Александар Вучиќ - најголемиот диктатор на Балканот по падот на комунизмот?

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
983
Поени од реакции
278
Србија и Вучич.

Сите граѓани ќе добијат 60 евра, пензионерите 110, превозниците 600 евра, ќе има за сите…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ најави нов пакет мерки за помош на економијата, па според неговите зборови на сите граѓани на Србија на два пати ќе им бидат исплатени 30 евра во мај и ноември, а на пензионерите уште 50 евра.

„Директна поддршка на приватниот сектор – одиме на три пати по 50 проценти од минималната плата, од 1 март, а од 1 април ќе има исплата за претприемачи, за микро, мали и средни претпријатија, постои дилема и за големи компании“, додаде Вучиќ.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
983
Поени од реакции
278
Србија е на првото место во Европа според бројот на вакцинирани на 100 жители во последните седум дена. Нашиот сосед во светот го зазема третото место.


 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.150
Поени од реакции
12.444
ДА ја заживеам темава. На страна што се збори со копитото муртинско во друга тема каде што беше возен како вол, идеме на темата која ја тресе Србија со денови.

веља невоља или српскиот боки 13-ка. Само многу различни приказни, но суштината е иста. И двајцата работеа за власта и двајцата наебаа затоа што се опуштија. Овој ептен ја наебал, мислам дека не му бега 40 години за она што правел, а и заслужил. Другар работа нема шанси да пропее дека го правел за диктаторов. А и добар му беше на диктаторот кога тепаше луѓе по стадион и сала додека скандираа против него, а сега...Како и да е можеби еден ден и ке се изнесат докази дека и диктаторот е вмешан во ова.

П. С. По стоти пат најавува дека ке ги чисти и апси сите од партијата и полицијата кои соработувале со горепоменатиот. Ај да го видеме и тоа чудо. :)
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
168
Поени од реакции
129
Веќе некое време постои конфликт меѓу Вучиќ и Стефановиќ, министерот за одбрана и поранешен министер за полиција. Од најблиски соработници до тоа да си пуштаат афери еден на друг(трговија со оружје на таткото на Стефановиќ и Јовањица- плантажа за марихуана за луѓе блиски до Вучиќ). Под притисок на Американците, Стефановиќ мораше да ја смени Дијана Хркаловиќ, која беше главниот човек на Вучиќ во полиција и која дефакто го водеше тоа министерство. Сега најверојатно прва ќе биде пуштена низ вода. Не верувам дека ќе оди подалеку аферата баш да падне Стефановиќ пошто многу знае, ама мислам дека со ова Вучиќ му покажува дека го држи во раце. Веља Невоља, најобичен криминалец, рекетар на Бака Прасе и Раста. Без помош од државата никој и ништа. Државата го создава, му дава да прави некоја работа и потоа кога стигнува до врвот го згаснува. Беше добар да ги контролира Гробари Југ, да дила дрога, да убива. Му помина рокот и толку сега. Додуше наводно го шамарал синот на Вучиќ Данило па тоа допринело побрзо да го тргнат...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.150
Поени од реакции
12.444
Веќе некое време постои конфликт меѓу Вучиќ и Стефановиќ, министерот за одбрана и поранешен министер за полиција. Од најблиски соработници до тоа да си пуштаат афери еден на друг(трговија со оружје на таткото на Стефановиќ и Јовањица- плантажа за марихуана за луѓе блиски до Вучиќ). Под притисок на Американците, Стефановиќ мораше да ја смени Дијана Хркаловиќ, која беше главниот човек на Вучиќ во полиција и која дефакто го водеше тоа министерство. Сега најверојатно прва ќе биде пуштена низ вода. Не верувам дека ќе оди подалеку аферата баш да падне Стефановиќ пошто многу знае, ама мислам дека со ова Вучиќ му покажува дека го држи во раце. Веља Невоља, најобичен криминалец, рекетар на Бака Прасе и Раста. Без помош од државата никој и ништа. Државата го создава, му дава да прави некоја работа и потоа кога стигнува до врвот го згаснува. Беше добар да ги контролира Гробари Југ, да дила дрога, да убива. Му помина рокот и толку сега. Додуше наводно го шамарал синот на Вучиќ Данило па тоа допринело побрзо да го тргнат...
Ух тоа од многу извори што ги имам ми е потврдено дека не е точно. Ова е војна со Стефановиќ. Она што ке кулминира во војнава е поставување на шапиќ и тргање на весиќ (погодете кој е чиј човек) тотално од градската власт. Она што е интересно е дека Стефановиќ држи многу штабови на снс под Србија, т. е. има големо влијание, па ке биде интересно што ке се случи. Инаку Хркаловиќ ја сменија со смена на Стефановиќ, немаат врска Американците. Инаку оваа има јаки докази против вучиќ и не смее да ја апсат, а знаат каде се крие.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.552
Поени од реакции
17.517
Тотално се чини ја поклопи државата овој. Вчера избраниот нов Српски патријарх(многу битен во Српското општество и политика) е неговиот фаворит. Ќе му биде уште полесно отсега натака, за разлика од тоа што му беше со Иринеј и Амфилохије.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.150
Поени од реакции
12.444
Да да некако многу либерален како што зборат од Велград. Нека ја признае и МПЦ, па нека владее илјада години.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.388
Поени од реакции
1.878
Поголеми диктатори од Фрањо Туџман, Алија Изетбеговиќ и Слободан Милошевиќ ниту имало ниту пак ќе има некогаш. Вучиќ е мало дете во поглед на овие, кои се дел од една голема национална катастрофа.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.869
Поени од реакции
4.381
Да да некако многу либерален како што зборат од Велград. Нека ја признае и МПЦ, па нека владее илјада години.
Важи, прво оваа вукојебина нека ја регистрира ПОА, бидејќи и европскиот суд вели така, па потоа може да се прави муабет за признавање...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.443
Поени од реакции
13.497
Важи, прво оваа вукојебина нека ја регистрира ПОА, бидејќи и европскиот суд вели така, па потоа може да се прави муабет за признавање...
Леле леле, ни остана црквата непризната, што ли ќе правиме : ((((((
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.869
Поени од реакции
4.381
Леле леле, ни остана црквата непризната, што ли ќе правиме : ((((((
Ништо задња рупа на свиралу, важно вукјебинава регистрира исламистичка организација, а МПЦ тера бизснис со кафани и хидроелектрани, духовен и морален живот на ниво на гмизавац.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom