Албанија - место за одмор

Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Мои пријатели одат секоја година во хотел Нимфа во Валона.
Хотелот си има приватна плажа и вака од шо гледам на слики премногу е средена плажата, водата е многу чиста, песок, не е чакал значи.
Хотелот е топ, е сега 70 евра е ноќевањето ама е премногу средено.
Тие кај и да одат секоја година обавезно два пати во лето одат на истото место,во тој хотел, презадоволни се луѓето.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
640
Поени од реакции
1.741
Мои пријатели одат секоја година во хотел Нимфа во Валона.
Хотелот си има приватна плажа и вака од шо гледам на слики премногу е средена плажата, водата е многу чиста, песок, не е чакал значи.
Хотелот е топ, е сега 70 евра е ноќевањето ама е премногу средено.
Тие кај и да одат секоја година обавезно два пати во лето одат на истото место,во тој хотел, презадоволни се луѓето.
70 евра од човек?:cautious:
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
640
Поени од реакции
1.741
Не, за апартман :)
Па така напиши, немој после да те напаѓаат за дезинформации, а ти да мислиш те мразат сите на форумов :D

Сега ми излезе на ФБ реклама од Атлантис агенцијата баш за тој хотел, 22 евра од човек ноќевање со појадок.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.638
Па така напиши, немој после да те напаѓаат за дезинформации, а ти да мислиш те мразат сите на форумов :D

Сега ми излезе на ФБ реклама од Атлантис агенцијата баш за тој хотел, 22 евра од човек ноќевање со појадок.
Мене ме заболе сливата шо мислат некои исфрустрирани ку* иња на форумот да ти кажам право :)
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Мои пријатели одат секоја година во хотел Нимфа во Валона.
Хотелот си има приватна плажа и вака од шо гледам на слики премногу е средена плажата, водата е многу чиста, песок, не е чакал значи.
Хотелот е топ, е сега 70 евра е ноќевањето ама е премногу средено.
Тие кај и да одат секоја година обавезно два пати во лето одат на истото место,во тој хотел, презадоволни се луѓето.
2005-2007 три години по ред беше по 40 евра , за соба. Да 2014 средија уште еден спрат и тие средени соби им беа 70 евра ,поглед накај планина, 80 евра поглед накај море. Ама веќе ја немаше плавокосата газдарица, која како што разбрав, избегла со еден од конобарите во Италија :love::love:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Патот за Саранда ќе помине преку Kardhiq, имаш на мапата на гугл траг од патот, веќе се завршени најголем дел од работите, но тунелот од 900 метра не беше започнат поради судски спор.



Исто така обиколницата кај Валона ја имаш на мапа се гледа кај е ископано, 9км се веќе авалтирани.




Откако ќе ги завршат овие проекти, ќе има навала кон јужна Албанија, тек тогаш ќе е гужва.
Nad plazata kaj Hotel Junufra gledam gore vo planinata nesto se probiva....možno e da e obikolnicata nad Valona
20200829_150207.jpg
Inače ovde maska e ,,mislena imenka,,....samo edna staricka vidov da nosi i toa vo gradot
Nikakva razlika nema vo odnos na toa koga nemaše korona
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Јас резервираv во Albanian south Riviera, во Орикум. Има ли овде место за шетање, да не мора да идам во Валона ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Nema....mora vo Valona....
Автоматски споено мислење:

I nad tunelot vo planinata gledam se probiva patot...
20200829_195104.jpg
 
Последно уредено:

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Вчера бев таму плажата е супер само што многу се нац'цкани лежалките блиску. И многу македонски се збори наоколу, ја освоивме албанија готово
Ова за хотел нимфа
Автоматски споено мислење:

Јас резервираv во Albanian south Riviera, во Орикум. Има ли овде место за шетање, да не мора да идам во Валона ?
Орикум е село малку подалеку од самиот брег, има менувачница бензинска продавници и понекое дуќанче за шетање нема ништо. Ако мислиш да шеткаш навечер само валона.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Vo komunizmot Orikum bilo voeno smestuvalište za vojskata od boenata baza. Vo blizina se tunelite za podmornicite. Pile ne smeele togaš da se priberi vo Orikum
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Vo komunizmot Orikum bilo voeno smestuvalište za vojskata od boenata baza. Vo blizina se tunelite za podmornicite. Pile ne smeele togaš da se priberi vo Orikum
Зa кoи пoдмoрници тунели бе другaрче,4 тенкa имaa у Албaнијa вo кoмунизмoт oд кoи еден вoн функцијa,му фaлеa делoви и еднo 7-8.000 бункери.Дa не си се пoмешaл сo Русијa и Црнo Мoре? И ден денес сo зaпреги нaјчестo мaгaрињa се вoзaт пo aутoпут
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Vo karpite levo od Orikum ina tuneli za podmornici. Podmornicite sega se ostaveni da skapuvaat....barem do pred nekoja godina
Verovatno rusite na vremeto im davale nekoi postari modeli
Gi ima na internet...pobaraj...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.883
Vo komunizmot Orikum bilo voeno smestuvalište za vojskata od boenata baza. Vo blizina se tunelite za podmornicite. Pile ne smeele togaš da se priberi vo Orikum
Зa кoи пoдмoрници тунели бе другaрче,4 тенкa имaa у Албaнијa вo кoмунизмoт oд кoи еден вoн функцијa,му фaлеa делoви и еднo 7-8.000 бункери.Дa не си се пoмешaл сo Русијa и Црнo Мoре? И ден денес сo зaпреги нaјчестo мaгaрињa се вoзaт пo aутoпут
Веројатно за овие
 

Kajgana Shop

На врв Bottom