Албуми со самолепливи сликички

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Филе на фб објави видео од албумот и доста беше разочаран. Немало убав распоред каде можеш да внесиш резултати. Плус со тие дуплите in action и немањето сликички од стадионите...
Сеедно, каков и да е, мора да го купиме ради нашите. Уште да можеше пример да се порача од Панини МК албум со тврд повез... :)
Дап, ова го зборевме пред некое време.
Не е ни ново, веќе некое време вака ги прават.

И е најразочарувачки ради нашите и...тоа е... се сложувам со се што кажа ама не е нешто ново ова за жал
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
101
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Инаку, официјално - кај нас ќе бидат пак 40 денари кесичка. Може да се нарачаат и онлајн, за прв пат, ама минимум нарачка е 25 кесички. А за нарачка над 50 кесички доставата до дома е бесплатна.

 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Со оглед на тоа дека последниот албум го собирав кога бев дете и немав свои финансии - сега ќе си купам албум и една цела кутија (50 пакетчиња) и има да се ОДЕРАМ од отварање пакетчиња.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.792
Поени од реакции
24.056
Со оглед на тоа дека последниот албум го собирав кога бев дете и немав свои финансии - сега ќе си купат албум и една цела кутија (50 пакетчиња) и има да се ОДЕРАМ од отварање пакетчиња.
Без две кутии на дента на излагање на албумот, не ни дискутирам. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Се надевам дека ќе има кутии со повеќе сликички во нив, барем 100 ако нема од тие со по 140. Една кутија со 100 сликички мислам дека е подобра од 2 по 50.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Со оглед на тоа дека последниот албум го собирав кога бев дете и немав свои финансии - сега ќе си купам албум и една цела кутија (50 пакетчиња) и има да се ОДЕРАМ од отварање пакетчиња.
My man :ROFLMAO: :oeoeoe:

Гледам албумот со тврда корица е достапен само за UK :( Педерски потег од Панини. Не знам и која им е целта со 3 различни изданија на албумите. Не се сеќавам дека порано во минатото било така за некое ЕП или СП.
 
Последно уредено:
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Од Фејсбук, Панини - Македонија, ова каде Продавницата за странски списанија Свет?

Почитувани колекционери,
на општо задоволство соопштуваме дека продажбата на EURO 2020 на Панини во Македонија ќе започне порано од датумот што го најавивме. Во петок, 2 април, ќе биде достапен во Продавницата за странски списанија Свет, во сабота (3 април) во поголем број продажни места во Скопје, а во текот на идната недела ќе продолжи интензивна дистрибуција низ целата држава.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Нова Македонија на 10ти април ќе го дава гратис.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
На прв впечаток, не сум нешто фасциниран ниту од дизајнот ниту од квалитетот. Најмногу ми фалат стадионите. Ми падна еден амблем (Унгарија) и едвај забележав дека е амблем пошо светките се на battery save mode.

Најголема глупост се вертикалките сликички, не ја сфаќам поентата да собираш исти играч двапати, ако веќе сакаат да ни земат што повеќе пари можеле да вклучат триста други работи.
Местата за распоред и резултати се многу мали, итн...
 
Член од
16 февруари 2021
Мислења
13
Поени од реакции
16
На прв впечаток, не сум нешто фасциниран ниту од дизајнот ниту од квалитетот. Најмногу ми фалат стадионите. Ми падна еден амблем (Унгарија) и едвај забележав дека е амблем пошо светките се на battery save mode.

Најголема глупост се вертикалките сликички, не ја сфаќам поентата да собираш исти играч двапати, ако веќе сакаат да ни земат што повеќе пари можеле да вклучат триста други работи.
Местата за распоред и резултати се многу мали, итн...
Dali ima CocaCola slikicki vo albumot?
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
101
Се јавив во ДИПРЕС нема да да има албум во тврда корица... разочаран... а и нба годинава нема да го има кај нас во Македонија.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom