Акциите на движењето Самоопределување во Косово

Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.328
Поени од реакции
3.520
Курти уште во кампањата има речено дека ќе ја укине таксата, но претходно ќе воспостави реципроцитет со Србија.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
5.112
Поени од реакции
2.927
Кај нас тепаат ЛГБТ либерал комунисти кај Косоварите Нацинеофашисти. Кој во кој правец...
 
Член од
25 март 2012
Мислења
7.224
Поени од реакции
3.043
Кај нас тепаат ЛГБТ либерал комунисти кај Косоварите Нацинеофашисти. Кој во кој правец...
Нацинеофашисти?
Самоопределување се левичари.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.416
Поени од реакции
9.575
Да, но на хартија, како ДУИ и СДСМ.
Затоа и се надевам дека Курти ќе ги третира албанците на Косово, како што ги третира Ахмети албанциве во Македонија.

Енего Тачи се фали дека УЧК постоела со една цел да ги протера србите од Косово, а сега гледаме како ги иселува албанците од Косово :D
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
9.416
Поени од реакции
9.575
Курти падна ...

@Dardan-ia дај бе упдејтувај малце, шо се случи, царините?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
7.224
Поени од реакции
3.043
Курти падна ...

@Dardan-ia дај бе упдејтувај малце, шо се случи, царините?
Мислам дека коалицискиот партнет го условуваше со вадење на царините, амо он не сакаше безусловно, па го изгласаа за недоверба.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.328
Поени од реакции
3.520
Курти падна ...

@Dardan-ia дај бе упдејтувај малце, шо се случи, царините?
Остана само тој на страна на европјаните.

Коалицискиот партнер после посета на САД почна со уценување.

Курти вели дека веќе има готов договор помеѓу Косово и Србија и дека само треба да се ставаат потписите, на што тој се противи бидејќи не учествувал во него.

Во било кои следни избори Курти ќе има уште повеќе гласови него сега.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.778
Поени од реакции
18.489
Курти вели дека веќе има готов договор помеѓу Косово и Србија и дека само треба да се ставаат потписите, на што тој се противи бидејќи не учествувал во него.
Значи сега ќе инсталираат некој што ќе го парафира договорот?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.328
Поени од реакции
3.520
Значи сега ќе инсталираат некој што ќе го парафира договорот?
Тоа е намерата.

Но Курти не се предава, сега претседателот на државата треба уште една шанса да му даде на Курти за да состави Влада, некои дури велат дека само Курти може да состави Влада или да се оди на нови избори.

Уставниот суд на Косово имаше донесена одлука пред неколку години дека само партијата што победила има право да состави влада.

А сега има најава дека ќе се прекрши оваа одлука и ќе му се даде право на втората партија да состави Влада, ако Курти не може во рок кој дополнително би се утврдил.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.620
Поени од реакции
922
https://www.youtube.com/watch?v=XguELdAKyxk
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.693
Поени од реакции
11.295

@puno знаеш ли нешто повеќе за ова?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom