Александар Вучиќ - најголемиот диктатор на Балканот по падот на комунизмот?

Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
2.034
епа некои од комедијата сигурно, обично тие се бањатата интелектуала.
Од самиот одговор се гледа твоето тотално непознавање на политичката ситуација во Србија. Затоа и се палиш на Вучиќ и неговиот ПР.
Автоматски споено мислење:


ne e na arno rabotava drugari pak kje go jademe ni krivi ni dolzni
Не се секирај ништо нема да биде. Вучиќ и другар му Курти ја контролираат ситуацијата.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
21.630
Поени од реакции
34.867
Од самиот одговор се гледа твоето тотално непознавање на политичката ситуација во Србија. Затоа и се палиш на Вучиќ и неговиот ПР.
А ти знаеш нешто за српската политичка сцена? Или тука си за да збориш за Вучиќ и неговиот добар Пи Ар?
 
Член од
28 март 2023
Мислења
308
Поени од реакции
539
Има вистина, донекаде му помогнаа да дојде на власт. 2-3 години живееше на запад, погледни го пред тоа како се однесување и зборуваше а како после “тренинг“.

Е сега од земање на власт што не ги слуша тоа е друго. Мислам дека планот бил “овој ќе го натераме националистот да го признае Косово а потоа ќе се вратат “демократите“ на власт “јебига ние никогаш немаше да го признаеме Косово ама бидна со оваа будала“ и никому ништо.

Мислам дека кан нас планот им беше Груевски да смени име ама ни он не слушаше па го смениа.
Вучич ја увиде грешката на Груевски и нема да попушти. Во следна прилика северно косово ќе биде под српска управа, во неколку наврати го најавуваат тоа.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
2.034
Вучич ја увиде грешката на Груевски и нема да попушти. Во следна прилика северно косово ќе биде под српска управа, во неколку наврати го најавуваат тоа.
После секоја најава се повеќе Косовската власт навлегува на северот од Косово. Лани ги скина од шетање шлеперите со тенкови и толку.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
308
Поени од реакции
539
После секоја најава се повеќе Косовската власт навлегува на северот од Косово. Лани ги скина од шетање шлеперите со тенкови и толку.
Пипање живец е нивното влегување со солзавец на косовските Срби. КФОР тешко дека директно ќе се спротистави.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
2.034
Пипање живец е нивното влегување со солзавец на косовските Срби. КФОР тешко дека директно ќе се спротистави.
На хорот од касарната во Рашка да се спротивстави? Тешко на луѓето што живеат таму.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.204
Ако после реалната слика што повеќе личеше како меме (каде што Вучиќ како учениче пред псхихологот седи пред Трамп) не заклучивте како стојат работите тогаш џабе дебатирате.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.204
Поени од реакции
15.018
Ангела Меркел му ја направи партијата, блер му беше советник, шредер зборуваше на неговата изборна конвенција, ама не не е овој западен човек. Еве го сликан со уште некој американски политичар. Не можам да се сетам како се викаше овој.

vuclinton.jpg
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.204
Ангела Меркел му ја направи партијата, блер му беше советник, шредер зборуваше на неговата изборна конвенција, ама не не е овој западен човек. Еве го сликан со уште некој американски политичар. Не можам да се сетам како се викаше овој.

Прегледај го приврзокот 380239
Допиров на рамо со фацава на Клинтон - i feel you bro, доека овој нешто се пењави и објаснува.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
2.034
Објаснување околу т.н протести на опозицијата.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
2.034
На Вучиќ може вода да му носат сите балкански политичари па и пошироко, сакал некој да признае или не.
Македонското сценарио тешко дека ќе помине таму.
Кое македонско сценарио кога сите се од иста страна.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.433
Поени од реакции
7.111
А кои се тие? Ѓилас е копија на Мицко. Останатата опозиција е жива комедија.
Како што вели еден мој пријател од Србија, “једино што је горе од ове власти је опозиција“.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
2.034
Како што вели еден мој пријател од Србија, “једино што је горе од ове власти је опозиција“.
Тоа е и причината зошто Вучиќ преку 10 години, буквално владее со Србија.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
677
Поени од реакции
1.502
Тоа е и причината зошто Вучиќ преку 10 години, буквално владее со Србија.
a ti sepak posle se videno vo mkd sakash da padne vuchich koga em znaesh kakva opozicija kje doe na vlast i na baza na dosegashno iskustvo mozesh da znaesh i kakov domino efekt kje ima na nas.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom