Албанија добива кандидатски статус за членство во ЕУ

  • Креатор на темата ADP
  • Време на започнување

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304


Европската комисија предлага на Албанија да и се додели кандидатски статус за членство во ЕУ, во најновиот извештај за оваа земја што еврокомесарот за проширување Штефан Филе го презентираше денеска во Тирана.

Формално, одлуката за кандидатски статус на Албанија треба да биде донесена на Европскиот совет кон крајот на овој месец.

Филе на својот Твитер профил објави дека мислењето на Европската комисија е позитивно. За време на престојот во Тирана, тој се среќава со членови на албанската Влада, претставници на опозицијата и на граѓанскиот сектор.​
 
Последно уредено:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.262
Поени од реакции
7.467
Супер, сега шконтите можат да се преселат таму за поубав живот наместо да кукаат зошто Македонија не влегла во ЕУ се уште :D.[DOUBLEPOST=1401882991][/DOUBLEPOST]
Ke vleguvame i nie kako Makedonija eden den vo EU.. samo treba da se smenat mnogu nesta a do togas ke citame vakvi tvoi/vasi retardirani komentari okolu Albancite .
Малку албанци има со здрав разум и што се цивилизирани, за жал, не е генерализација кога историјата такво светло ви фрла. И тие и ги нарекувам Албанци, ама загрозен вид се во рамки на државава. Останатите не заслужуваат поубав прекар од тој, а за менување нешта, почнете од вас, зошто се додека не се смени менталниот склоп кај целата ваша популација како што помалата група може да функционира така на цивилизиран начин, до тогаш ќе читате вакви и такви коментари бидејќи кога се работи за тој проблем општо тапкате во место, статус кво. А ќе има референдум за ЕУ, ќе видиш колку од населението навистина е расположено да влегува во ЕУ, особено како што имаме прилика последниве години сиот прљав веш да им го видиме на Европјани.
 
Последно уредено:

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Супер, сега шконтите можат да се преселат таму за поубав живот наместо да кукаат зошто Македонија не влегла во ЕУ се уште :D.[DOUBLEPOST=1401882991][/DOUBLEPOST]

Малку албанци има со здрав разум и што се цивилизирани, за жал, не е генерализација кога историјата такво светло ви фрла. И тие и ги нарекувам Албанци, ама загрозен вид се во рамки на државава. Останатите не заслужуваат поубав прекар од тој, а за менување нешта, почнете од вас, зошто се додека не се смени менталниот склоп кај целата ваша популација како што помалата група може да функционира така на цивилизиран начин, до тогаш ќе читате вакви и такви коментари бидејќи кога се работи за тој проблем општо тапкате во место, статус кво. А ќе има референдум за ЕУ, ќе видиш колку од населението навистина е расположено да влегува во ЕУ, особено како што имаме прилика последниве години сиот прљав веш да им го видиме на Европјани.
Ke napreduvame nie nekogas , ili ne? So taa partija sto ve pretstavuva vas nisto od Evropa ... a od druga strana sakame pomos od nea :pos:
 
F

FARANG

Гостин
Ke napreduvame nie nekogas , ili ne? So taa partija sto ve pretstavuva vas nisto od Evropa ... a od druga strana sakame pomos od nea :pos:

Најголем напедок за нас е да ве пуштат вас во ЕУ. Тогаш сиктер по албански пасоши и да ве нема. Еден закон за само едно државјанство да се донесе што е можно побрзо и ете ОГРОМЕН НАПРЕДОК за МАКЕДОНИЈА.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.429
Поени од реакции
5.796
Најголем напедок за нас е да ве пуштат вас во ЕУ. Тогаш сиктер по албански пасоши и да ве нема. Еден закон за само едно државјанство да се донесе што е можно побрзо и ете ОГРОМЕН НАПРЕДОК за МАКЕДОНИЈА.
И кој ќе остане тогаш во Македонија ?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.965
Зошто предлага=добива
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
hahahaha na golemo zemate vie bugarski pasosi da odite po Evropata da izleguvate malce na crno da rabotite..

lele kakvi komentari .. kakvi pametnjaci ima ovaa drzava... :pos:
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
236
Поени од реакции
422
Ke napreduvame nie nekogas , ili ne? So taa partija sto ve pretstavuva vas nisto od Evropa ... a od druga strana sakame pomos od nea :pos:
Албанија и да добие кандидатски статус за ЕУ ќе им требаат миниум 12-13 години преговори така да не скокај во воздух веднаш, а земја во којашто едвај ти даваат фискална сметка во продавница, земја во која што владее криминал, дрога, проституција, беда, примитивизам, корупција ќе треба децении да поминат освен ако немаат стратегиски интерес да ве прогураат порано. Освен Тирана и уште 2-3 града се друго во Албанија е рамно на беда и криминал. Што правиме ако ЕУ ги стисне властите во Албанија да почнат да го решаваат проблемот со корупција и дрога коишто имаат пуштено дебели, дебели пори низ институциите?
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Албанија и да добие кандидатски статус за ЕУ ќе им требаат миниум 12-13 години преговори така да не скокај во воздух веднаш, а земја во којашто едвај ти даваат фискална сметка во продавница, земја во која што владее криминал, дрога, проституција, беда, примитивизам, корупција ќе треба децении да поминат освен ако немаат стратегиски интерес да ве прогураат порано. Освен Тирана и уште 2-3 града се друго во Албанија е рамно на беда и криминал. Што правиме ако ЕУ ги стисне властите во Албанија да почнат да го решаваат проблемот со корупција и дрога коишто имаат пуштено дебели, дебели пори низ институциите?
Mnogu si vo pravo za seto ovaa sto si go napisal , no sepak da znaes deka pred nas ke vlezat vo EU , ne skokam vo vozduh jas , no ovaa ne e triumf za Albanija , tuku od deneska ke treba duplo poveke da se grizhi da se izgradi vladeenjeto na pravoto , vojnata protiv korupcijata , i tn tn.
 
F

FARANG

Гостин
И кој ќе остане тогаш во Македонија ?

Вработените во администрација хахахаха, не се секирај ќе смисли грујо програма за увоз на вистински луѓе ако треба[DOUBLEPOST=1401884910][/DOUBLEPOST]
hahahaha na golemo zemate vie bugarski pasosi da odite po Evropata da izleguvate malce na crno da rabotite..

lele kakvi komentari .. kakvi pametnjaci ima ovaa drzava... :pos:

да де, сега и вие ќе имате таква прилика
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
299
Поени од реакции
198
Mnogu si vo pravo za seto ovaa sto si go napisal , no sepak da znaes deka pred nas ke vlezat vo EU , ne skokam vo vozduh jas , no ovaa ne e triumf za Albanija , tuku od deneska ke treba duplo poveke da se grizhi da se izgradi vladeenjeto na pravoto , vojnata protiv korupcijata , i tn tn.
Ако некогаш влеземе ќе влеземе сите заедно во пакет, не верувам дека ЕУ толку ќе се замара со нас, па еден по еден да не внесува. Затоа олади малку молим те , големата работа што сте постигнале, а прашање е дали на состанокот ќе ви доделат и кандидатски статус, нели Холандија минатиот пат ве блоираше.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ако некогаш влеземе ќе влеземе сите заедно во пакет, не верувам дека ЕУ толку ќе се замара со нас, па еден по еден да не внесува. Затоа олади малку молим те , големата работа што сте постигнале, а прашање е дали на состанокот ќе ви доделат и кандидатски статус, нели Холандија минатиот пат ве блоираше.
Za paketot mozebi i imas pravo.. i ne zboruvaj so " golema rabota ste postignale " :P i jas sakam Makedonija da napreduva ama ocigledno e deka tie sto ve pretstavuvat vas ne sakaat vo EU , pa i na vas vi odgovara , site recisi so partiski kniski , vrabotuvanja , administracija , vojska , policija , hahahaha
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.065
Поени од реакции
3.285
Уште да сфатите дека во ЕУ нема да има нови членки до наредните избори за евро парламент а може и покасно зависи кој како ќе земе позиции таму ќе биде се во ред :D

Повеќе инфо дирекно од Брисел на видеово. Не не се замарајте со Јанко, слушајте го типот што со години е таму и знае како дишат „европианите“ ...

 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2013
Мислења
299
Поени од реакции
198
Za paketot mozebi i imas pravo.. i ne zboruvaj so " golema rabota ste postignale " :P i jas sakam Makedonija da napreduva ama ocigledno e deka tie sto ve pretstavuvat vas ne sakaat vo EU , pa i na vas vi odgovara , site recisi so partiski kniski , vrabotuvanja , administracija , vojska , policija , hahahaha
Не знам во што Маедонија е поназад од Албанија, па вас ве знаат како најкриминална земја, само кај вас има места каде речиси без никаков проблем се одгледува марихуана без никој да смее да пристапи таму, вие сте најголем извозник на дрога и криминал во Европа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom