Албанија - место за одмор

Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Предлог место каде што има сопствен чадор да стаиш, без да плаќаш за лежалка? Ми изгледаат премногу фул со лежалки плаживе, ко да нема место за пешкир.
I vo saranda imas - cela gradska plaza e tvoja

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
735
Поени од реакции
660
Јас сум моментално во Тирана ресорт во Радиме, после Валона 15 км. Го најдов на букинг. Апартманов е чист простран уреден со сите неопходни работи.Во склоп на ресортот има и базен што се доплаќа. Цените се прифатливи по плажи и ресторани. Еврото го менуваат 122-122.5 до 123 по менувачници а го прифаќаат секаде по 120 освен каде што има фискална сметка па имаш цена и во леки и во евра. Плажи наоколу колку сакаш, што уредени што диви. Морево е чисто и топло. Барови и ресторани колку сакаш средени и полусредени. Лежалки на плажа од 300 леки па нагоре, пиво од 150 па нагоре. Храната во ресторани им е ефтина и не се споредува со грција дали е пица или морско или месо.
Во валона навечер да не се лаже некој да отиде со кола,општ хаос и безумие. Сообраќајот исто како кај нас дивјаци од сите страни со чесни исклучоци. Маски и дистанца равенка со три непознати. Ама...
Сума сумарум ако ставиш на кантар платено/добиено се исплати освен ако не патиш од комплекси.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.379
Јас сум моментално во Тирана ресорт во Радиме, после Валона 15 км. Го најдов на букинг. Апартманов е чист простран уреден со сите неопходни работи.Во склоп на ресортот има и базен што се доплаќа. Цените се прифатливи по плажи и ресторани. Еврото го менуваат 122-122.5 до 123 по менувачници а го прифаќаат секаде по 120 освен каде што има фискална сметка па имаш цена и во леки и во евра. Плажи наоколу колку сакаш, што уредени што диви. Морево е чисто и топло. Барови и ресторани колку сакаш средени и полусредени. Лежалки на плажа од 300 леки па нагоре, пиво од 150 па нагоре. Храната во ресторани им е ефтина и не се споредува со грција дали е пица или морско или месо.
Во валона навечер да не се лаже некој да отиде со кола,општ хаос и безумие. Сообраќајот исто како кај нас дивјаци од сите страни со чесни исклучоци. Маски и дистанца равенка со три непознати. Ама...
Сума сумарум ако ставиш на кантар платено/добиено се исплати освен ако не патиш од комплекси.
Може некој пример со цената за рестораните?
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
735
Поени од реакции
660
Може некој пример со цената за рестораните?
Пица 500-600 леки капричиоза; риба ципура од 700 леки порција; лаврак 800;
Салати од 300 леки мешана па нагоре; лигњи 700; морско мешано 800... Нема некоја голема разлика во цени барем во овие покрај море што се ресторани. Во продавниците е друга приказна особено во колонијали каде што нема фискална
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.379
Фала за информациите. Резервирав кај некоја bunec beach до химаре па ќе видиме што ќе биде :D
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
735
Поени од реакции
660
Фала за информациите. Резервирав кај некоја bunec beach до химаре па ќе видиме што ќе биде :D
Ќе се вратиш жив и здрав не се секирај а и за догодина ќе се помислиш дали грција дали албанија пак:)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Изглеа оваа плажа ја погодив :D
Ги имаш најдобрите плажи таму.....Јале ,,бич,, ти е пред Химара, и за капење и нема равна. исто така после Химара е Лимани плажата....сега почнуваат да ја организираат, но е мала со кристална вода
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.443
Ќе се вратиш жив и здрав не се секирај а и за догодина ќе се помислиш дали грција дали албанија пак:)
и да те прашам верувам ке кажеш водата е топ топ
од секад ми викале подалеку од Драч и Валона водата е тиња ради пристаништата а од друга страна има премногу ресорти со доста ниски цени што привлекуваат доста народ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Нормално во Валона е таква водата но на градската плажа. па и во Охрид покрај пристаниште е таква. После тунелот е кристално чиста на сите плажи
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
и да те прашам верувам ке кажеш водата е топ топ
од секад ми викале подалеку од Драч и Валона водата е тиња ради пристаништата а од друга страна има премногу ресорти со доста ниски цени што привлекуваат доста народ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тиња е водата зашто песокот е многу ситен.
Затоа долу Саранда е џам чиста

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.443
Тиња е водата зашто песокот е многу ситен.
Затоа долу Саранда е џам чиста

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
ова ме потсети на еден другар кој ме уби од молење на враќање за Мк да поминам у флогита и да ја видам убер чистата вода и послем нормално следи абе знаеш мн е ситна песокта... истиов муабет го верглаат љубителите на паралија и неи пори кои не мрднале на др место никад и сеа те убедуваат као јас да не сум бил на др места кај што има ситен песок


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.212
Работата е кој ја мати водата на коњите :icon_lol:
Саранда е камен ладна водата,барем на тие плажи јас кај шо бев.
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
735
Поени од реакции
660
И да ме прашаш ако...ама прочитај прво а ако ти е тешко еве ќе ти кажам на 15 км од валона сум и да водата е чиста освен кога има големи бранови па тогаш е заматена близу брегот. И да ако сакам да најдам маани ќе најдам и не само јас сите тоа можеме нели. Едноставно е, кому му одговара добро за него кому не лошо за него. Така да....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom