Албанските доброволци во Украина

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.525
Поени од реакции
26.015
@puno Чисто за тебе ја отворив темата, за жал во мистери како мит или легенда мора да биде. Додуша повеќе податоци излегуваат за НЛО одколку за ова, ама од кај знаеш... не би го подценил Американската пропаганда.

Ајде последен обид...


Ручекот треба да се плати.
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
@puno Чисто за тебе ја отворив темата, за жал во мистери како мит или легенда мора да биде. Додуша повеќе податоци излегуваат за НЛО одколку за ова, ама од кај знаеш... не би го подценил Американската пропаганда.
Извини ама јас сум повеќе за стратегијата Нато да ве бомбардира.
Особено ми е мило што западот веќе знае за вас србите и србофилите дека само глумете прозападни.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.525
Поени од реакции
26.015
Извини ама јас сум повеќе за стратегијата Нато да ве бомбардира.
Особено ми е мило што западот веќе знае за вас србите и србофилите дека само глумете прозападни.
После оваа брука... Талибан ќе се деси.

И од кај тоа дека глумам прозападен... ?

Јас немам сметка за плаќање, ни на Русија ни на Америка, ти имаш.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
После оваа брука... Талибан ќе се деси.
Зошто ти би сакал талибан да се деси, не можеве УЧК на Али Ахмети кој трча по фотејли да ја победите мислиш талибанско учк ќе победите?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.525
Поени од реакции
26.015
Зошто ти би сакал талибан да се деси, не можеве УЧК на Али Ахмети кој трча по фотејли да ја победите мислиш талибанско учк ќе победите?
Така ве лажат, дека сте победиле? :)
Не победивте Пуно и во двете војни победи САД за вас.. Туку сега ние нема потреба да војуваме овој пат, ни за САД, ни за Русите. Ќе си гледаме сеир. Секако доколку не го платите ручекот.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Така ве лажат, дека сте победиле? :)
Не победивте Пуно и во двете војни победи САД за вас.. Туку сега ние нема потреба да војуваме овој пат, ни за САД, ни за Русите. Ќе си гледаме сеир. Секако доколку не го платите ручекот.
Чим сте потпишале договор што не сте го сакале вие сте изгубиле, не би требало тоа да се гледа како пораз, ама ете...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.525
Поени од реакции
26.015
Чим сте потпишале договор што не сте го сакале вие сте изгубиле, не би требало тоа да се гледа како пораз, ама ете...
Тоа е, ние живееме со нашите предавства веќе 21 години. Сега вие ја предадовте демократијата, може ќе ви се удри од глава тоа.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Тоа е, ние живееме со нашите предавства веќе 21 години. Сега вие ја предадовте демократијата, може ќе ви се удри од глава тоа.
Но борбата против нацизмот се води во Украина, што уште правиш тука?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.525
Поени од реакции
26.015
Но борбата против нацизмот се води во Украина, што уште правиш тука?
Јас ти реков, нас Русија не ни помогна, ништо не им должам да Русите, ниту на Американците. Вие сте должниците. Вас САД ви донесе демократија и власт и двојазичност, и балисти и све. Не нас. Да ни помогнеа Русите, до сега ќе имаше батаљон од 10.000 луѓе во Украина да се борат на страната на Русите. Ама јебига, не должиме никому ништо. Од друга страна, вас ви ја штитат демократијата, доаѓаат нас да ни вртат часовници кога треба да ви се даде териротија, носат закони со Европски знаменца за вас. Да не збориме за чуварницата Бондстил што ве брани од Србите... замисли чичко Бајден да рече, па за што кој курац ги браниме овие, кога ниеден доброволец не пратија во Украина, тотално се бескорисни и, како од Авганистан речат Адидас и тука...

Не е ова далеку од вистината сценарио. Чим Курти се усрал, има нешто.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Ima eden fakt, koj kazuva deka najvekje dobrovolci se Hrvati.. Albancite duri ni 100 dusi ne otisle (tuka gi vbrojuvam site albanci, od kosovo, albanija i mkd) dur mislam deka nema ni eden albanec od mkd vo ukraina..
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.525
Поени од реакции
26.015
Ima eden fakt, koj kazuva deka najvekje dobrovolci se Hrvati.. Albancite duri ni 100 dusi ne otisle (tuka gi vbrojuvam site albanci, od kosovo, albanija i mkd) dur mislam deka nema ni eden albanec od mkd vo ukraina..
Абе брука, повеќе отидоа во ИСИС одколку во Украина. Јас да сум Бајден ... адидас Косово.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.569
Јас ти реков, нас Русија не ни помогна, ништо не им должам да Русите, ниту на Американците. Вие сте должниците. Вас САД ви донесе демократија и власт и двојазичност, и балисти и све. Не нас. Да ни помогнеа Русите, до сега ќе имаше батаљон од 10.000 луѓе во Украина да се борат на страната на Русите. Ама јебига, не должиме никому ништо. Од друга страна, вас ви ја штитат демократијата, доаѓаат нас да ни вртат часовници кога треба да ви се даде териротија, носат закони со Европски знаменца за вас. Да не збориме за чуварницата Бондстил што ве брани од Србите... замисли чичко Бајден да рече, па за што кој курац ги браниме овие, кога ниеден доброволец не пратија во Украина, тотално се бескорисни и, како од Авганистан речат Адидас и тука...

Не е ова далеку од вистината сценарио. Чим Курти се усрал, има нешто.
Не заебавај, за друго ги чува Бајден, вакви шверцери на дрога нема во цела Јужна Америка.
Само за тоа и ги бива во реалност, дрога и криминал.
Автоматски споено мислење:

Чим сте потпишале договор што не сте го сакале вие сте изгубиле, не би требало тоа да се гледа како пораз, ама ете...
Клањај се секој ден, и моли се да не и падне силата на САД, ни во Јадран нема да ве собере како ви се има настрвено цел Балкан.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.819
Поени од реакции
7.187
Клањај се секој ден, и моли се да не и падне силата на САД, ни во Јадран нема да ве собере како ви се има настрвено цел Балкан.
:neetaka::neetaka: Албанците и Власите, се под директна заштита на Папата. А за собирање, не се они виновни,туку јаничарите што се на власт со децении.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.525
Поени од реакции
26.015
:neetaka::neetaka: Албанците и Власите, се под директна заштита на Папата. А за собирање, не се они виновни,туку јаничарите што се на власт со децении.
И унијатите во Украина се под заштита на Папата, па тоа како што гледаш многу не им помага.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.569
:neetaka::neetaka: Албанците и Власите, се под директна заштита на Папата. А за собирање, не се они виновни,туку јаничарите што се на власт со децении.
Не зборувам за Албанците како дел од Албанија (католиците), туку за племево планинско што се мота кај нас и на Косово. Албанија нема да мрдне со прст ако некој почне да ги дроби овие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom