со децении што се правеа, тој ги среди, и нови почна, направи. Брза железница кон Унгарија прави, има намера и на југ да прави. Доста фирми отворија погони во Србија (субвенционирани). Србија има најголем БДП раст во првиот квартал, 5% (ние 0,2%). И да е напумпано, преголема е разликата.
А дали ќе се случат „спонтани“ протести кои би резултирале со негов „прогон“, тоа зависи од моќните светски сили, дали им е потребен, или некој друг им е попотребен. (Секоја сличност со МК од 2016 би била (не)случајна).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom