Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Дали разбрав убаво, судиката од тефтерот ќе се изземе од испрашувањето на Горде но не и на Грујовски
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
http://www.plusinfo.mk/vest/75832/jankuloska-sjo-nema-nikakvi-dokazi-protiv-mene

„СЈО немало докази против брколинда“.

Дај нека престане СЈО со активности додека не го отворат специјалниот суд, кој ќе и одреди притвор на гадуријава, па нема да може да дава вакви пропагандно-популистички изјави што само им ја дозагреваат крвта на попалените вмровски мајмуни што уште веруваат на овие срања. За 16 случаи на крадење мастики од трафика се лежи во Шутка, а не за 16 случаи на велепредавство, тортура, прислушкување и друг тежок криминал. Па уште и се дава публицитет, да кажува од таа уста смрдена што мисли за СЈО.

Во два дена, две изјави од двајца тешки психопати.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Се нервирам, еден преки суд да не можеш да направиш.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Еве ова го пренесува Нова, не е повеќе толку долга раката на ВМРО

 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Па ќе се ставеше транспарентот и толку, во тој момент немаше никој од другата страна. Додека дојдоа да видат, немаше никој да остане. Ај ако не следниот пат и војската нека ги чува. И не ми е јасно зошто полицијата обезбедува кај една партија, што не обезбедува кај сите.
Така иначе убаво треба да одбијат наредба, ако размислуваат со своја глава ќе одбијат, гледајќи што се случува и што сеуште се случува. Ама изгледа немаат со што да размислат и затоа. Се вадат на тоа дека ние нив ги тепаме, прскаме со боја, тие биле бранители. Биле како да не, тие се неизживеани животни кои едвај чекаат да истепаат некого, не сите ама поголем број.
Во идеални услови не треба да има насилство, ама човековиот ум уште не е на тоа ниво. Треба да има полиција секаде каде што има опасност од инцидент и сл. А да одбијат не смеат и не треба. Не се ангажирани да убиваат, туку да обезбедуваат.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Во идеални услови не треба да има насилство, ама човековиот ум уште не е на тоа ниво. Треба да има полиција секаде каде што има опасност од инцидент и сл. А да одбијат не смеат и не треба. Не се ангажирани да убиваат, туку да обезбедуваат.
Па кого ќе убиваат? Јас ти викам дека едвај чекаат да истепаат некого бидејќи немаат мозок, глупи се. Смеат да одбијат наредби и треба, ама ако имаа мозок ќе го направеа тоа.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Па кого ќе убиваат? Јас ти викам дека едвај чекаат да истепаат некого бидејќи немаат мозок, глупи се. Смеат да одбијат наредби и треба, ама ако имаа мозок ќе го направеа тоа.
Дпмне има своја полиција партиска, по ништо не се разликуваат мозочно од овие пиончина на форумов, од ист калибар се на Фринџ,Ѓеорѓи, глагол и ..., невозможно е таков човечки мозок да застани на страна на интересите на државата, тоа ти е исто како Фринџ да го убедуваш дека цела багра на власт има криминал, докажан и тој упорно ти пропагира дека тоа е сечено,лепено,монтирано,креирано,неточно и .....

Е сега, тие партиски полициски службеници се редат во најпрвите редови, чекаат согласности и упатства од близок член на фамилијата и постапуваат соогласно тие наредби. Ако добијат наредба да пукат, и ќе пукат без никакво размислување. Затоа
и се стави кочница на протестите и не се дозволи да.одат до крајна граница, за да не дојди до тоа. Со оглед во какво стање се наоѓа цел врв на Дпмне, возможно е се.

Од најобичен партиски работник па се до највисока класа макотропно се ангажирани во одбрана на овај
режим, и не бират средства и начин како тоа го прават.

Се додека не се удри финансиски по џеб, се додека не се превземат финансиски мерки за цела Македонија,финансиска криза. Никогаш нема да се ослободи Македонија од оваа инсталирана мрежа на послушници, и никогаш државните интетеси нема да ги стават пред партиските.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Во идеални услови не треба да има насилство, ама човековиот ум уште не е на тоа ниво. Треба да има полиција секаде каде што има опасност од инцидент и сл. А да одбијат не смеат и не треба. Не се ангажирани да убиваат, туку да обезбедуваат.
Жорге зашто не одговараш на прашања? Или те збунуваат и многу ти се тешки за твојот интелект?
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.352
Поени од реакции
3.488
Mislam deka Zaev definitivno treba da si ja otpovika abolicijata. Taa e i ke mu ostane crna damka vo negovata politicka kariera. A ako tolku saka da pomogne na makedonija so toa sto bi se predal na rezimot bi bil najsoodvetnata zrtva za da padne gruevski
win win situacija
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Mislam deka Zaev definitivno treba da si ja otpovika abolicijata. Taa e i ke mu ostane crna damka vo negovata politicka kariera. A ako tolku saka da pomogne na makedonija so toa sto bi se predal na rezimot bi bil najsoodvetnata zrtva za da padne gruevski
win win situacija
Заев: Иванов веднаш да ја повлече аболицијата за „Глобал“

Го повикувам Ѓорги Иванов ако постои уставна и законска можност да ја укине аболицијата дадена пред 8 години за случајот Глобал тоа веднаш да го направи. Притоа потенцирам, криминалот во Глобал е само во главата на Никола Груевски. Криминалот во Глобал не постои. Тоа е првото јавно-приватно партнерство во Македонија , првиот проект награден за најдобра практика во Македонија и тоа целото и е познато на македонската јавност. Но уште еднаш , да нема дилема. Ако постои уставна и законска можност, јавно го повикувам Ѓорги Иванов да ја укине аболицијата за случајот Глобал.

Аболицијата ја употребуваат за политичка хајка против Заев, а кога побара нејзино укинување, молк на сите куртонски медиуми.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.805
Поени од реакции
14.148
Фантазија малце:

Нека се исчисти ѓубрето од ДПМНЕ и СДСМ и нека дојдат нови млади членови на лидерските позиции. Нека дадат и двете партии програма според која мислат дека стандардот во држават ќе се подобри па да гласаме. Ако видиме дека не ги исполнуваат работите што ги ветиле, протести и се бутаат од власт. За да се спречи понатамошна апсолутна власт како моменталната.
За да се дојде до ваква ситуација треба сите што се определуваат како неутрални да искочат на улица и да дадат ултиматиум на говната од двете партии да се повлечат и да исчезнат од политиката.
Ама ова како што реков е фантазија и не би се исполнила ни во најдобри сништа.

In reality:
Гвујо има метастазирано во секое ебено ќоше, си има верни и загарантирани 2-300к гласови од старт и не планира да си оди.
Шаренава револуција скоро никој и да не ја подржува пошто во први редови има инвалиди ко Рада и Фрчко, плус тоа што се финансирани од страна и ДПМНЕ го вади максимумот од сето ова преку 24/7 пропагирање на Сител, Канал5, Алфа за предавниците кој ја продадоа Македонија. Иако они си прават муабети за промена на името...
СЈО прави некаква галама без некои последици што би биле фатални за ДПМНЕ, барем за сега.
Зајко е катастрофален лидер, не знае патики да си врзе не пак некаков пуч да направи.


Ептен fucked up ситуација :toe:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.054
Поени од реакции
7.120
Фантазија малце:

Нека се исчисти ѓубрето од ДПМНЕ и СДСМ и нека дојдат нови млади членови на лидерските позиции. Нека дадат и двете партии програма според која мислат дека стандардот во држават ќе се подобри па да гласаме. Ако видиме дека не ги исполнуваат работите што ги ветиле, протести и се бутаат од власт. За да се спречи понатамошна апсолутна власт како моменталната.
За да се дојде до ваква ситуација треба сите што се определуваат како неутрални да искочат на улица и да дадат ултиматиум на говната од двете партии да се повлечат и да исчезнат од политиката.
Ама ова како што реков е фантазија и не би се исполнила ни во најдобри сништа.

In reality:
Гвујо има метастазирано во секое ебено ќоше, си има верни и загарантирани 2-300к гласови од старт и не планира да си оди.
Шаренава револуција скоро никој и да не ја подржува пошто во први редови има инвалиди ко Рада и Фрчко, плус тоа што се финансирани од страна и ДПМНЕ го вади максимумот од сето ова преку 24/7 пропагирање на Сител, Канал5, Алфа за предавниците кој ја продадоа Македонија. Иако они си прават муабети за промена на името...
СЈО прави некаква галама без некои последици што би биле фатални за ДПМНЕ, барем за сега.
Зајко е катастрофален лидер, не знае патики да си врзе не пак некаков пуч да направи.


Ептен fucked up ситуација :toe:
Се е на место, само треба да се поздрави храброста на Зоки што ги објави снимените разговори. Да не дојдеше до тоа не знам до кое дереџе ќе одеше државата.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
ДАЛИ ГРУЕВСКИ ЌЕ БИДЕ ПРВООСОМНИЧЕН ЗА СКОПЈЕ 2014?
Снимките за Скопје 2014 откриваат како однапред се договарале цените, и оние за материјалите користени при изведување на проектот, и оние за уметниците, но секако и за провизиите. Изворите на „Фокус“ откриваат дека има снимки од кои станува јасно како споменик што вреди стотина илјади евра стигнувал до два милиона.

СЈО - единствената надеж да ја спаси државата од валканите раце на мафијата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom