Албанија - место за одмор

Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Ве молам за информација, дали знаете во кои туристички места во албанија има вклучено јога ретрит во пансионот? За пријател прашувам.
Да беше за тебе лично ќе ти кажав.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Годинава планирам во Албанија да одам на одмор, па препорачајте кои места да ги разгледувам, Валона, Саранда, Дерми, Химара итн.
Значи не ми треба одмор со забави, журки и слични работи, со девојката ќе одам, нешто помирно и поубаво.

Како е со цени, лежалки, пијалоци, јадење, вечери и слично.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.715
Поени од реакции
17.378
Годинава планирам во Албанија да одам на одмор, па препорачајте кои места да ги разгледувам, Валона, Саранда, Дерми, Химара итн.
Значи не ми треба одмор со забави, журки и слични работи, со девојката ќе одам, нешто помирно и поубаво.

Како е со цени, лежалки, пијалоци, јадење, вечери и слично.
Ја бев лани прв пат во Албанија. Мое мислење ако сте типови што сакате да шетате, сместете се во саранда. Ќе најдете најдобар смештај за парите, во градот имаш за искачање, јадење а и за шетање на окулни места мислам дека има најдобра местоположба.
Ние ради ковидов отидовме во едно излорирано место по планината накај Валона, бунека бич, смештај на самата плажа (ако ти се свиѓа тоа) ама за шетање беше малтретирање зашто кај и да идеш мораше низ тоа ридовите да се акаш.
Цените се горе доле ко кај нас, само лежалките им беа чудно скапи. Као 500 денари за лежалки минимум. Така да носи си ствари да не мора да го плаќаш тоа.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.507
Поени од реакции
9.408
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Ne..nagore nemam odeno. Na vrakanje odam do Tirana na šetanje( ne preporačuvavm vleguvanje vo gradot...haos e so soobrakajot)
Vodata ne beše loša.....na vleguvanje malku beše ladno, no posle toa ostanav nad pola saat bez problem. Ovde e plitka vodata, taka da nema problem
Podobra varijanta e Valona, imaš bezbroj plaži- od pesokliva kako taa vo Drač...do kristalno čisti kamenesti i plaži za mladi so jako ozvučenje, nekoi šemi...a plus avtopat e do samiot centar na gradot
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.507
Поени од реакции
9.408
Ne..nagore nemam odeno. Na vrakanje odam do Tirana na šetanje( ne preporačuvavm vleguvanje vo gradot...haos e so soobrakajot)
Vodata ne beše loša.....na vleguvanje malku beše ladno, no posle toa ostanav nad pola saat bez problem. Ovde e plitka vodata, taka da nema problem
Podobra varijanta e Valona, imaš bezbroj plaži- od pesokliva kako taa vo Drač...do kristalno čisti kamenesti i plaži za mladi so jako ozvučenje, nekoi šemi...a plus avtopat e do samiot centar na gradot
Ок фала.
Многупати сум била во Албанија, знам како е надоле, но ете, во Шенгин немам отидено.
Ако одам, ќе пишам како е.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Ne..nagore nemam odeno. Na vrakanje odam do Tirana na šetanje( ne preporačuvavm vleguvanje vo gradot...haos e so soobrakajot)
Vodata ne beše loša.....na vleguvanje malku beše ladno, no posle toa ostanav nad pola saat bez problem. Ovde e plitka vodata, taka da nema problem
Podobra varijanta e Valona, imaš bezbroj plaži- od pesokliva kako taa vo Drač...do kristalno čisti kamenesti i plaži za mladi so jako ozvučenje, nekoi šemi...a plus avtopat e do samiot centar na gradot
Валона/Драч - кое место е подобро за одмор за пар (млади) ?
Каде е најдобро да бидеш сместен во двете места, каде се наоѓаат добрите плажи?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Саранда е најдобро за млади....но помеѓу Валона и Драч, Валона е најмалку 2 скалила подобро место.

Сместување во Валона е обично после градот, каде почнуваат плажите. Во самиот град ретко кој се сместува
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
Каков е патов до Саранда? Тежок е за возење? Ми кажаја малку зезнат е ридот што треба да се помине.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Валона/Драч - кое место е подобро за одмор за пар (млади) ?
Каде е најдобро да бидеш сместен во двете места, каде се наоѓаат добрите плажи?
Драч нека ти биде последен на листата у животот. Подобро Дојран оди.
Автоматски споено мислење:

Каков е патов до Саранда? Тежок е за возење? Ми кажаја малку зезнат е ридот што треба да се помине.
Крш, ако одиш преку Ќафасан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom