Александар Вучиќ - најголемиот диктатор на Балканот по падот на комунизмот?

Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Aма чекај, сега ке ти дојде пикса и ке ти бара уште подлабочни анализи. Какви ти се овие експерти те молам
Другар глуп си много, смрди колко си глуп, затруен сс мржњу само и само ради „Партизан системски уништааван од власти“ на коју теорију си се закачија на лудога и не докаажанога јехова сведока Жоц Пантиќа... а на тему около Рио Тинто појма немаш исто како и ја, али ја признавам и тражу студију у коју ке се огласив еминентни стручњаци и мој став е ако кажев дека повише е штета од корист нормално дека не треба да се екплоатира тај руда и од почетак на овој срање држу до тој... док ти колко си глуп само пљампаш у стил Вучиќ диктатор бла бла бла, Вучиќ уништава Партизаан бла бла бла, Вучиќ не знам што...

Около протести за овуј ствар како што кажа од почетак ми беа сумниви, организацијата, логистиката и што ја знам... секако кога е екологија во прашање треба да се искочи на улица, но дај да назовемо правим именом ова што се дешаваше воСрбија, протестот и организаторите се единствено против власта заболе ги нив за екологија.

Друг срам за држава Србија е што проаѓа испод радар, а тоа е што се приклучијаа на санкциите према братска Белорусија, која што држава една од ретките во 99` помогна.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.806
Апсолутно сум против "инвестиции" од типот на Рио Тинто и Еуромакс.
Не ме интересира која политичка опција стои зад, а која против нив.
Инаку, кај нас зад Еуромакс стојат и ВМРО и СДСМ.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
Другар глуп си много, смрди колко си глуп, затруен сс мржњу само и само ради „Партизан системски уништааван од власти“ на коју теорију си се закачија на лудога и не докаажанога јехова сведока Жоц Пантиќа... а на тему около Рио Тинто појма немаш исто како и ја, али ја признавам и тражу студију у коју ке се огласив еминентни стручњаци и мој став е ако кажев дека повише е штета од корист нормално дека не треба да се екплоатира тај руда и од почетак на овој срање држу до тој... док ти колко си глуп само пљампаш у стил Вучиќ диктатор бла бла бла, Вучиќ уништава Партизаан бла бла бла, Вучиќ не знам што...

Около протести за овуј ствар како што кажа од почетак ми беа сумниви, организацијата, логистиката и што ја знам... секако кога е екологија во прашање треба да се искочи на улица, но дај да назовемо правим именом ова што се дешаваше воСрбија, протестот и организаторите се единствено против власта заболе ги нив за екологија.

Друг срам за држава Србија е што проаѓа испод радар, а тоа е што се приклучијаа на санкциите према братска Белорусија, која што држава една од ретките во 99` помогна.
Глупердо ретардирано имбецилна, куде спомна Партизан, вучиќа, пантиќа и било кога у пост. Некд си толко глуп и ќорав и искомплексиран, што ни сам не си свесан. Овој е последњи пут да ти реплицирам, пошто сс говедо човек не може да комуницира.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Глупердо ретардирано имбецилна, куде спомна Партизан, вучиќа, пантиќа и било кога у пост. Некд си толко глуп и ќорав и искомплексиран, што ни сам не си свесан. Овој е последњи пут да ти реплицирам, пошто сс говедо човек не може да комуницира.
Твоја морална и интелектуална величнаа се гледа у тој што ме спомнуеш а молиш бога да не примету, ако веќ ме спомнуеш тагирај ме... али тој ее доказ колко си спреман за дискусију и колко си интелекутално инфериоран, друго ја на овуј тему од почетак до крај држу неекој став, а ти освен рекла казала муабети као демек трибина била укључена у тепање сс доказ слика од брат на играч на Звезда, што не значи дека е и наавијач, а како пичка ќутиш кога актуелен играч на Звезда Мирко Иваниќ ги подржа протестите е уште еден доказ колку си глуп и немаш способност да укључиш мозак и критички размислуваш, или едноставно што ти исерев од Н1 и Нова С ти гуташ и не питаш... па још последњи пут ми реплицираја сга ке зему црно ке вржу на онуј ствар ради тој, последњи пут ми реплицираш затој што си првенствено глуп и не знаеш што да реплицираш.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.436
Поени од реакции
3.328
Идиотов дефинитивно ужива во некаков паралелен универзум .. трите најпропаднати држави ќе ја спасат Европа .:pos:
Ајде балкански тигри, само напред..
Вучиќ: „Отворен Балкан“ може да биде машина за раст и развој на цела Европа
https://vecer.mk/balkan/vuchikj-otvoren-balkan-mozhe-da-bide-mashina-za-rast-i-razvoj-na-tsela-evropa/
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
Идиотов дефинитивно ужива во некаков паралелен универзум .. трите најпропаднати држави ќе ја спасат Европа .:pos:
Ајде балкански тигри, само напред..
Вучиќ: „Отворен Балкан“ може да биде машина за раст и развој на цела Европа
https://vecer.mk/balkan/vuchikj-otvoren-balkan-mozhe-da-bide-mashina-za-rast-i-razvoj-na-tsela-evropa/
Oткако Србија ја направи економски тигар, сега тоа ке го направи и со земјите во регионот. :ROFLMAO:
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.436
Поени од реакции
3.328

Диктаторски.
Кога репер и пример за нив са Кина, Русија и Саудиска Арабија- сите се докажани демократии..
Кога цела Европа и нормалните земји ги одбија сите новогодишни прослави и огномети.
Селаниja
 
Последно уредено:

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Со 100.000 гости од надвор за нова година, баш се саудиска арабија. Али ок, нас репер ни се Косово Албанија и Босна. Скопје вечерва свртев круг на плоштад и така ми се виде ептен дека за репер ги зимаме западните демократии.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.436
Поени од реакции
3.328
Со 100.000 гости од надвор за нова година, баш се саудиска арабија. Али ок, нас репер ни се Косово Албанија и Босна. Скопје вечерва свртев круг на плоштад и така ми се виде ептен дека за репер ги зимаме западните демократии.
Они за цела година немат 100 000 туристи ,ти за нова година..:pos:
Тоа е како бајките и соништата на Вучко за 4 милијарди странски инвестиции.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Они за цела година немат 100 000 туристи ,ти за нова година..:pos:
Тоа е како бајките и соништата на Вучко за 4 милијарди странски инвестиции.
Србија 2019 година имала 2 милиони странски туристи.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
Они за цела година немат 100 000 туристи ,ти за нова година..:pos:
Тоа е како бајките и соништата на Вучко за 4 милијарди странски инвестиции.
Не го поднесувам говедоно, ама па Србија има преку милион туристи минимум годишно.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.276
Поени од реакции
45.675
Без розови наочари...
Ал Џезира. Валидно, сигурно ќе го гледам и ќе ги прилагодам мислењето по тоа што ми го презентирале овие салафисти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom