Албанските пејачки популарните во светот

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Имам романтичен филинг дека ќе ја спомнеш во "Со која од познатите би сакала да имаш секс".
А не, јас вера не мешам, строго христијанки православни.
 

Don Huan

Alter Ego
Член од
12 јануари 2020
Мислења
256
Поени од реакции
333
А не, јас вера не мешам, строго христијанки православни.
Па што знаеш, можеби е христијанка пошто живее на запад. Ништо чудно. Туку течности ќе мешаш шо нејзе, не вера. Така да не се секирај, @Agda Beata нема да ти биде љубоморна, така да можеш слободно да ја спомнеш Дау Липа во темата.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Не си никаква Баба Ванѓа.
Дуа Липа одамна е активист за албанската кауза, не и ова првпат.

Првпат објавува нешто за кое може сие да се фатат - мапа со покорени територии на соседите.
Нејзиното семејство е жртва на српска репресија, што е чудно она да се бори за косовската независност?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Нејзиното семејство е жртва на српска репресија, што е чудно она да се бори за косовската независност?
Ех, ако со српска репресија се постигнува светска слава и кеш, и јас сакам да бидам под српска репресија!
Значи чудо од девојка, со таква репресија да се избориш и да стигнеш до врвот, свака част!
 
Ф

Флеш

Гостин
Јебеш сфе,додека јадеме трици за Албанците,они имаат најмалку 6 пејачи со светска слава и пак прават промоција на свое потекло .... Македонецот е повлечен у дупка ....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Србин бил тој што ја отворил темата (по презимето)
jaсно ми е зашто згрешил

Членот во македонскиот јазик (и во бугарскиот) е влијание од тукашните јазици (албански и грчки) и затоа други Јужни Словени го немаат.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
jaсно ми е зашто згрешил

Членот во македонскиот јазик (и во бугарскиот) е влијание од тукашните јазици (албански и грчки) и затоа други Јужни Словени го немаат.
Исто и Вокатив падеж нема но често се користи: пријател-пријателе/лу, учител-учителе/лу, Петар-Петре, мајка-мајко итн...
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Ех, ако со српска репресија се постигнува светска слава и кеш, и јас сакам да бидам под српска репресија!
Значи чудо од девојка, со таква репресија да се избориш и да стигнеш до врвот, свака част!
Епа и јас би сакал ама судбината како нејзината е како да добиеш на лото.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.412
Еве споредба, албанска пејачка, што сосема нормално, си го сака својот народ и некоја си таму - Тамара, што во последното интервју за Бекстејџ изјави дека македонците и смрделе и уште се чуди, не знаела зошто ја мразат, а претходно велеше дека треба македонците да се лечат, поради реакцијата за искасапената химна.

После се буниме, не не бидувало - епа не не бидува, немаме вредности и треба да научиме нешто од оние што ги бидува.
И тешко дека ќе научиме, пошто тие работи се учат во семејството, а не на надвор на улица.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.459
Еве споредба, албанска пејачка, што сосема нормално, си го сака својот народ и некоја си таму - Тамара, што во последното интервју за Бекстејџ изјави дека македонците и смрделе и уште се чуди, не знаела зошто ја мразат, а претходно велеше дека треба македонците да се лечат, поради реакцијата за искасапената химна.

После се буниме, не не бидувало - епа не не бидува, немаме вредности и треба да научиме нешто од оние што ги бидува.
И тешко дека ќе научиме, пошто тие работи се учат во семејството, а не на надвор на улица.
Тамарче пола чаир ја иштрака,незнам што те чуди што е класичен северџан,односно дно од персона.

Знам дечко што ја штрака и сеа додека е во брак со она мулено струмичко ама малку му е и тоа.


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
Тамарче пола чаир ја иштрака,незнам што те чуди што е класичен северџан,односно дно од персона.

Знам дечко што ја штрака и сеа додека е во брак со она мулено струмичко ама малку му е и тоа.


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Не е од Струмица, од Гевгелија е. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom