Акциони фигури

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Видов нема тема за ова во подфорумот па ај да отворам.

Темава е за..играчки од разни ликови и нивни колектори.

Е сега уствари ја не ни собирам ептен вакви фигури, туку барав ваква тема за да прашам некој случајно во државава да не има Funko Pop фигури..па ајде да не отварам само за Функо фигури, еве општо за било какви акциони фигури нека биде темава (или по нашки играчки)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Au gi obozavam, planiram da gi iznakupuvam! Bas pred saat dva zenska mi mi pokaza mi zela od Anakin Skywalker. :love::love::love:
Po kolku se dvizat niz skopjeto znaes?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Au gi obozavam, planiram da gi iznakupuvam! Bas pred saat dva zenska mi mi pokaza mi zela od Anakin Skywalker. :love::love::love:
Po kolku se dvizat niz skopjeto znaes?
Па ја у Скопје не ни имам видено..затоа и ја отворив темава уствари :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Па ја у Скопје не ни имам видено..затоа и ја отворив темава уствари :D
Razgledaj poubavo, se maftaat niz detskive prodavnici. U sr ima izgleda, prasala za cel set od taa kolekcija ama gi nemalo.
Kakvi ima takvi ke zeam ja! Site! :D

Blind boxovite mene mi se najjaki. Ama u posledno vreme ligi mi tecat na lootcrate, steta uste nema subscription za mk. :(
Ultimate geek orgasm. No da ne begam off.

Ke stavam sliki na temava sto i da zeam od pop!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Razgledaj poubavo, se maftaat niz detskive prodavnici. U sr ima izgleda, prasala za cel set od taa kolekcija ama gi nemalo.
Kakvi ima takvi ke zeam ja! Site! :D

Blind boxovite mene mi se najjaki. Ama u posledno vreme ligi mi tecat na lootcrate, steta uste nema subscription za mk. :(
Ultimate geek orgasm. No da ne begam off.

Ke stavam sliki na temava sto i da zeam od pop!
Стварно ? Ајдее не сум знаел...е па ќе загледам некогаш ако најдам..ма да не сум ни барал до сега водејќи се од логиката дека нема ништо :D
Мех мене не ми изгледа lootcrate како нешто за што вреди да се дадат пари :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Стварно ? Ајдее не сум знаел...е па ќе загледам некогаш ако најдам..ма да не сум ни барал до сега водејќи се од логиката дека нема ништо :D
Мех мене не ми изгледа lootcrate како нешто за што вреди да се дадат пари :D
Za 13 dolari, so zboris, samo loki/joker mash up maicata vredi. Ma samo deadpool corapite!!!
Razgledaj nekoj unboxing, themed se uvek plus iznenaduvanje se. Plus mnogu stvari se ekskluzivni.


Za da ne ne brise nekoj moderator ako ima na hobi, edvaj zivnat podforum - se pagaat i mnogu pop akcioni figuri, and blindboxes.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Научи го детето да собира акциони фигури и никогаш нема да има пари за дрога :D

Скоро видов едни нови Star Wars фигури од Square Enix, ептен се јаки. Ама и со мрсна цена. Никад не би дал толку пари за ова, мада не би имал нишо против да добијам една како поклон :D
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Пред неполн месец на сестра ми и' беше роденден и од другарките доби за поклон ..

Сторм поп фигура


И Харли Куин со глава клакалица


Заебана ствар е супер хироу опсесијата .. Кога и мене ми се врти по главата да лупнам 1.500 денари за еден постер, сувишне су речи. :angel:


ПС - Тој пакетот на дечките од клипот WOW .. Џоки маицата, Џокер/Харли постерот, Дедпул чорапите ху ху хууу NERDGASM:drk:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
@Ендорфиниус Па прашај ја од кај и ги купиле фигуриве бе :D

П.С. Што е клакалица бе ? :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
@Ендорфиниус Па прашај ја од кај и ги купиле фигуриве бе :D

П.С. Што е клакалица бе ? :D
bobblehead[DOUBLEPOST=1431526861][/DOUBLEPOST]ja ovie prvo ke gi zberam, gajle mi e ako ne se pop! :D
mada pop gi ima po 10tina dolari free shipping, pa se tokmam i ja prvo na game of thrones, ili marvel.



 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
^ Овие се плишани чинам или грешка сум ?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Nck, plastika, kruzen im e mnogu stilot, ama za ukras u soba - top!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Nck, plastika, kruzen im e mnogu stilot, ama za ukras u soba - top!
Бар име да им пишеше за гуглање.. :D Ми изгледаше на плишано од сликава искрено :D
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Има тема за рачно изработени кукли али тоа е веке уметност... Иако има и рачно изработувани акциони фигури. Обожавател сум ама ептен на секакви фигури и минијатурности. Да си знаете одлично изработени мислам дека и рачно изработени офлични фигуринчиња има во Книжарница Икона во Рамсот први кат и во Сити Мол они се застапници за Schleich поточно еден од најдобрите брендови во светот за изработка на секакви фигури особено за животни значи врв. Еве ви ја официјалната http://www.schleich-s.com/en/US/ Иначе луѓе апсолутно не се сложувам што овие подобриве и поскапиве фигури ги викаат дури и по артиклите ги пишува како играчки. Во странство гласат како Collectible Items зошто се со колекционерска вредност и достојна цена за вакво уметничко дело. Јас лично кај едно фигуринче сакам да е што пореално во изгледот и што по професионално и несакам да е базирано на конкретен лик или суперхерој можда неколку супер херои или улоги од филмови што ми се омилени. Иначе болен сум по нешто фристајл како на пример ова. :love:
1iwaUE5.jpg
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
@Ендорфиниус Па прашај ја од кај и ги купиле фигуриве бе :D

П.С. Што е клакалица бе ? :D
Не се од тука, кој ги знае.
Првата и' ја прати другарка шо живее во УСА, а втората е купена од comic book продавница во Англија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom