Албанците масовно бегаат од Косово

Член од
1 април 2014
Мислења
125
Поени од реакции
42
Стварно?
А овие од Марс да не паднале? A овие?

А тоа за Сирија, демек и други иделе таму да кољат, силуваат, не биле само они. Поглуп изговор - здравје.
абе јас за овие ти зборам ако така сакаш што мислиш за норешка со брејвик дали се терористи или тие другите амери што убиват по 30 души во училница јас си зборев конкретно за овие дека ке успеат зошто се по космополити и се интегрират не сум крив што не си бил европа да ги видиш тие што веке со децени се таму како и све што имат постигнато
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Abe luge daj ne zboruvajte gluposti, videte gi decata kolku se zbuneti, poglednete go prvoto video, 0:37 tatkoto koga go bacuva sinceto, i kazete mi dali mozete da ostanete ramnodusni
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.246
Поени од реакции
78.872
Abe luge daj ne zboruvajte gluposti, videte gi decata kolku se zbuneti, poglednete go prvoto video, 0:37 tatkoto koga go bacuva sinceto, i kazete mi dali mozete da ostanete ramnodusni
Тој татко што го бацува синчето, најрадије би да те види и тебе и мене мртви. Синчето кога ќе порасне, можеш да видиш у предходниот мој пост, што ќе прави.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.289
Поени од реакции
29.765
Abe luge daj ne zboruvajte gluposti, videte gi decata kolku se zbuneti, poglednete go prvoto video, 0:37 tatkoto koga go bacuva sinceto, i kazete mi dali mozete da ostanete ramnodusni
Вистинското прашање е: Што всушност се случува таму? Што проблем имаат, војна, некоја катастрофа, поплава, инвазија од алиени, Марсовци, Срби...

Дали твојов коментар е за сцена од филм, можеби и режиран... или има некоја реална причина за егзодус на бегалци?
Никакво објаснување нема. Освен некои гласини дека во Австрија им даваат по 300евра на сите азиланти што ќе се вратат назад, па „жртвиве„ што паѓаат во несвест на кадриве идат до Австрија по 300евра и се враќаат назад (гласни, не знам дали е точно).

Јас вакви сцени со нив сум гледал и во авион кога се укрцаваат, првите 5 минути е стампедо -ти се чини крајот на светот доаѓа и кој прв ќе влезе во авионот ќе се спаси.
 
Член од
1 април 2014
Мислења
125
Поени од реакции
42
Вистинското прашање е: Што всушност се случува таму? Што проблем имаат, војна, некоја катастрофа, поплава, инвазија од алиени, Марсовци, Срби...

Дали твојов коментар е за сцена од филм, можеби и режиран... или има некоја реална причина за егзодус на бегалци?
Никакво објаснување нема. Освен некои гласини дека во Австрија им даваат по 300евра на сите азиланти што ќе се вратат назад, па „жртвиве„ што паѓаат во несвест на кадриве идат до Австрија по 300евра и се враќаат назад (гласни, не знам дали е точно).

Јас вакви сцени со нив сум гледал и во авион кога се укрцаваат, првите 5 минути е стампедо -ти се чини крајот на светот доаѓа и кој прв ќе влезе во авионот ќе се спаси.
чудна работа они немат визна либер. али еу ги пушта унгарска полициа не ги контролира ни пасоши ни ништо
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Вистинското прашање е: Што всушност се случува таму? Што проблем имаат, војна, некоја катастрофа, поплава, инвазија од алиени, Марсовци, Срби...

Дали твојов коментар е за сцена од филм, можеби и режиран... или има некоја реална причина за егзодус на бегалци?
Никакво објаснување нема. Освен некои гласини дека во Австрија им даваат по 300евра на сите азиланти што ќе се вратат назад, па „жртвиве„ што паѓаат во несвест на кадриве идат до Австрија по 300евра и се враќаат назад (гласни, не знам дали е точно).

Јас вакви сцени со нив сум гледал и во авион кога се укрцаваат, првите 5 минути е стампедо -ти се чини крајот на светот доаѓа и кој прв ќе влезе во авионот ќе се спаси.
Не ме напаѓајте одма, знаете веќе од другите теми дека не сум албанец, едноставно осетив некоја болка во очите на тоа дете, баш на тој клип
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
655
Поени од реакции
557
Вистинското прашање е: Што всушност се случува таму? Што проблем имаат, војна, некоја катастрофа, поплава, инвазија од алиени, Марсовци, Срби...

Дали твојов коментар е за сцена од филм, можеби и режиран... или има некоја реална причина за егзодус на бегалци?
Никакво објаснување нема. Освен некои гласини дека во Австрија им даваат по 300евра на сите азиланти што ќе се вратат назад, па „жртвиве„ што паѓаат во несвест на кадриве идат до Австрија по 300евра и се враќаат назад (гласни, не знам дали е точно).

Јас вакви сцени со нив сум гледал и во авион кога се укрцаваат, првите 5 минути е стампедо -ти се чини крајот на светот доаѓа и кој прв ќе влезе во авионот ќе се спаси.
Читав нешто на Нетпрес ми се чини за ситуацијава на Косово, таму беше пишано нешто во стил на теорија на заговорот, дали Косоварите знаат нешто што ние не знаеме, за некој идни сценарија на Балканот, што би следувале оваа пролет. Мислам дека не треба да се сфати сериозно ама и не треба да се отфли целосно ова сценарио.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.246
Поени од реакции
78.872
Не ме напаѓајте одма, знаете веќе од другите теми дека не сум албанец, едноставно осетив некоја болка во очите на тоа дете, баш на тој клип
fair enough, татко се разделува со син, трогателно, пошто он не може да знае што ги чека и т.н. Никој не ја подценува трогателноста на глетката.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Да се случеше ова во Македонија автобусот ќе беше запрен од страна на полицијата.
 
B

Bonux

Гостин
Бојчо осетил болка во очите на тоа дете хехе...еее Бојчо Бојчо многу гледаш серии брат намали малку,иначе на темава-
glupi srbin каже:
5. фебруар 2015, 08:58 у 08:58
Samo gljupi srbi ne vide ubrzo rat za TREPCU i Mitrovicu.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Како што прочитав веќе два месеци трае ова масовно иселување и дека досега околу 20.000 заминале. :eek: Ако автобусите ги враќаа од границата на Унгарија или Германија нема секоја вечер да се полнат нови автобуси.

Европските амбасади и дипломатските претставништва добиле многу барања за емиграција на Косовари во САД, Канада, Нов Зеланд и неколку европски држави.

Фали уште и во прекуокеанските земји да се населат. :facepalm:
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Бојчо осетил болка во очите на тоа дете хехе...еее Бојчо Бојчо многу гледаш серии брат намали малку,иначе на темава-
glupi srbin каже:
5. фебруар 2015, 08:58 у 08:58
Samo gljupi srbi ne vide ubrzo rat za TREPCU i Mitrovicu.
Аман бе луѓе не зборувам за сцената, зошто правите сеа да изгледа вака, види ги очињата на детето, види го колку е збунето, детето е дете, што има врска он со она, ана и незнам ти што таму...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Фали уште и во прекуокеанските земји да се населат. :facepalm:
А мислиш досега не се населени таму?..знајш само колку Албанци од Македонија живеат во Австралија? и сеуште поседуваат Македонски пасош
 
B

Bonux

Гостин
Аман бе луѓе не зборувам за сцената, зошто правите сеа да изгледа вака, види ги очињата на детето, види го колку е збунето, детето е дете, што има врска он со она, ана и незнам ти што таму...
Бојчо биди сигурен дека тоа дете кога ќе порасне нема да ја гледа болката во твоите очи.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
@puno

Можиш да преведиш од прилика шо коментираат на ова видео?..баш ме интересира за што се расправаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom