Албум на денот

P

parvati

Гостин
Прееска га слуша у бус јуктуриз од Скопје на наамо
Мешавина од псајчил амбиент, шамански ритуали, сајбер хипи денс акустика, индиски мелодие и дип спејс спирит ефекти.
Космички оргазам е овј албум, милкивеј е сперма : )))
Shpongle-Tales of the inexpressible
Cover_tales_of_the_inexpressable.jpg

1.Dorset perception Mислу дека е најинтересна трака од Шпонгл, најразиграна,акустична гитара лебди цело време низ овј хипи ритам, има мал лирикс и тој на четири езика: латински, бразилски,шпански и португалски
2,Star shpongled banner Шаманско ајахуастична трака, Раџа Рам кида сс флејту, брзи и спори моменти,стар варс трипови.Има интересан лирикс: I am a shaman magician,The sun is purple,3D dimensions,I am for mental extensions.
И на крај има итересну поруку You know, the mind has a thousand eyes
3.A new way to say 'hooray' Почиња доста езвио и сс муабет од Теренс Мекена за ефекти од еЛеСДи.Племиња праиф ритуали у траку. добри мелодие,итрипани звуци,халуцинацие,убава соло флејта мелодија од Раџа Рам
4,Room 23 У страт летиф искршени ефекти сфе до прелаз куде што почињаф бабе да поеф амбиент : ))) мирна дип трака, плаче за пред спање
5,My head feels like a frisbee Сам наслоф кажуе, рингишпил трака, сфе е дисконетед : ) Има добар латино ритам кој цело време е пратен сс флејту. Има нешто муабет за разиграни хипици кои рипаф и убаво ги е, на едну младу даму и брадавице ву се наежиле и ву се познааф преко мајцу : )))
6,Shpongleyes Најчудна трака у албум.Измешани трип емоцие
7,Once upon the sea of blissful awareness Мислу дека е најдип чилаут трака од Шпонгле, љубаф и емоцие,дооообар вокал, небесно јако, пловиш низ море, глеаш небо и плава боја преовладуе у ефекти.Some laugh, some weep, some dance for joy. Крај на траку е најјак,флејтаааа...
8,Around the world in a tea daze Е овај ги е химна
Сфак Шпонгл концерт завршуе сс овуј траку. Бш е араунд д ворлд трака, а и пошироко : )))
And we can take this huge universe and put it inside a very tiny head, and fold it...
Мене ми е една од најомилени, сфе и сфашта има у њума, екскурзија на мозак, брејнтрип рекордз : ))) Најубаф вокал
Нешто пое за деву Марију на чудан език
9,Flute fruit Нешто као аутро. Бш е овошна салата од разновидни шарени мелодие од флејту

Фала ти Шпонл за овј убаф албум
Симон Халуциноген и Раџа Рам праиф мноо добру музику...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.324
Член од
12 април 2010
Мислења
178
Поени од реакции
69
Победникот на X-Factor UK од 2012 год. Џејмс Артур вчера го промовираше неговиот прв албум ... очекувам многу од овој пеач ... албумот го има на торент . music-james-arthur-album-artwork.jpg
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.534
Поени од реакции
2.477


и не зна зш оваја песна
не е на албумо и не ет 4-ти сингл наместо онаа глупост со Ријана
топ рефрен/ текст/ бит
jo!...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom