Албанец од Гостивар премина во православие

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не знам што има толку сензационално во оваа вест. Изборот на религија е лична одлука на секој човек. Ако сакал да стане христијанин, сигурно си имал свои причини. Со тоа што се експонира случајот медиумски само непотребно се доведува човеков во ситуација да трпи глупи и навредливи коментари од божемни „фанатици“.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Темата е штура и ригидна, премногу небитна и изолирана за да се отвори тема за тоа. Обично темите треба да бидат поглобални и да имаат поголема мостра за дискусија. На пример, „Дали е морално оправдано преминувањето од Х религија у У религија?“ И тука ставаш вовед, даваш пример како еве овој и оној преминале у ова и она, па кои мислите дека се општествените импликации на таков акт...
Добро ок првпат отварам тема.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Ова е во топ 5 најглупи вести што ги имам слушнато во последните 33 години од мојов живот. Имам тетка што премина во муслиманска религија. Ради брак итн. Секојдневно во светот луѓето го прават тоа ради секакви причини. 1000 луѓе секој ден.

Само кај нас во Македонија според Сител ова е вест?

Господи боже...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Нека ја стави админот во канта темава ако е до толку непотребна.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Хаха Ариф Лала..
Типот е убиец, лежел затвор за убиство. Освен тоа познат педер е. А и со паметот е малце отиден.
 
Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
Arif Lala ke se druzi so popovi sega :) imaat zaednicki interes.

PS od Tetovo e ovoj a ne od GV.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Хаха Ариф Лала..
Типот е убиец, лежел затвор за убиство. Освен тоа познат педер е. А и со паметот е малце отиден.
Arif Lala ke se druzi so popovi sega :) imaat zaednicki interes.

PS od Tetovo e ovoj a ne od GV.
Значи, немојте и вие албанците да бидете поглупави од темата. Бидете нормални. Некој албанец од Тетово преминал во поравославие. Некоја македонка од Прилеп преминала во ислам. На кој му е бе луѓе гајле, и зошто?

Што ве боли курот дали се убијци, педери, несаглам или било што друго? На кој му е гајле ако некој си заменил едно измислено другарче со друго?
 
D

Daedalus

Гостин
Што ве боли курот дали се убијци, педери, несаглам или било што друго? На кој му е гајле ако некој си заменил едно измислено другарче со друго?
Stavre ajde znaeme deka ti ne veruvas vo Gospod i sakas da se prais pameten po temive demek si moderen. Sto babami dedomi majkami i tatkomi glupi bile sto veruvale vo Gospod jas ke se pravam pameten. I toa sto ovoj Ali Baba bil buljas kazuva mnogu za toa kolku nesaglam covek e i kakvi se Albancite. Neka si ide tamu vo muslimanizam ne sakame pederi vo pravoslavie.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Нишо бе друже сакав да видам кои се реакциите кај муслиманите.
Реакциите се:
Значи, немојте и вие албанците да бидете поглупави од темата. Бидете нормални. Некој албанец од Тетово преминал во поравославие. Некоја македонка од Прилеп преминала во ислам. На кој му е бе луѓе гајле, и зошто?

Што ве боли курот дали се убијци, педери, несаглам или било што друго? На кој му е гајле ако некој си заменил едно измислено другарче со друго?
Коментари - очекувани за менталитетот со кој растат..

1.2.jpg

Однесување типично за муслиманите.. Педер бил, криво му било мочалото..
Ја отекоа во изминатата година се некоја греотичка од Прилеп, која наскоро треба да роди и муџахединче, а ваму објавата на ваква вест провокација, говор на омраза..

1.1.jpg

За нормален човек а ваму, а таму, исто срање.

Туку мислам дека на Албанците не им е до толку што сменил вера (тоа е омилена тема воглавно за потурчените Македонци и за Ромите) колку што е до нешто друго. Го имаше во еден коментар, ама не можам да го најдам. Им пречи тоа што овој се прекрстил со македонско име - Александар.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Абе смешно ми е, воопшто не ми е гајле дали овој сменил религија или некој друг ќе го прави тоа.

Само да ви кажам дека цело Тетово го знае манијаков, да не се радувате многу без да знаете кој е.
Кај и да е ќе си замине во некој манастир и ќе си ужива со браќата свои :LOL:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
6.655
Абе смешно ми е, воопшто не ми е гајле дали овој сменил религија или некој друг ќе го прави тоа.

Само да ви кажам дека цело Тетово го знае манијаков, да не се радувате многу без да знаете кој е.
Кај и да е ќе си замине во некој манастир и ќе си ужива со браќата свои :LOL:
се прокламираш за соживот а поповите и калуѓерите ги нарекуваш лудаци и манијаци како овај вашиот

логиката ти е тешко срање
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.246
Поени од реакции
78.872
LoL, а замислите дека овие двајца што коментираат им се као нормални, а ипак им се стегна одма газето коа ја видоа веста. Одма истрчаа со, овакав бил, онакав бил.
Остатокот, морето муџи, тие не коментираат, тие одма глава би му исекле.
ОК го разбирам Бабилон Блоук, пошто он ви е у Арабија тамо и го надгледуваат шо пише на интернет. Мора да реагира одма, да ја брани верата, иначе куј знае, рука ќе му сечат и ќе го вратат у Тетово, кај што ќе мора по пазар да шета и турски чај да служи.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Stavre ajde znaeme deka ti ne veruvas vo Gospod i sakas da se prais pameten po temive demek si moderen. Sto babami dedomi majkami i tatkomi glupi bile sto veruvale vo Gospod jas ke se pravam pameten. I toa sto ovoj Ali Baba bil buljas kazuva mnogu za toa kolku nesaglam covek e i kakvi se Albancite. Neka si ide tamu vo muslimanizam ne sakame pederi vo pravoslavie.
:pos:

Двајца ретарди ти ставиле лајк на муабетот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom