Александар Белов

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.469
Поени од реакции
6.367
Заврши операција тријумф но тоа значи дека имаме инстант нова Македонска музичка ѕвезда која повеке од достојно ја представуваше нашата држава на О.Т.Само ве молам да не забегуваме со другите кандитати во Академијата.

Имам две прашања кој сакам да ги продискутираме...

Каква музичка кариера очекувате да има Алекс во Македонија?
Кој ке го представува (менаџер) ?
Дали има Алекс потенцијал да стигне до светска слава?
...


Како што разбрав Александар ке биде гостин оваа сабота во Скопската дискотека Колосеум, (не сум многу сигурен за ова не ме факајте за збор)

Поздрав :helou:

(ако има ваква тема ,мада не верувам,може слободно скок,шут канта :) )
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
455
Фин дечко, убаво што не победи барем нема да си ги дигне акциите:)
А сега што како зошто го чека времето ќе покаже. Само бога да се моли авалон да не го земат и усерат.
Има интересен глас, можда не е сурат кујзнае што ама и тоа се средува
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.469
Поени од реакции
6.367
Фин дечко, убаво што не победи барем нема да си ги дигне акциите:)
А сега што како зошто го чека времето ќе покаже. Само бога да се моли авалон да не го земат и усерат.
Има интересен глас, можда не е сурат кујзнае што ама и тоа се средува
Па нема на настап да го пуштат со подочњак :) ке го средат ако треба и пластична операција ке му праат. :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.609
Поени од реакции
33.654
Каква музичка кариера очекувате да има Алекс во Македонија?
-Првокласна
Кој ке го представува (менаџер) ?
-Лице назначено од Емоушн за таа работа низ Балкан,кое ке ги намкне сите појаки локални менаџери за овде.скроз ќе го исшлифаат и ке си пичи без проблем
Дали има Алекс потенцијал да стигне до светска слава?
-Балканска да,светска не верувам

Прееска го глеав на Екслузив,обесуваше нешто...абе јадниот забораил Македонски да збори.
-Како си Александар
-Па онако, :)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.273
Поени од реакции
2.180
Чим не си го знаел во овие 100 дена поарно да не се запознаваш.


Инаку очекувам добра кариера за него има мотивација се гледе во него, само немој да го споредувате со Тоше или другите пејачи бидејки никој со некој не се споредува и не се исти, јас се надевам дека во него ке има мотивација ке направи се за Македонија добар пејач а и не е некој грозен тип така да времето ке покаже ..
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
на првата слика главата му е преголема, во однос на рамениците и телото во целост. се надевам на фотошоп ерор. иначе со толкава глава, ништо.
ем, чув бил ептен глуп. ама ептен.
и ко за крај-има дракулски заби.
еј да... имал и топ глас, па камо да го биде =)
едит- плус, има семи-емо фриз. ако не и фул емо тој фриз. не се разбирам до толку, нека објаснат стручно металците.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
885
Вајда ќе има добра кариера. Ќе му направат песнички. Ќе настапуваат сите заедно и ќе имаат заеднички концерти едно година дена. И после тоа секој ќе си ја бара среќата посебно.
Ако се покаже за таа година дена ќе биде ок и може да има понуди понатаму.

Прееска тој изјави дека се сели во Белград (цимер ќе му е Аднан) и значи ќе соработуваат сите на почетокот заедно. Ќе соберат пари од концерти, ќе се наполни продукцијата уште малце.
И после нови момци и девојки ќе има на Операција триумф, а стариве кој како ќе си се докаже и покаже.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
455
на првата слика главата му е преголема, во однос на рамениците и телото во целост. се надевам на фотошоп ерор. иначе со толкава глава, ништо.
ем, чув бил ептен глуп. ама ептен.
и ко за крај-има дракулски заби.
еј да... имал и топ глас, па камо да го биде =)
Усра муабетот. А да си пеач и да се викаш ЛАМБЕ?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.407
Nemam TV .. samo radio ..
Ај добро, не ја терај темава во погрешна насока, ако не го знаеш кој е, не пишувај на темава и готово. Не си обврзан секаде да пишуваш.

Инаку му посакувам се најубаво, успешна кариера, УБАВИ ПЕСНИ, и се останато. А тоа дека е глуп...не би рекла, можеби неинформиран, ама тоа не го прави глуп.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Усра муабетот. А да си пеач и да се викаш ЛАМБЕ?
тоа е исто шит. осакатуење од старт. ама, ете го, пак се вивна кон македонското естрадно небо со останатите ѕвезди(врчак,некст тајм, роџер брадрс).
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Прееска го глеав на Екслузив,обесуваше нешто...абе јадниот забораил Македонски да збори.
-Како си Александар
-Па онако, :)
Па мора да се разбере ова. Прво македонско интервју после 100дена србски. Не му е лесно.

Ипак, он си останува мутав. Само гласот го вади...ке видиме што музика ке му стокмат овие од Белград и како ке му одговара тоа. После првата песна ке се види до кај ке иде со кариерата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom