Алат за градина

Член од
14 август 2018
Мислења
667
Поени од реакции
1.097
Почитувани форумџии.
Имам потреба од алат за градина.
Размислувам да земам еден мултифункционален моторен алат,меѓутоа незнам апсолутно ништо за нив! Би ценел доколку некој има искуство да сподели.Инаку се мислам меѓу следниве модели:
Знам дека има и поскапи,и знам дека веројатно единечните алати би биле подобри.Меѓутоа ограничен сум со финансии,а еден ваков со неколку додатоци перфектно ќе ми заврши работа.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.051
Поени од реакции
3.152
Почитувани форумџии.
Имам потреба од алат за градина.
Размислувам да земам еден мултифункционален моторен алат,меѓутоа незнам апсолутно ништо за нив! Би ценел доколку некој има искуство да сподели.Инаку се мислам меѓу следниве модели:
Знам дека има и поскапи,и знам дека веројатно единечните алати би биле подобри.Меѓутоа ограничен сум со финансии,а еден ваков со неколку додатоци перфектно ќе ми заврши работа.
Иако немам нешто слично, би го купил Искриниот. Најверојатно и двата модела што си ги постирал се кинески. Би купил Искра, пред се, заради траењето на гаранцијата.
А, би го купил од Овде:
 
Член од
14 август 2018
Мислења
667
Поени од реакции
1.097
Апдејт
Купив и користам Denzel тример со 3 додатоци! 50цц 3+ коња! Ако некој го интересира нешто повеќе нека пише.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Апдејт
Купив и користам Denzel тример со 3 додатоци! 50цц 3+ коња! Ако некој го интересира нешто повеќе нека пише.
Поздрав, зошто се одлучи за Denzel и од кај го купи. Јас сум 99% убеден да го земам тој од агрина во алфи го има за 8300ден.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
667
Поени од реакции
1.097
Поздрав, зошто се одлучи за Denzel и од кај го купи. Јас сум 99% убеден да го земам тој од агрина во алфи го има за 8300ден.
Се одлучив по препорака на продавач(што инаку ми е другарче од една фирма кај што двајцата работевме порано). Добри препораки,а и добар попуст добив. Исто 3год гаранција мислам дека има!
Е сега дали е навистина подобар... веројатно времето ќе покаже!
Инаку ако подобро се загледаш,ќе видиш дека повеќето тримери се всушност ист модел(веројатно иста кинеска фабрика),а само различна боја и марка/лепенка.
Негативна страна му е тежината! Стварно е тежок на рака ако го користиш за сечење и кастрење! За косење немаш мака оти е обесен на рамо,ама за пилење и кастрење раце паѓаат.
Поздрав
 
На врв Bottom