Албуми со самолепливи сликички

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
На прв впечаток, не сум нешто фасциниран ниту од дизајнот ниту од квалитетот. Најмногу ми фалат стадионите. Ми падна еден амблем (Унгарија) и едвај забележав дека е амблем пошо светките се на battery save mode.

Најголема глупост се вертикалките сликички, не ја сфаќам поентата да собираш исти играч двапати, ако веќе сакаат да ни земат што повеќе пари можеле да вклучат триста други работи.
Местата за распоред и резултати се многу мали, итн...
Фалат и тимските екипи.
Едно време беа цели, после две сликички што беше огромна глупост затоа што ти се паѓаат нозете на фудбалерите во едната сликичка а другата телото и фацата, ама секако бољи него овие.
Овие и кога ќе отвараш пакетче некако одма ги забележуваш од што се на страна и од што се ултра грди на дизајн.
Апсолутно се сложувам дека имале триста други начини а они се одлучиле за овој.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Dali ima CocaCola slikicki vo albumot?
На последната страница има две страници кока кола за пополнување сликички, и пишува дека се собираат со кока кола шишиња ама за ова појма немам искрено...

Фалат и тимските екипи.
Едно време беа цели, после две сликички што беше огромна глупост затоа што ти се паѓаат нозете на фудбалерите во едната сликичка а другата телото и фацата, ама секако бољи него овие.
Овие и кога ќе отвараш пакетче некако одма ги забележуваш од што се на страна и од што се ултра грди на дизајн.
Апсолутно се сложувам дека имале триста други начини а они се одлучиле за овој.
Ете и тимските сликички, од нив можеле комотно две да направат (ако сакат да пополнат 600+ бројки без вертикалните).

Дизајнот со името од десна страна и ништо друго (не пишува ни за кој тим игра играчот што е најстрашно) е ко да платиле индиец на upwork да состави темплејт за 5 долари. Нема ништо креативно, најголемата промена им е диверзитетот со трансџендер-like маскотата на прва страна :D Да не бевме ние тука за првпат, не би се нафатил да го соберам, а мислам дека и поголемиот дел размислуваме така реално.
 
Член од
7 јуни 2007
Мислења
95
Поени од реакции
3
Ако има некој уште чува дупли од стариот албумот со кучиња (АВ АВ), нека пише ќе се договориме.
 
Член од
16 февруари 2021
Мислења
13
Поени од реакции
16
Ги менувам за плац на Маврово :D
Шала на страна, некој ако има албуми или сликички од Еуро 2008 и постари првенства, нека ми пише.
105 сликички вкупно, има и доста златни меѓу нив. Premier League 20-21!
 

Attachments

Член од
28 ноември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
101
Ги менувам за плац на Маврово :D
Шала на страна, некој ако има албуми или сликички од Еуро 2008 и постари првенства, нека ми пише.
105 сликички вкупно, има и доста златни меѓу нив. Premier League 20-21!
Премиер лига од каде набави?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Добро бе луѓе од кај да купиме албум ние од внатрешноста?! Толку ли се купува во Скопје, па не е можно ова и тие од Дипресс да се толку ретардирани и да имаат толку мали залихи.
 
Член од
16 февруари 2021
Мислења
13
Поени од реакции
16
Има некој останати дупли од постарите првенства (2008 па уназад светски/европски) и постари ЛШ (2014-15 и уназад)?
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
203
Поени од реакции
176
Иако не е активна темава, јас да прашам дали има некој што собира Премиер Лига 2021-22 да го ставиме во конверзација на Вибер (9 сме до сега), а исто така и дали има луѓе со дупли од постари албуми (панини)?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Како што се најавуваше

 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
Има инфо кој ќе биде за WC 2022 во Катар? И кога ќе почнат?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Од неколку првенства албумите не беа Panini.
Не е првпат.
Лол. Сликни да видиме што албуми си собирал :)
Автоматски споено мислење:

Како што се најавуваше

Реално, заслужено. Секое ново првенство бушеа дно со дизајнот.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Американската компанија Тopps склучила договор со УЕФА за еуро 2024 и 2028 како и за годинешнава Лига на нации. Panini останува за СП годинава, а најверојатно и за следните. Не мора да значи дека сега одма тие клуч на врата ќе стават. Не се руши 50 годишен бизнис тукутака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom