Акупресура и Акупунктура

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.098
Поени од реакции
4.938
Со оглед дека најголем број болести се поради нервоза вероватно ова функционира на опуштање на нервите
 
Член од
16 август 2015
Мислења
4
Поени од реакции
1
Акупунктурата помага и за откажување на цигарите.
 
D

Daedalus

Гостин
И сега , заклучок треба да изведеме ние или ти се ке ни објасниш ?
Никој погоре не рече дека акупунктурата и акупресурата лечат се , туку повекето постови беа дека помага .
Ако пак целта ти е да ја контаминираш темата , бујрум , гледам даваш се од себе !
Ме боли уво како го дефинираш ти мојот пост. Ја иам слобода да пишам што сакам за акупунктурата, ваљда темава не е напраена специјално и само за луѓе да си се тапкаат по рамо како плацебо терапии им помагаат и не веруваат у западна медицина.
Ако некој може да збори како не веруе у западната медицина, не глеам зошто ја да не можам да пишувам дека „не веруем у акупунктура“. И како веруем дека повеќето од практикувачите на оваа древна медицина не само што се бескорисни туку не се лиценцирани неврофизијатри, а тоа се приметува по нивното лаичко познавање на топографија на нерви кое повремено ваму таму, резултира со гаѓање на погрешни нерви и некад катастрофални резултати од најбизарен карактер.
Ако сакам до сабајле ќе го пишуем мојот револт кон алтернативни терапии, зимање пари на наивни и необразовани луѓе за баење кое у случајов е не само фрлање пари туку потенцијално и медицински опасно и ќе јадам гомна за тоа.
Ако нејќеш да ме читаш и ако мислиш дека ова ја „контаминира темата“, не ме читај.
 
Член од
24 февруари 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
https://www.youtube.com/watch?v=ZEmLVYyVtZ0

[youtube]ZEmLVYyVtZ0[/youtube]
на телефон человек паук 2012
кино человек паук 3 фото
скачать фильмы человек паук 4 с торрента
видео игры человек паук 2 моја игра
ја хочу человек паук игру

[youtube]Zyo5URtkTvc[/youtube]
мультик человек паук 1 смотреть онлајн бесплатно
сајт spider man 2000
1972 человек паук
скачать человек паук паутина тенеј с торрента на русском
человек паук сериал 1994 2 сезон
 

Kajgana Shop

На врв Bottom