Албанците се населиле во Македонија во 1750 год.

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 февруари 2008
Мислења
195
Поени од реакции
6
Запрашај си се за сопствените (НЕ)морални вредности, и воопшто како нација! ( за жал, да, иронија голема! )
Само не верувам дека ќе успеете, овој корен опстојува многу подолго од вас тука и претрпел и поголеми работи. Овој пиреј вие нема да успеете целосно да го искорнете, залудна е идејата, оваа почва кога тогаш ќе ве плукне самата ( да не речам ќе ве стигне казна од Бога), ДОСЕЛЕНИИИИ!!!

Druze, malku si promasil...ali dobro, daj Boze ke se otreznis nekoj den. I kako ne ti e sram da spomnuvas Boga koga, koga so ova sto go napisa, a i dlaboko vo sebe sakas mene i albancite da ne snema od ovie prostori. Zatoa prvo ZAPRASAJSE SEBESI ZA TVOITE MORALNI ODLIKI, PA POSLE DOJDI I PRASAJ ME MENE.

Ali edno ke ti kazam: NE SE PLASI, NE SI ZRTVA,......i nemoj da gi obvinuvas albancite za site raboti sto ti se slucuvaat, ne sme nie krivi. Prvo rascisti so drugive, pa posle ke razgovarame....
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Криви сте затоа што дозволувате да бидете пиони, и други преку вас да ги остваруваат своите цели, а вие кутрите, кога ќе ве искористат до крај и кога веќе ќе немаат корист од вас.... тешко вас...
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Кој може да биде пион , многу логична работа , со децении само деца да се прават за да се постигне цел на тој што се дере во џамија , не може да испадне народ кој ке може да размислува со своја глава. Кавкаски овчар кога ке го донесеш од Kавказ, не може да биде шарпланинец, ама ке си остане овчар.
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
195
Поени од реакции
6
Криви сте затоа што дозволувате да бидете пиони, и други преку вас да ги остваруваат своите цели, а вие кутрите, кога ќе ве искористат до крај и кога веќе ќе немаат корист од вас.... тешко вас...
Mislam deka toa so go kazav prethodno ne vazi ni 1% za tebe. Se gleda koj se prodava, pa se podelivte na srbofili, bugarofili, pa sto znam, Gligorofili, Slavofili, Kalashofili, Hunzofili, Anticki Makedonci, Ljupcofili, i sto znam drugo...cela covecka istorija vie ste samo zrtvi....site se nepravedni kon Makedonija, Bibljiskata zemja, zemjata kade se raspna ISUS.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Абе барем ние само се делиме, не си фрламе бомби во дворови само затоа што ќе има предвремени избори.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Абе барем ние само се делиме, не си фрламе бомби во дворови само затоа што ќе има предвремени избори.
Сигурно ДПА/ДУИ напаѓаат штабови од СДСМ/ВМРО...гарант, дека "вие" сте мирољубива нација.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Будала...

Сигурно ДПА/ДУИ напаѓаат штабови од СДСМ/ВМРО...гарант, дека "вие" сте мирољубива нација.
А како не сме мирољубива нација? Што сме ние му згрешиле на светот или пак на тебе?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Сигурно ДПА/ДУИ напаѓаат штабови од СДСМ/ВМРО...гарант, дека "вие" сте мирољубива нација.
Не фрламе бомби и не се закануваме со калаши дека ќе израмнуваме сметки.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Не фрламе бомби и не се закануваме со калаши дека ќе израмнуваме сметки.
Плус СДСМ сами си го имаат скршено штабот.Која е таа логика партија со рејтинг од 30 % да крши штабови на партија со рејтинг 10 %.:pos:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Само провокација... ништо друго. Ццц луѓе Хрватите имаат дел од Босна, Србите ја имаат Република Српска, Албанците Косово, Грците Кипар, Турција Кипар... сите имаат по 2чки... тренд упм, мора нешто да забрзаме.
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
195
Поени од реакции
6
Само провокација... ништо друго. Ццц луѓе Хрватите имаат дел од Босна, Србите ја имаат Република Српска, Албанците Косово, Грците Кипар, Турција Кипар... сите имаат по 2чки... тренд упм, мора нешто да забрзаме.
Heehehe, jas bi te sovetuval da si go cuvas toa so go imas...:smir:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Mr.M[][]N;1322883 напиша:
Heehehe, jas bi te sovetuval da si go cuvas toa so go imas...:smir:

Ме остави без зборови.

Ќе го чувам... А што имам?
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Само провокација... ништо друго. Ццц луѓе Хрватите имаат дел од Босна, Србите ја имаат Република Српска, Албанците Косово, Грците Кипар, Турција Кипар... сите имаат по 2чки... тренд упм, мора нешто да забрзаме.
Nekoi tugjoto, nekoi svoeto, nekoi nitu svoeto... Barem do narednata epizoda.:tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom