Албуми со самолепливи сликички

Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.191
Поени од реакции
3.542
Дечки, кој од вас има сликички незалепени од ЕП/СП или ЛШ албумите, а не му се потребни, сака да ги подари? Ми требаат 50-100 сликички барем од различни албуми во изминатите години. Најдобро од периодот пред 2010 година, па наназад во минатото.

Нека пише ПП, или дајте број од некој што чува сликички. Фала многу!
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.873
Поени од реакции
24.383
Кога треба да излезе ЕВРО 2024 албумот?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.873
Поени од реакции
24.383
Април веројатно. Јас ќе го скокнам овој албум.
Многу луѓе очигледно.
Највеќе ги одвраќа тоа што е во производство на Топс, а не на Панини.
Колекционерството во мене не ми дава да го скокнам, иначе и ја би го прерипал.
 
Последно уредено:

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
4.883
Можеби ќе биди подобар баш ради то шо нема да е помини. Последните неколку албуми од Панини беа чиста катастрофа. Мене цената ме плаши, ќе ги направат 100ден. пакетче сигурно.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.873
Поени од реакции
24.383
Можеби ќе биди подобар баш ради то шо нема да е помини. Последните неколку албуми од Панини беа чиста катастрофа. Мене цената ме плаши, ќе ги направат 100ден. пакетче сигурно.
Колку што можам да видам по страни што прават pre order, секаде е кутија со 100 пакетчиа околу 105 евра.
Кога би се сменило во денарска противвредност би дошло околу 60-65 денари пакетче, ако го стават повеќе од ова кој ги ебе, ќе си ги нарачам сликичките преку интернет и тоа е тоа.
Не ми текнува колку пари беше пакетче за СП 2022 албумот.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.022
Поени од реакции
34.629
2018 беше 40, 2022 - 45 денари.

Кога треба да излезе ЕВРО 2024 албумот?
Инаку еве сега прочитав, официјално утре излегува во Велика Британија албумот, а можело да се прави pre-order уште од пред некое време. Кај нас веројатно околу 15.04 ќе биде.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.714
Поени од реакции
6.650
Сигурно ќе бидат 40 пак. Ако во Македонија константно се држат цените високи вештачки, не значи дека и во остатокот од Европа е исто. Инаку не гледам причина зошто не би бил и од Топс албумот топ :D. А нема ли веќе на нет leaked слики од внатрешноста? Инаку го имам моментално актуелниот албум за Премиерлига од Панини и албумот е супер квалитетен и одлично дизајниран. Ваљда од ПЛ плаќаат нешто екстра штом Панини исто извади екстра албум...?Одличен дизајн и принт на сликичките и се стандард 40 ден за 5 сликички. Најдобар албум кој го имам во мојата 30+ годишна “кариера“. Од Tops беше и СП 94 па остана запаметен како еден од најуникатните и тој ми е единствен 100% пополнет, пошто го добив на поклон, инаку кај ќе собереш цел албум сам :pos:.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.022
Поени од реакции
34.629
Не верувам дека ќе бидат 40 пак. Во Англија се 1 фунта кесичка што е 72 денари кај нас. Пакет од 100 кесички му доаѓа по околу 65 денари за кесичка. Никогаш не биле толку скапи. Еве баш ќе пробам да најдам колку биле на Панини во 2022 во Англија.
Автоматски споено мислење:

Најдов. 0.55 фунти биле тогаш. 39.64 наши денари. Кај нас беа 45. Значи очекувајте сега да се 80!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.996
Поени од реакции
7.630
Сигурно ќе бидат 40 пак. Ако во Македонија константно се држат цените високи вештачки, не значи дека и во остатокот од Европа е исто. Инаку не гледам причина зошто не би бил и од Топс албумот топ :D. А нема ли веќе на нет leaked слики од внатрешноста? Инаку го имам моментално актуелниот албум за Премиерлига од Панини и албумот е супер квалитетен и одлично дизајниран. Ваљда од ПЛ плаќаат нешто екстра штом Панини исто извади екстра албум...?Одличен дизајн и принт на сликичките и се стандард 40 ден за 5 сликички. Најдобар албум кој го имам во мојата 30+ годишна “кариера“. Од Tops беше и СП 94 па остана запаметен како еден од најуникатните и тој ми е единствен 100% пополнет, пошто го добив на поклон, инаку кај ќе собереш цел албум сам :pos:.
1712182554142.png
1712182589081.png
1712182620830.png
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.815
Поени од реакции
15.920


1 евро пакетче.

Нема некоја голема разлика од панини, работата е што има репрезентации и од плеј оф-от додадено а тоа се бааѓи додатни сликички за собирање.. Ма да такви банални работи почнаа веќе и од панини да додаваат.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.202
Поени од реакции
16.150


1 евро пакетче.

Нема некоја голема разлика од панини, работата е што има репрезентации и од плеј оф-от додадено а тоа се бааѓи додатни сликички за собирање.. Ма да такви банални работи почнаа веќе и од панини да додаваат.
Ајде ерлија, па да ја собереш цела украинска репрезентација.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.996
Поени од реакции
7.630


1 евро пакетче.

Нема некоја голема разлика од панини, работата е што има репрезентации и од плеј оф-от додадено а тоа се бааѓи додатни сликички за собирање.. Ма да такви банални работи почнаа веќе и од панини да додаваат.
И Euro legends има. Сликички од Руни, Зидан..
Колку сликички има во едно пакетче?

Да бев по фудбалот би го купил уште одма. Штета што не прават албум за тенис, за Евровизија.. Сакам албуми со сликички.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.491
Поени од реакции
2.383
Се' над 60 ден./пакетче е неверојатно скапо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom